Reaguji na Rehny:
Já teda taky pracuju při škole (VUT, 3. ročník, fakulta stavební), sice na dohodu, ale odpracovávám 25-30 hodin týdně ve dnech po-pá. Sice se hóódně musím otáčet, ale dá se to zvládnout. Z bytu vyjdu o půl 8 ráno a doma jsem v půl desáté večer.
Jinak držím palce, určitě tu školu doděláš a pak si budeš říkat zlatá studentská léta.

arrow
profile_image
cutie7
od 24. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Falcon: že abys mohla dělat v lékárně musíš být magistr,

magistr vydáva lieky na predpis
laborant alebo asistent na volno a miesa vzadu mastičky (ak je to este takova lekaren)

arrow
profile_image
Majulis
od 15. 7. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na Falcon:

Farmaceutický asistent dělá všechno kromě výdeje na recept. To může jen magistr. Takže asistent připravuje léky na recept či žádanky či je na volném prodeji. Jinak do školy ke třeťákům chodí z lékáren a nabízejí ji volný pracovní místa. Všichni již končí s tím, že rovnou nastupují do práce. Co slyším, tak hlavně Max a Benu si zaměstnance přetahují. Takže velmi dobré uplatnění, dobrá pracovní doba, čistá práce a pěkné finanční ohodnocení. Spolužačky ze SŠ, které šly na VŠ (netechnického směrů), jsou teď na úřadu práce, protože nemají známý a jednu pozici se hlásí takových lidí, že mají velmi nízké šance aby je vzaly.

arrow
profile_image
Majulis
od 15. 7. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na Fragma10:

Moc děkuji za povzbuzení, někdy je to těžké a opravdu pomůže, když v tom člověk není sám a slyší povzbuzení

arrow
Neprodává v Bazaru

Ahoj, taky se přidávám do diskuze. Docela tě chápu. Studuji poslední rok (5. magisterský ped. fakulta) Můžu říct, že se mi nikdy nepovedlo pracovat ani na poloviční úvazek, ve škole mám do teď samá cvičení a semináře a na nich musím být. Ale přivydělávala jsem si hlídáním jednoho chlapce a to třikrát týdně celé odpoledne a za odpoledne jsem si vydělala 500 kč. Takže jsem si taky přilepšila. Spíš jde o to, že nechápu, kde na všechno to posedávání v hospodě, drahé věci, kosmetiku atd..všichni mají a taky kde na to berou čas. Já přijdu ze školy, chvíli si odpočinu a pak až do noci dělám věci do školy, píšu diplomku atd. Už je to studium na mě taky dlouhý. V podstatě 5 let chodím do školy, pořád nic nemám, chtěla bych pomáhat přítelovi s bydlením, ale prostě nemám jak. Jinak bydlím na koleji a když jsem chtěla jít na brigádu např. do kauflandu, většinou chtěli jen víkendy, ale na víkendy jsem byla samozřejmě doma..takže asi jak u kterého oboru se dá pracovat. Jinak ti moc držím palce, ať to dotáhneš do konce.

arrow
profile_image
Majulis
od 15. 7. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na Kajca11:

Hrozně moc děkuji. Tobě taky držím palce. Už to máš za pár, tak si budeš moct brzy oddechnout

arrow
profile_image
Falcon
od 8. 11. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Majulis: držím palce, to vypadá, že budeš mít hezkou práci ...ale jinak tě chápu, já jsem v 5.ročníku, při škole sice už pracuju, ale školu beru poslední dobou jako nutné zlo a už se těším jak skončí, navíc jsem se za prací přestěhovala a do školy každý týden na jeden den dojíždím 200 km a fakt už se mi nechce...

Pro mne studentský život jak ty to asi myslíš se týká hlavně těch, kteří žijí u rodičů a ti se o ně během studií stále starají. Takže to je super studentský život, že chodíš jen na párty a nemáš žádné starosti, protože rodiče vše vyřeší. Proto asi zlatá studentská léta. Nic jiného v tom nevidím

arrow
profile_image
Evka902
od 9. 11. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Majulis, naprosto chápu, jak se cítíš! Mám to stejně. Bude mi 24 a uz mě štve, že mám jen občas brigádu a jinak dělàm věci do školy...

Bydlím u rodičů a žádný sladký studentský život se nekoná. Škola 5 dní v týdnu, protože se katedry nejsou schopné dohodnout a vypsat to nějak normálně po sobě. Ano mám spolužáky, kteří pracují i na poloviční úvazek, ti pak občas vypadají jak chodící mrtvoly, protože často to je tak, že jdou do práce, pak pár hodin spánku, škola, práce, škola. Pak jsou ti, co je hojně podporují rodiče, buď u nich bydlí a nebo jim posílají 10000 měsíčně a mají ještě nějakou méně časově náročnou brigády, ti mají opravdu sladký studentský život plný mejdanů.
Já neumím dělat věci na půl, tak jsem si v prváku zvolila, že budu dělat školu, nemám na to abych se u toho honila po brigádách, tak se nechám vydržovat rodiči, ale nebudu po nich chtít víc než byt, stravu a základní oblečení a sem tam nějaký levný koníček, večer strávený s přáteli... Stejně jsem ráda že stíhám, nepatřím k těm, kteří by byli schopni ještě po deváté večer sepisovat smysluplně práci do školy. Já si vybrala psychickou pohodu než se kvůli "pár mejdanům" uštvat mezi prací a brigádou. (a samozřejmě jsem vděčná rodičům, že mi to umožnili)

Celkem jsem záviděla lidem, kteří si "studentská léta" fakt užili. Mejdany, možnost odjet na půl roku do zahraničí atd. Já jsem holt při studiu pracovala a na nic takového nezbyl čas. Zase je fakt, že jsem měla mnohem víc peněz - takže asi něco za něco.

Každopádně ten čas jsem si až tak neužila, jsem teď ráda, že už nemusím stíhat práci i školu a zbyla mi jen ta práce. V podstatě teď po skončení studia je to ideál )

arrow
profile_image
proadelu
od 20. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Já vás teda tím, co teď napíšu, asi nijak nepovzbudím, ale třeba uvidíte, že to taky jde. Já patřím mezi ty, kteří si studentský život opravdu užívají. Jsem ve třeťáku na vš, už od prváku bydlím buď s přítelem, nebo třeba teď s kamarádkou, nájem jsme vždy platili napůl. Už od maturity se teda musím otáčet, abych se sama nějak uživila a zvládám to. Pondělí a úterý chodím od rána do večera do školy a zbytek týdne na 8 hodin do práce. Stíhám všechny kulturní události, koncerty, setkání s přáteli, pařby do rána... Ve škole to zvládám v pohodě, je třeba si udělat pořádný rozvrh dne, ve volných chvílích a o přestávkách dělat potřebné seminárky, psát bakalářku, dělat s předstihem i věci, na které je ještě čas. Využít i čas i při cestování a o víkendu, i když není nálada.. Jako chodící mrtvola rozhodně nevypadám.. Možná to chce jen trochu snahy, nebo jiný přístup..

arrow
profile_image
lulamae mojeid
od 23. 10. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

moderátorka

Reaguji na panda08:

Či to slečna nemyslela ako

"Pondělí a úterý chodím od rána do večera do školy a zbytek týdne na 8 hodin _denně, každý den_ do práce.

arrow
profile_image
Johanita
od 28. 11. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj, docela Ti rozumím... Měla jsem dva roky studijní pauzu po střední, prvák mě vyloženě bavil, ve druháku elán přecházel, ve třeťáku jsem odpočítávala každý týden, zapojení do normálního pracovního života po škole pro mě bylo vysvobozením. Peněz z brigád jsem měla dost, ale bylo mi líto je utrácet za blbosti, které pominou. Na škole mi chyběl režim a dobrý pocit z práce, tomu se žádná brigáda nevyrovná. Myslim, že když si člověk navykne na příjem a pracovní režim, tak studium je prostě vopruz. To učení prostě dá zabrat víc. Taky záleží na kolektivu ve "třídě", někdo si tam najde fajn partu, se kterou to táhne a zažije kupu dobrých zážitků, někomu ten kolektiv zkrátka nepadne - odchodí hodiny a nazdar bazar. Hele ale jak jsem se tu dočetla, tak máš velmi slibné vyhlídky na získání práce - takže to je pro Tebe maximální motivace, jaká může existovat! Čili jo - zatnout zuby, hustit to do tý hlavy dál (i když to jde ztuha), ber to jako nutný zlo k tomu, že se pak budeš mít líp

arrow
profile_image
proadelu
od 20. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na lulamae:

Ano, myslela jsem každý den na 8 hodin do práce..

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené