Ahoj holky, popište svůj denní rituál.
Ranní očista pokožky, poté líčení, večer odličování a čištění pleti, pokud možno přírodně, popřípadě dětskou kosmetikou, maximálně večerní čistící gel na pleť. Nezajímají mne konkrétní ani drahé značky, vyzkoušela jsem vše a po veškerém zklamání jsem se dala z části na přírodu a domácí přírodní prostředky (krom líčení, to přírodní není). Máte osvědčené rady, jak si udržet pleť krásnou zčásti i bez chemikálií?

1. Ráno vstanu, umyju pleť dětským mýdlem Johnson@Johnson, poté dočistím jemnou přírodní domácí šalvějovou vodou (převařená voda či destilka s vyluhovanou čerstvou či sušenou šalvějí - vydrží cca 3 týdny čerstvá)
2. Použiji kapku kokosového másla, oleje místo krému, na to nanáším makeup a pudr.
3. Večerní odlíčení pleti probíhá opět tuhým dětským mýdlem, dočistím kapkou hroznového oleje na namočeném vatovém tamponku, osvěžím opět šalvějovou pleťovou vodou (mám smíšenou - mastnější pleť).
Noční krém vůbec nepoužívám, nechám pleť dýchat pouze pod šalvějí a pod tím, co jsem již nanesla při čištění (olejíček).
Pokud je pleť mastnější, nějaké dny vynechám odlíčení olejíčkem a čistím nějakým gelem přímo na pleť. Jak to děláte vy?

1. Ráno vstanu, očistím si pleť pleťovým mlékem z bione cosmetics (ráda střídám) a jemnými tahy s jemným bavlněným pleťovým tamponkem očistím. Opláchnu si pleť vlažnou vodou a poté nanesu pleťový krém Hyaluron Life taky od bione (čistím i krémuji samozřejmě i krk a dekolt). Při líčení pak vynechávám podkladový make-up jelikož krém jako bariéra mé pleti stačí a nemám takové nedokonalosti které by bylo třeba schovávat (po letech s akné je to paráda).

2. Večer se odlíčím tak jako ráno pleťovým mlékem dokud není tamponem absolutně čistý, poté pleť s pleťovým mlékem 8 minut masíruji (obličej, krk dekolt), opláchnu vlažnou vodou a toť vše.

3. Jednou týdně si dělám hlubší čistění pleti. Nejprve provedu peeling (používám na to mnohdy clarisonic nebo enzymatický peeling třeba z jahod) poté si pleť napařím (cca 10 min - netrpím na žilky v obličeji) a vydesinfikovaným "očkem" pleť vyčistím aniž bych ji nějak přehnaně ryla. Pleť opláchnu slaboučkým vývarem z lipového květu nebo heřmánku a nanesu pleťovou masku - čistící na mastnější zónu s hydratační za zbytek nebo rozjasňující/hydratační. nikdy nezapomínám i na krk a dekolt

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené