arrow
profile_image
Pajinka282246
od 3. 6. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Líbí se mi tento článek: http://vegetarian.blog.cz/0604/30-duvodu
i když je to napsaný takovým ,,krutým,, způsobem. Ale zase pravdivím.

arrow
Neprodává v Bazaru

Já teda nejsem nějak lítostivá ke zvířatům. Jsme holt na vrcholu potravinového řetězce;. pokud nesníte maso vy, tak ho sní Jan Novák odvedle. Nicméně jsem maso přestala jíst kvůli tomu, že babička dostala rakovinu a zakázali ji jíst maso, že prej ty látky v něm podporují tvorbu rakovinnotvorných buněk.

arrow
profile_image
krusta
od 16. 9. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj. Je tady nějaký vegetarián ochotný si popovídat ve vzkazech? Asi měsíc už nejím maso a veškeré produkty z něj. Nepovažuji se ještě za vegetariána, prostě to zatím zkouším...Ale mám spoustu otázek. Kdyby mě chtěl někdo poučit o vegetariánské stravě nebo si prostě jen tak o tom popovídat, ozvěte se mi do vzkazů prosím.
Třeba teď tady přítel jí slaninové chipsy, které jsem měla vždycky ráda, ale teď je nejím, protože jsou přece slaninové. Ve složení je napsáno - sušená slanina 0,05%. Je tam vůbec nějaká slanina? Rozumově si myslím, že ty chipsy kolem masa ani neprošly a při jejich výrobě se prostě maso nepoužívá, ale jenom nějaké aroma... Ale ptám se zkušenějších - může vegetarián jíst slaninové chipsy?

arrow
profile_image
mau-mau
od 14. 3. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji krusta: Rozumově si myslím, že ty chipsy kolem masa ani neprošly a při jejich výrobě se prostě maso nepoužívá, ale jenom nějaké aroma... Ale ptám se zkušenějších - může vegetarián jíst slaninové chipsy?

Taky si myslím, že tam je jenom nějaké aroma, jako vlastně u všech čipsů, co nejsou čistě bramborový. Nejíst něco jenom proto, že "tohle přece jíst nemůžu", protože jsem se rozhodla být zrovna tím nebo oním, je jenom omezování se. Nejez to, až to nebudeš chtít jíst.
Ale hlavně bych řekla, že vegetariánem (nebo čímkoliv jiným) by se člověk neměl nutit být. Vegetariánem má být ten, kdo buď maso nemá rád a nechce ho jíst jen tak kvůli sobě, anebo ten, komu přijdou podmínky chovu zvířat tak otřesné, že se mu maso prostě hnusí. Jestli máš chuť na slaninu, tak to pro tebe asi není ten pravý směr. Samozřejmě neznám přesně tvoje důvody (možná jsi je psala, nečetla jsem celou diskuzi), ale následuj řeč svého těla. Třeba se jednou vegetariánem nebo veganem staneš, ale asi na to ještě nejsi úplně připravená. Já jsem postupně z jídelníku vyřadila spoustu věcí, ale NEDOKÁŽU si představit, že bych na ně ještě mohla dostat chuť, naopak mi často smrdí a některé se mi opravdu hnusí - jezení masa mezi to patří taky A přesně tyhle pocity mi napovídají, že jdu cestou, která je pro mě tou nejlepší. Kdybych se přemáhala a slintala po mase, asi bych tím nikomu nepomohla.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené