arrow
profile_image
Saga
od 26. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Mám z toho totálně zkaženou náladu, je mi pořád do breku. Byla jsem vždy zvyklá trávit vánoce s maminkou, a najednou mám být s přítelem sama. Nedokážu si to představit, ani jak by to mělo probíhat. Asi by mi bylo pořád smutno. Přítel mi řekl, ať k mamce jedu, ale že on bude u svých rodičů a pak že půjde domů - deptá mě představa, že by byl u stromečku sám. Chjo, jaké byly ty vaše první vánoce bez rodiny?...

arrow
Neprodává v Bazaru

ahoj, já jsem byla už taky bez rodičů a jde to. prostě si uvědom, že nejsi malé dítě. přeci jen je hezké trávit svátky s nimi, ale co si je užít i tak?
přes den si můžete jít třeba zabruslit někam na led, nebo se jít projít, užít si to. jít do kina, nebýt prostě doma. no a pak přijít, připravit jídlo, umýt se a obléct, normálně se najíst a rozbalit dárečky. a pak bud se třeba pomilovat, přeci je to nejhezčí dárek pod stromek případně testace nového spodního prádla.
no anebo se projít znova venku, krásně vše svítí a vidíš ty osvícená okna někdy i přímo lidi u stromu, či se koukat na pohádky...je spousta možností.

víš, přeci jen oslava jen s přítelem namísto rodičů je předěl od rodičů. že začínáš konečně být sama a jsi připravená případně trávit vánoce i se svými dětmi.
je hezké být celá rodina pospolu, ale ne vždy to jde a ne každému to vyhovuje.
nebo pokud to nemáte daleko, tak si rozbalte dárky své a pak jděte na chvíli spolu k oběma rodičům. jeho i tvým. a bude to

arrow
profile_image
quititek
od 28. 4. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

já letos budu u svých rodičů protože je přítel v práci, tak z ní pozdě večer pojedu, bych byl doma až se vrátí... taky sem zvědavá jak mi to půjde. ale už nejsem přeci malá holka

Taky si to nedovedu představit. Mně je 20 a s přítelem jsme přes dva roky,
každý bydlíme u rodičů a jsme 30km od sebe...
Na Vánoce bude každý z nás doma ( večeře, dárky ). Potom dojede ke mně,
dáme si dárky a bude to taky fajn...

Ještě asi nejsem připravena na to nebýt s rodiči...

arrow
profile_image
Rumvil
od 19. 9. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Mně je 21, minulé Vánoce byly příšerné... moje mamka ležela na oddělení ARO a bojovala o život (prasečí chřipka plus oboustranný zápal plic)... doktoři jí nedávali naději... ale přežila .. jinak naši jsou rozvedení a táta bydlí daleko a má novou rodinu... takže moje minulé Vánoce jsem slavila s přítelem a jeho rodičema a moje sestra se celý 24.prosinec učila na zkoušky u svého přítele.
Jinak Silvestr jsem taky trávila s přítelovýma rodičema a ve 4 ráno mu zemřel děda úplně nečekaně. Takže nás ráno vzbudil křik a brek a jelo se na pohřeb.
Tohle byly moje první Vánoce bez mámy ... jinak první Vánoce bez táty byly taky hrozný. Místo něj seděl na židli obrovský medvěd.. aspoň nějakej chlap v rodině.
Tákže když jsem to zvládla já ve svých dvaceti letech bez rodičů a ještě v takovým stavu, tak už to snad zvládne každý.
Jinak letos to řešíme s přítelem tak, že jdem na večeři k mé mamce a tam to celé oslavíme. Pak se i s ní (aby nebyla sama) přesunem k rodičům přítele... takhle je obejdem a půjdem dom.

arrow
profile_image
Saga
od 26. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

No my jsme byli pozváni na "večeři" k jeho rodičům, ve 3 odpoledne, už to mi kazí vánoce, jelikož u nás se vždy jedlo v 18h. Nechci tam jít, zkazilo by mi to celé svátky. Sedět s nimi u jednoho spolu, usmívat se na sebe a přitom strašná přetvářka. Možná mě rádi mají, ale já z nich vyciťuji, že prostě ne. Pořád mě nějak shazujou, ponižujou. Přítel zase se mnou k mé rodině nepojede, protože tady má svojí. Je to takové, že ani jeden nedokážeme udělat kompromis. Říkala jsem, že bych chtěla vánoce jen ve dvou, ale s tím, že nepůjdem k jeho rodičům...tak nějak nerad souhlasil, ale i tak. Já prostě nedokážu ve svých 21 přestřihnout tu pupeční šňůru. Ale zase nechci být bez něj. A mamka se k nám 100x nehrne...

arrow
profile_image
Rumvil
od 19. 9. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Pokud nemáš důvod nebýt s rodiči na Vánoce, tak s něma buď. My chodíme s přítelem každý týden pravidelně na návštěvu jak k jeho rodičům, tak k mým, protože je prostě máme rádi. U mých dostanem o víkendu dobrej oběd a u přítelových zase většinou chlastáme nebo jdem na kafíčko.
A Vánoce taky budem ještě dlouho slavit s rodiči. Ale my už se sebou počítáme jako "pár", takže se dělit nebudem. Proto jsme to vyřešili tak, aby nám to vyhovovalo oběma. Taky jsem zvyklá na večeři v 18h, pak rozbalování dárků a Tři oříšky pro Popelku. A měnit se mi to nechce. Proto tohle zachováme, a pak se přesunem k přítelovým rodičům.
Změníme to tehdy, až budeme mít děti... pak si vytvoříme vlastní zvyky a vlastní krásné Vánoce. A k babičkám půjdeme pak už jen na návštěvu. Tož tak.

arrow
profile_image
Emma_Belle
od 27. 10. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Já byla místo našich minulej rok s babičkou, aby nebyla sama (je mi 21) .. jinak předtím vždycky s rodičema (taky jsou rozvedení a s tátou si jen vyměníme dárky, neslavíme spolu).
No ve dvou to bylo takové smutnější, ale za to jsme měly živej stromek (s tím překvapila babi) a já nakoupila spoustu pitomostí na něj - dárečky jsme si daly symbolické a bylo to .. nijak jsem to extra neprožívala, ale je to i tím, že už to neprožívám delší dobu (což je dané situací v rodině).

arrow
profile_image
Emma_Belle
od 27. 10. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

V každém případě je nesmysl trávit je někde, kde se necítíš dobře - a být tebou bych slavila s mamkou a přítel ať jede k jeho - případně se domluvte tak, že začnete dříve zvlášť - třeba o půl paté, vyměníte si s Vašima dárky a kolem sedmé pojedete slavit s přítelem spolu domů (už nemusíte mít večeři, jen si připít, zazvonit, dát si dárky a jak psaly holky, zakončit to romantikou

Mě je teda skoro 30 a Vánoce s partnerem o samotě jsem slavila jen jednou a je to teda docela nuda Pro mě to není ono.

Teď to děláme tak, že jsme oba u rodičů, mých nebo jeho (i když jemu je to nějak jedno, ale já s rodičema prostě být tak nějak musím), až budou děti, možná to bude jinak, nebo se budem takhle slejzat dál. Loni jsme stihli oboje rodiče v jeden večer (ano, dvě večeře), letos to máme 24. naši, 25. jeho na chatě.

Navíc, nemusím nic péct ani vařit

arrow
profile_image
ivuska87
od 12. 11. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Promiň, ale přijde mi to, že už z principu jsi si řekla, že budeš naštvaná, že si takto Vánoce neužiješ a nehodláš na tom nic měnit. Nechceš být bez něj ani bez rodičů, to chápu. Ale není tedy lepší domluvit se, že chvíli budeš u rodičů a pak se sejdete spolu doma?
Jsou to Vánoce, nemáš být s někým, protože musíš, ale protože je ti s ním fajn. Na druhou stranu, mě když se někam opravdu moc nechce, tak je to vždycky nakonec moc fajn.

Já bez rodičů slavím již několikáté Vánoce a musím říct, že posledních pár let jsou to nejpohodovější Vánoce, které jsem prožila. Žádná přetvářka, žádný stres, prostě jen krásný pohodový večer.

Cituji Saga: jaké byly ty vaše první vánoce bez rodiny?...

Romantické
Měli jsme nový byt,skoro prázdný,jen sedačka a telka v obýváku,v kuchyni byla kychyňská linka a nová lednice,ložnice byla jen velká matrace na zemi.

Cukroví nám dala moje mamka a zbytek jsme zařídili sami.Stromek,salát,řízky .... bylo to romantické najednou být jen dva a ve vlastním bytě.Ani jsme k rodičům celé svátky nejeli.

arrow
profile_image
susa
od 25. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

To mě čekají Vánoce bez rodičů tento rok (je mi 21.let). Jsem s přítelem tři roky a z toho dva roky slavil Vánoce u nás a pak o svátcích jsme šli slavit k nim. Tento rok chce oslavit Vánoce doma. Chápu ho, ale mám v sobě takový divný pocit, že budu bez svých rodičů. Jeho rodiče mám ráda a rozumíme si. Ale asi mám blok to říct svým, protože vím, že budou smutní. Dnes jim to jdu říct, tak jsem zvědavá na reakci.

arrow
profile_image
venysek1
od 5. 12. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Už 5tým rokem slavím Vánoce s partnerem u nás doma. 23.12 máme "stědrý večer" u jeho rodičů, tam přespíme a 24.12 jeden k našim na "štědrý oběd" kde si dáme dárečky atd. Po obědě už jedeme domu a slavíme si sami. Máme svuj byt, svuj stromek a byla jsem to já, kdo řekl, u rodičů ne! Už jen proto, kdyby jsme byli u jedněch, jak by k tomu přisli ti druzí, že nejsme u nich? A střídat je každý rok se mi nechce. Takže se sami hezky v klidu navečeříme, rozbalíme dárečky, kouknem na pohádky a pak se jdem ještě kolem 10té večer projít do města. Jak já říkám, proč bych si měla doma zdobit stromek, kdybych si pod ním 24tého nerozbalovala dárečky

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Mně čekají první Vánoce bez rodičů tento rok (je mi 20).
Píši sem tedy trochu "mimo", jelikož nebudu s přítelem, ale s rodinou jakoby cizí (jsem jako au pair). Už od září je mi z toho do pláče a včera, při nakupování dárků, to na mě strašně dolehlo, takže jsem nakonec nechala přes 400 liber za dárky, ze samý lítosti

Doufám, že co to půjde, budu trávit Vánoce s rodiči a sestrami, jinak to pro mě prostě není ono.....

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené