Dobrý den.Chtěla bych vědět jak máte rozdělené peníze,co platíte Vy a co manžel.Můžete mi poradit? U nás kolem toho začínají hádky.A to proto,že firma kde manžel pracoval zanikla.Manžel si našel jinou práci s podstatně nižším platem,u nás na Ostravsku je o práci nouze.Jsme sami dva a celkový náš příjem se pohybuje 17 000-20 000.Z toho 7000 jde na nájem a ostatní platby.Já mám zdravotní omezení,pracuji na zkrácený úvazek,ale zase starost o domácnost záleží jen na mně.Netvrdím,že náš příjem je malý, ale byli jsme zvyklí na víc peněz a teď se musíme uskrovnit.Jenže to vypadá tak,že se uskrovňuji jen já .Manžel si nechává pro sebe stále stejnou částku,já nic.Já si dovolím utratit sama pro sebe jen když mi něco zbyde.Nechci manželovi křivdit,moc by mi pomohly Vaše rady.Kdo platí jídlo,byt (máme státní),kolik si nechává manžel pro své potřeby.Budu ráda za Vaše názory.Nemusíte mi psát své příjmy stačí když to vyjádřite v %.Moc děkuji.

my to máme nastavené asi jinak než ostatní, protože z účtu přítele jdou všechny platby-nájem,stavebka, životka, atd. a zůstává mu tam 10tis, které splácíme za auto příbuzným.
Já svojí výplatu dostávám v hotovosti a z té žijeme, nijak si ty peníze nedělíme, prostě jsou doma a když potřebuju něco já nebo přítel tak si vezmeme, u nás dělení tvoje peníze pro osobní potřebu a moje neexistují a takto nám to vyhovuje.

Z toho co píšeš mi připadne, že se opravdu uskrovňuješ akorát Ty. Pokud si manžel nechává "pro osobní spotřebu" stejnou částku jako když vydělával více, tak to podle mě v pořádku není a vadilo by mi to. Nechci Ti do toho ale moc mluvit, protože vdaná zatím nejsem. S přítelem sice bydlím, ale bydlíme v jeho (našem - jak říká on) domě, takže nájem neplatíme.

arrow
profile_image
flea
od 2. 7. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

U nás je to tak, že nám chodí oběma - mně i manželovi - peníze na jeden účet ze kterého platíme vše společně, nikdo si nic nenechává a z toho co zbude - po odečtení penízků i na jídlo cigarety atd... z toho si kupujeme pro sebe oblečení, zábavu a tak. Dělení co je koho, a tak, to u nás neexistuje. Jsem šťastná za mého muže, když slyším jak je to jinde....

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Tak u nás to je tak, že si s přítelem necháváme každý svojí výplatu (bydlíme v domečku, takže nájem neplatíme a oba si vyděláme dost).

flea
jj to máme vlastně stejně akorát že já dostávám peníze v hotovosti mě to takhle přijde idální, nemusím řešit, že mi má přítel dát na jídlo a jak by jsme to vlastně měli dělit, když má dvojnásobný plat a tak.
Jsme spolu tak máme i společné peníze

Cituji Aysel: Pokud si manžel nechává "pro osobní spotřebu" stejnou částku jako když vydělával více, tak to podle mě v pořádku není a vadilo by mi to. Nechci Ti do toho ale moc mluvit, protože vdaná zatím nejsem

souhlasím, vdaná jsem a toto by mi taky vadilo, u nás to funguje tak,že manžel chce z vlastní iniciativy platit vše ze svého platu (což nejde,má na to malý plat) jídlo a benzín a náklady na topení a pod., takže já občas zaplatím nákup jídla, koupím mu něco na sebe když potřebuje a pod., jinak bych ale zas měla dodat,že bydlíme v mém baráku (mých rodičů,takže např. rekonstrukce jde z mého,napůl s rodiči-tak jsme dohodnutí s manželem i rodiči) a auto taktéž používáme moje,náklady na elektřinu také uhazuji já,ale v součtu jde z "mého" méně peněz (pokud nepočítám rekonstrukce), jinak ale peníze nedělíme,když je něco potřeba, domluvíme se na tom,jak a za co to koupíme a neděláme moje a tvoje "hromádky", procentuelně to odhaduji tak 70:30 (pořád nepočítám ty rekonstrukce,neb barák manžela asi nikdy nebude,to je výdaj mimo)

arrow
profile_image
manolla
od 20. 8. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Tak u nás platí vše přítel,protože jsem doma s dítětem a nemám žádný příjem-i celé těhotenství.Až budu v práci,tak budeme mít peníze společné.Nelíbí se mi,když se dělí poplatky napůl a co komu zbyde je jeho,ještě když ten druhý vidělává dvakrát tolik.Mě osobně by to bylo asi trapné,abych já měla své peníze,mému muži nezbylo nic a ještě se staral o celou domácnost.To je ale i o charakteru...

arrow
profile_image
maliis
od 15. 1. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

100%
19    0
Číst hodnocení

my bydlíme s přítelem také v domečku, máme svůj byt nahoře, jeho mamka bydlí dole, no a on platí vše okolo domku - hypotéka, veškeré opravy, auta + benzin, muj i jeho pausal na mobil, a já platím jídlo + většinou zábavu, když někam jdem sednout nebo tak....

arrow
profile_image
maliis
od 15. 1. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

100%
19    0
Číst hodnocení

ale ještě upozorňuji, že vařím skoro denně + 2x týdně peču, takže mě to jídlo připraví o třičtvrtě výplaty měsíčně....)

arrow
profile_image
janis
od 21. 6. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Myslím, že je důležité si vše vyjasnit na začátku, aby pak nevznikaly špatný pocity....
Já dostávám např. každý měsíc peníze na provoz i když slušně vydělávám, ale platím z toho všeho inkaso+hypotéku+jídlo. Ale zas nedám ani korunu na další opravy a stavby okolo domu, neplatím dovolenou, když někam jdeme platí muž a všechny neočekávané výdaje platí manžel - v podstatě on jakože šetří a já nemám z čeho.......většinou má vyluxovanej účet, protože furt vymejšlíme nějaké investice....takže tak.
Ráda si hospodařím s vlastníma penězma a můžu říct, že ještě pošetřím....

arrow
profile_image
EvíkS
od 1. 7. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

My vyděláváme oba, já mám asi o polovinu nižší plat než manžel. Všechny peníze dáme dohromady, ale každý máme měsíční kapesné (oba stejnou částku), kterou si utratíme za svoje osobní věci. Veškeré poplatky za domácnost platíme ze společných peněz...

Cituji janis: Myslím, že je důležité si vše vyjasnit na začátku, aby pak nevznikaly špatný pocity....

to je základní, dobrá rada, když se už potom začnete hádat o různé výdaje, nebo měnit zaběhlou situaci, vždy vznikne problém, i když ty nejsi ta špatná.
My máme nájem 11 tis. napůl+každý 2 tis. měsíčně na jídlo, jinak auto, které jsem si koupila sama si také sama splácím, jinak všechno zůstává na účtu každého z nás a je jen na nás, za co to utratíme.

Cituji EvíkS: My vyděláváme oba, já mám asi o polovinu nižší plat než manžel. Všechny peníze dáme dohromady, ale každý máme měsíční kapesné (oba stejnou částku)

Šťastná žena, že se o tebe manža takhle stará, spousta chlapů, kteří vydělávají víc než ženské v mém okolí, se takhle nechová a vyloženě si užívají na úkor žen, které mají doma

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Ahojky,
tak u nás je to tak, že skroro všechno platí přítel, já pouze nakupy jídla a naftu do našeho auta (přítel má své služební), když mi peníze dojdou, tak si řeknu a přítel mi dá.. jsem ještě student a hledám práci.. V srpnu se budeme brát a potom si chceme založit jeden společný účet, peníze nerozdělujeme, bereme je jako společné.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené