arrow
profile_image
NinaRii
od 22. 3. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

ahojte, mám britskou kočičku asi 3 roky starou, rozhodla jsem si koupit jeste jednu taktéž britskou a taky s PP. Docela se bojím, že se za začátku nesnesou.Máte s tím nějakou zkušenost?

arrow
profile_image
cokoladovasusenka
od 24. 2. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

já si myslím že by se naopak snést mohli, pokud ta starší je kočka a koupila sis malé koťátko...problém bývá spíš s kocourama Ale chvíli to možná potrvá, než se oťukají, zvyknou si, to je normální...si představ že by k tobě domů do tvého teritoria najednou někdo přinesl někoho novýho...

arrow
profile_image
klementynka
od 8. 4. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Taky jsem svojí tříleté britce pořídila kotěcího kamaráda, protože kočička byla často sama doma. Nejdřív byla naštvaná, ale rychle si zvykla, ačkoliv tedy kamarádi dodnes moc nejsou (kotě jsem přinesla loni na podzim). Ale neperou se a někdy si i spolu hrají. Uvidím, jestli se to ještě zlepší.
Jinak myslím, že se není čeho bát, nové kotě si takto pořídilo více známých a jsem jediný případ, kdy kočky nejsou "jedna packa".

Mám kočku a kocoura, asi rok a půl od sebe, myslí, že kočka mě za kocoura nesnáší dodnes. Jo, hrajou si spolu, občas se i mají moc rádi, ale ve většině případů se spíš perou. Ne nijak šíleně, ale bugr to udělá dost velký Ona ho fackuje, kdykoliv projde kolem, on jí zase zažene do rohu a ona vrčí Ale je zajímavé, že si opravdu nikdy viditelně neublížili. Jen nacházím vytrhané chlupy.

Nepočítej moc s tím, že se budou hned milovat, ale prostě si na sebe zvyknou, chvíli to vždycky trvá, ale neznám nikoho, komu by se kočky vyloženě nenáviděly. U nás to první seznamování trvalo tak týden.

arrow
profile_image
ivetkaa
od 28. 10. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Ze začátku bude dost možná syčení a prskání...kotě pravděpodobně bude za starší kočkou běhat a bude v pohodě, ale kočka může být dost vzteklá. U nás byl první týden děsivý, ještě tak další tři týdny si zvykaly, ale od té doby jsou kámošky a perou se občas jen tak při hře...ale po tom měsíci jsme je u tak nachytali spát v jedné posteli...doporučuji podívat se na http://forum.kocky-online.cz/

arrow
profile_image
NinaRii
od 22. 3. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

no tak je to tak jak píšete, v neděli jsme si jí dovezli.Jedna z nich se pokadila ze včerejška na dnešek na stůl, ted která to byla? bylo to v místnosti, kde malá tráví většinu času. co myslíte? velká po ní syčí, i nás pokousala

arrow
profile_image
Malena
od 22. 6. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Chce to čas, k naší kočce jsme také pořizovali kotě. Ze začátku na ni trochu vrčela a prskala, byl to pro ni vetřelec,ale po pár dnech se uklidnila a ted bez sebe nedají ani ránu. Když se honí a lítají po bytě je to docela fikot.

Taky máme doma britku dva a půl roku..koťátko máme teď nově donesené z venku..A ta naše modrá na truc pokadila pokoj....na koťátko syčí a občas ho i fackuje..Tak ono je ještě malý, tak to nevnímá, ale je mi ho dost líto..snažím se ho někomu udat....
Ona z něj cítí jeho mámu a je to pro ní vetřelec...přitom třeba s menším psem si hrála... myslím že časem by si na sebe zvykly, ale je to pro ně těžký..

my jsme si ke dvouleté kočce pořídili půlroční kotě a dodnes se nesnášejí. Občas už si venku hrají (honí se), ale jinak kočka kocoura nemůže vydýchat. Vrčí na něj, když si chce lehnout moc blízko, napadá ho nebo se ignorují.
Kočka je dost teritoriální zvíře a těžko snáší vetřelce. Spíš už se snese s novým štěnětem než kotětem. Ale záleží na povaze. Naše Číča byla vůdce smečky i když jsme měli labradora

arrow
profile_image
Helušák
od 23. 10. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Chce to tomu dát čas. Máme asi tak 4 - roční kočku a přitoulalo se k nám jedno kotátko. Naše kočka si na to kotě nemohla zviknou jen ho viděla tak už vrčela, ale po čase se to dalo. Kotě bylo hravé, takže ji vůbec nevadilo že občas dostalo nějakou tu facku, nakonec mě připadalo že si kotě té její naštvanosti užívá. Vždycky když uviděla kočku jako je naštvaná tak místo toho aby jí nechala na pokoji tak ji jěšte provokovala. Ted už sou spolu docela o.k ale najde se nějaká chvíle kdy se trochu porvou, ale nic vážného.

arrow
profile_image
srnečka
od 25. 2. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Já loni k naší staré micině donesla kotěcí kolčičku,nedřív na ni taky syčela a oháněla se packou,ale pak si na sebe zvykly a teď už si sebe spíš moc nevšímají.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Co si myslíte o přinesení kotátka holčičky, když je doma roční vykastrovaný
kluk?

arrow
profile_image
denisatenisák
od 30. 3. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Já přinesla k 5 leté vykastrované kočce kotě, nepřijala ho, nevydrželi jsme to a kotě vrátili

arrow
profile_image
Veselka10
od 20. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Dirtyangel: Co si myslíte o přinesení kotátka holčičky, když je doma roční vykastrovaný
kluk?

Záleží samozřejmě na jeho povaze a zkušenostech, ale v roce je sám ještě stále svým způsobem kotě, takže kočičí kamarádku spíš přivítá než naopak.
Nicméně počítej s tím, že začátky soužití nemusí být jednoduché, jeho domov je jeho výsostné území do kterého mu přibude nějaký vetřelec, takže můžou.., ale nemusí, nastat určité rozbroje. Pokud ano, obvykle jde o nějaké honění, syčení, nějaké fackování atd., nic závažného, ony si to čičiny po čase vyřídí mezi sebou sami.
Podstatné je příliš se mezi ně neplést, všímat si jich obou a té "původní" čičině dát najevo, že kvůli novému přírůstku nebude odstrkovaná.
Největší chyba je se mezi ně moc plést. Také může pomoci šanta nebo kozlíkové kapky - potření obou čičin, ale ne hned. Je však vždy nutné dát jim čas a prostor na sžití a vzájemné seznámení a také je nenutit být spolu, ale dovolit každé si najít své místo.

Druhého kocourka (půlroční) jsem si k prvnímu přinesla po cca 3/4 roce. Počítáno od pořízení prvního kocourka - po třech letech jsem přinesla nalezenou kočičku (cca 1-2 roky) , po šesti letech 2 kočičí ségry (3měsíční).
Všechny čičiny byly nekastrované, kastrovala jsem cca po 1/2 až roce podle aktuálního stavu kočky (vhodné časové odstupy mezi léčením, odčervováním a očkováním a také dospělostí a chování kočky). Každá je jiná, ale sžili se všechny. Jsou všechny domácí.

Tři týdny je s námi další kocourek (cca 1,5 roku) zatím je vůči ostatním kočkám nedůvěřivý. Některé ho berou tak nějak, jiné preventivně prskají. Vzhledem k jeho extrémní plachosti a strachu provádím zvykání, několik hodin společně v mé přítomnosti, jinak tráví čas se mnou, případně sám, v pracovně.

Nejlepší je samozřejmě pořízení čičin zároveň, ale ani později to není žádný problém, jen to chce trpělivost, péči a dostatek klidu. Takže závěrem, nebála bych se, s dobrým přístupem není důvod, aby z nich nemohli být kamarádi, v horším případě jen společně žili, aniž by se o sebe zajímali.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

u kombinace roční kocourek - kotě kočičky bych nějakou komplikaci neviděla.
Roční kocourek je ještě takové odrostlé kotě a navíc kočky (aspon u nás doma) se chovaly vůči kocourům vždycky nadřazeně. Kocouři kočkám ustupují.
Horší bych to viděla v kombinaci starší kočka a kotě, tam by došlo na prskání.
Ale u vás by to mělo být v pořádku - tedy pokud počítáte s počátečním prskotem a útěkem do různých skrýší.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené