arrow
profile_image
heel.lover
od 3. 6. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Ahoj Letos jsem bohužel skončila studium na vysoké škole, neúspěšně. Na jednu stranu se mi neskutečně ulevilo, jakoby mi spadl kámen ze srdce. Ty stresy ze zkoušek mě doslova ničily. Postupem času ale čím dál více přemýšlím zda se dá i se středním vzděláním bez zaměření najít práce která vás bude bavit a bude i vaším koníčkem. Nyní dělám barmanku, tato práce mě nebaví, ale teď mi jde především o peníze. Šetřím na vybavení do bytu a na peníze si stěžovat moc nemůžu. Jenže v mém případě tuto práci vydržím dělat tak maximálně rok, chybí mi více volného času a radost z práce.
Proto bych se chtěla zeptat vás, které práce baví a těšíte se do ní - jak jste na tuto práci přišly? Pokud podnikáte, co Vás k tomu přimělo? Je opravdu k dobré práci potřeba vysoká škola?
Připadám si hloupě, že ve svých 21 letech nevím, co bych chtěla dělat za práci

Děkuji každému, kdo si najde čas a jakkoli přispěje svými zkušenostmi

arrow
profile_image
petulajz
od 4. 4. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji heel.lover: Připadám si hloupě, že ve svých 21 letech nevím, co bych chtěla dělat za práci

Neboj, nejsi sama, jsem stejně stará jako ty a taky jsem dosud dělala práce, které mě nebavily, včetně té, co dělám teď, ta představa, že bych měla do konce života dennodenně trávit čas v práci, která mě nebaví, mě děsí... bohužel taky nevím, jak přijít k dobrému fleku, k práci, která by mě alespoň bavila, když už by nebyla za nějaké velké peníze a nevím ani to, jakou pracovní pozici hledat nejhorší je, že mám maturitu v oboru, který mě absolutně nebaví, naopak mě spíše štve... zoufalá situace

arrow
profile_image
heel.lover
od 3. 6. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji petulajz: představa, že bych měla do konce života dennodenně trávit čas v práci, která mě nebaví, mě děsí...

To mě taky.. vidím to teď jak jsem v práci nerada a když mám volno tak už den před prací mám zkaženou náladu Já jsem obecně dost negativní člověk a nedokážu tady s tímto bojovat

Cituji petulajz: mám maturitu v oboru, který mě absolutně nebaví

Můžu se zeptat co jsi studovala? Já mám práve gymnázium a vysokou jsem nedodělala takže nejsem v podstatě nic

arrow
profile_image
MissBlue
od 8. 2. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Byla jsem na tom úplně stejně, i když s dokončenou univerzitou v zahraničí, ale představa chodit do kanceláře "na píchačky" mě děsila, tak jsem se odhodlala podnikat a bylo to nejlepší rozhodnutí mého života. Neříkám, že je to bez práce, ale jsem vnitřně naplněná a vím, že všechno závisí jenom na mě. Takže hlavu vzhůru ! (A ne, k dobré práci vysoká není nutná. Mám tu nejlepší možnou školu a zaměstnání bylo peklo. Už jenom to slovo "dovolená", od slova dovolovat se :D)

arrow
profile_image
Love.Heels
od 31. 3. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Je mi 22 a taky úplně přesně nevím, co bych chtěla dělat, to je v tomhle věku normální. Co ale vím, tak se chci motat kolem luxusních kosmetických značek, zatím prodávám v nejmenované parfumerii, kde se potkávám s lidmi od velkých firem, školiteli, zástupci... Je dobré vědět, jak to chodí a sbírat kontakty. Sice bych nemusela dělat 12ky a víkendy, ale moje pracovní doba je variabilní, což je pro mě plus kvůli škole, kterou letos začínám kombinovaně studovat. Jedno neúspěšné denní studium už za sebou mám, takže teď jdu od znova a přiznám se, dělám to jen pro titul, lidé na pozicích, kde bych třeba jednou chtěla být vysoké školy ani nemají, v tomhle oboru je to o něčem jiném. Proč si ale VŠ neudělat, když jsem mladá, bezdětná a zkrátka na to mám čas i hlavu.
Takže co bych doporučila - i když hned nedostaneš svoji vysněnou práci, zkus se alespoň motat kolem oboru, co tě baví. Zkušenosti a kontakty jsou k nezaplacení.

arrow
profile_image
MKay
od 16. 12. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na heel.lover: Baví mě práce s dětmi a lidmi. Komunikace, tvoření a prostor pro seberealizace a vlastní iniciativu. Tak pracuji ve školství. Je to pro mě zábava, skoro i koníček ve volném čase. Akorát je vše dobře zaplacené a tak se to dá považovat za práci, která mě fakt baví a těším se do ní i na kolektiv.

Bylo mi 19 a byla jsem hned po střední s jiným zaměřením, něco málo jsem studovala, abych byla kvalifikovaná a poslala tam životopis a zašla tam i osobně se vychválit do nebes. A zabralo to. Udělala jsem na ředitele dojem a tak mě přijal. Nejdřív na záskok, pak na můj vlastní úvazek. Mezitím jsem brigádničila jako číšnice, a asistentka obchodního manažera. Ani jedna z těchto pozic se mi nelíbila a i když peníze to byly pěkné, byla to nuda a otrava. Takže asi tak k mé story o práci. Nyní už pracuji ve své oblíbené práci přes 3 roky a hodlám v tom pokračovat.

arrow
profile_image
petulajz
od 4. 4. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji heel.lover: když mám volno tak už den před prací mám zkaženou náladu Já jsem obecně dost negativní člověk a nedokážu tady s tímto bojovat

Tak to jsme na tom úplně stejně taky to tak mám, třeba v neděli už fňukám, že se mi nechce do práce, ale momentálně mám naštěstí práci, která mě "jen" nebaví, ale kdysi jsem dělala práci, kterou jsem vyloženě nenáviděla a která mě psychicky deptala, to pak bylo "těšení se" do práce, třeba v jediný den volna...
Jinak mám hotelnictví, ale to většinou bohužel znamená dělat servírku, pokud člověk nemá výšku, která by na to navazovala, např. management atd... málokdo v mém okolí, který má tu stejnou školu jen s maturitou a dělá v oboru, pracuje na jiné pozici než jako číšník/servírka a to já vyloženě nenávidím, hlavně když lidi se chovají jako s prominutím ho*ada

arrow
profile_image
Doudou
od 27. 9. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Ne, rozhodně VŠ není bezpodmínečně nutná.
Jestli chceš mít práci jako koníček, tak se zamysli co ráda ve volném čase děláš? Př. máš ráda zvířata, jezdíš ráda na koni -> tam by se pracovní uplatnění našlo.
Nebo si otevřít něco svého - eshop, kavárnu apod., pokud máš dobré nápady na něco nového.

arrow
profile_image
Doudou
od 27. 9. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji heel.lover: Nyní dělám barmanku, tato práce mě nebaví, ale teď mi jde především o peníze. Šetřím na vybavení do bytu a na peníze si stěžovat moc nemůžu.

Druhá možnost je ta, že pokud tě práce zas tak moc nebaví, ale jsou tam dobré peníze, tak tam zůstat kvůli penězům a realizovat se vedle (koníčky apod.)

Ono je hodně těžké najít práci, která je zároveň koníčkem. Podle mě to má malé procento zaměstnaných.

Práci jsem našla díky své známé
Spolupracujeme s nově vzniklým realitním portálem a pro jeho klienty zajišťujeme financování bydlení a vše co se toho týká. Jsem v kontaktu s lidmi, různými institucemi atd. Je to super práce a stala se i mým koníčkem. Jsme zároveň i skvělá parta kamarádů.
Rozhodně bych neměnila a jsem ráda, že jsem známou po letech potkala a dostala od ní tuhle příležitost

arrow
profile_image
noninek
od 17. 6. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Já jsem prvně začala jako brigádnice. Trochu mě napadlo, že by mě to bavilo dělat i tak a myslím, že jsem to u nadřízených i loni nadhodila. Potom jsem to vypustila z hlavy - nebyla práce pro brigádníky na podzim a zimu.
V zimním semestru jsem ukončila školu (všechny předměty, státnice ne) a z ničeho nic holky hledali někoho na plný úvazek a nabídli mi to. Já jsem věděla do čeho jde a i když má práce je náročnější, než když jsem byla brigádník, ale baví mě, každý den v práci je jiný. Vidím v tom smysl, baví mě to a naplňuje.. Když mám jít ráno do práce tak jdu a docela se i těším. Navíc má práce obsahuje i pravidelné cestování do zahraničí, takže nesedím celý měsíc v kanceláři, ale i vypadnu .
Ještě před 2 lety (kdy mi bylo 22) jsem netušila, že budu tam, kde jsem . Takže taková práce ještě třeba na tebe čeká...

arrow
profile_image
heel.lover
od 3. 6. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji petulajz: číšník/servírka a to já vyloženě nenávidím, hlavně když lidi se chovají jako s prominutím ho*ada

Přesně. Řekla bych, že tuto práci vydržím dělat maximálně ještě rok, nebo mě odtud rovnou odvezou do blázince

Cituji Doudou: co ráda ve volném čase děláš?

Tak zajímám se o módu, dražší kosmetiku a parfémy, strašně ráda cestuji a taky mě dost baví studovat cizí jazyky, i když na to teď nemám nějak moc času.. Napadlo mě udělat si alespoň certifikáty z angličtiny a zkusit jít učit do nějaké jazykovky, než se naskytne ještě něco lepšího..

Cituji noninek: má práce obsahuje i pravidelné cestování do zahraničí, takže nesedím celý měsíc v kanceláři, ale i vypadnu

To by mě taky bavilo, cestovat. Na jaké pozici pracuješ a jak jsi k této práci přišla?

arrow
profile_image
petulajz
od 4. 4. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji heel.lover: Napadlo mě udělat si alespoň certifikáty z angličtiny a zkusit jít učit do nějaké jazykovky

To určitě nebude na škodu, člověk, který umí nějaký cizí jazyk má určitě lepší vyhlídky na práci a co odjezd do zahraničí, to tě neláká? Život a práce v cizí zemi za úplně jiné peníze

arrow
Neprodává v Bazaru

Cituji Doudou: Druhá možnost je ta, že pokud tě práce zas tak moc nebaví, ale jsou tam dobré peníze, tak tam zůstat kvůli penězům a realizovat se vedle (koníčky apod.)

Ono je hodně těžké najít práci, která je zároveň koníčkem. Podle mě to má malé procento zaměstnaných

Ano myslím si to samé...Nesnáším svou práci,ale snažím se jí sobě až tak nezprotivovat.Peníze jsou potřeba,hypotéka,děti,školy atd....Práce je málo (natož ta co by mě bavila) a do důchodu daleko...a někdo tu práci dělat musí,že jo...
---------------------------------------
Ale to neznamená,že ti nepřeji,aby jsi svou vysněnou práci našla...Držím ti palce aby jsi našla co tě naplňuje ..Není na to ,když tě, to co tě živí i baví!

Nevím, jestli vás tato práce bude bavit, ale lepší říct než neříct, door financial nabírá obchodní zástupce. Tak kdyby )) http://doorfinancial.com

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené