arrow
profile_image
Katerina89
od 8. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Ahoj, nebudu se nijak rozepisovat, ale chtěla bych vác poprosit o radu jak se naučit perfektně anglicky.. Ovládám jenom takovou tu ,,školní" angličtinu tak jestli neznáte třeba na prázdniny nějaké ,,tábory" se kterými by se jelo do anglie a angličtinu bych použila v praxi a zdokonalila se nebo nějaké chaty na netu, kde se mluví anglicky neznáte?

Jediný způsob je vyjet do zahraničí a nějakou dobu tam žít. A nejlépe tam neznat žádné krajany, abys nemohla jinak než anglicky. Tábor na pár týdnů je k ničemu (respektive nevede k perfektní angličtině).

Mám jeden malý tip, najdi si třeba přes nějaké fórum v zahraničí kamarády, se kterými si pak můžeš psát třeba po MSN, ICQ pokud mají, nebo facebook, taky si je můžeš normálně vyhledat třeba náhodně na ICQ a ještě mě napadlo se zaregistrovat na IMVU, tam je strašně moc cizinců z celého světa, můžeš zkusit chodit do místností a hledat a hledat tady je link - http://www.imvu.com/ je to zábavné, sama jsem si tam našla pár dobrých kamarádu se kterýma denně diskutuji Provozuju to už několik let a můžu říct, že mi to angličtinu ooo hodně zlepšilo, momentálně se odmluvím vcelku plynule Fígl je i v tom, že když konverzujete, neznáš tam třeba nějaké slovo, jdeš na překládač a už ho máš zafixované v hlavě taktéž u vět, přeložíš a časem si to všechno nějak zafixuješ . Určitě ti to alespoň trochu pomůže.

arrow
profile_image
kacii_
od 25. 4. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji mishka999: respektive nevede k perfektní angličtině).

Tak to nesouhlasím, takové tábory tě donutí mluvit anglicky, tím pádem se zdokonaluješ. I když jen pár týdnů, ale i tak.

Cituji kacii_: takové tábory tě donutí mluvit anglicky, tím pádem se zdokonaluješ

A s kým tam asi pojede? S dalšími Čechy Navíc je to pořád uměle vytvořené prostředí. Člověk, aby se opravdu zdokonaloval, tak potřebuje kolem sebe anglické prostředí a běžné životní situace. Je fajn se pomocí her něco nového naučit, ale já jasně napsala, že to nevede k perfektní angličtině a to tedy opravdu nevede, takže neplést pojmy.

arrow
profile_image
kacii_
od 25. 4. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji mishka999: A s kým tam asi pojede?

a kdo říkal, že to musí být český zájezd ? A pojmy si nepletu. Asi jsi ale takový tábor jistě zažila, takže určitě víš, o čem mluvíš

arrow
profile_image
annemarie
od 5. 2. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Doma se koukat na anglicky mluvené seriály (nejlépe s anglickými titulky). Na rozjezd je to dobré.

Cituji kacii_: a kdo říkal, že to musí být český zájezd ?

Nemusí, ale bývá. Anebo tam pojede s jinými cizinci, to už je vcelku jedno. Jde o to, že bude anglicky mluvit s lidmi, kteří také nemají perfektní angličtinu, protože to není jejich mateřský jazyk, takže to není natolik efektivní. (Než si rýpneš, tak dopředu říkám, že jeden rodilý mluvčí jako vedoucí tábora už tomu fakt nepomůže.)

Cituji kacii_: Asi jsi ale takový tábor jistě zažila, takže určitě víš, o čem mluvíš

Zažila jsem mnoho různých výuk angličtiny a zažila jsem také pár let v UK, tak o tom něco vím

Cituji kacii_: A pojmy si nepletu.

No pleteš. Téma se jmenuje Jak na perfektní angličtinu a ne "Jak vylepšit angličtinu" (v takovém tématu bych ten tábor klidně doporučila). Tedy ještě jinak - tábor tě může naučit něco víc než umíš, ale nevede k perfektní angličtině. Proto říkám tábor ne.

arrow
profile_image
pixie777
od 30. 12. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na annemarie:
Souhlasím. I např. filmy...zachytíš výslovnost, nové slovíčka. Mě pomáhají i písničky, když si je přeložím a potom si třeba zpívám nebo je slyším, tak si slovíčka dobře zapamatuji.

Cituji annemarie: Doma se koukat na anglicky mluvené seriály (nejlépe s anglickými titulky). Na rozjezd je to dobré.

Souhlasím, na rozjezd je to dobré, ale u mě to podporuje jenom pasivní angličtinu. Britským seriálům a filmům rozumím velmi dobře, americkým už méně, ale aktivně mluvit to samozřejmě nenaučí.

arrow
profile_image
pixie777
od 30. 12. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na mishka999:
Máš pravdu. Tábory mi přijdou k ničemu, možná se seznámíš s novými lidmi, pokecáš anglicky a konec. Angličtinu lze zdokonalit pouze když vyjedeš někam do zahraničí (at už USA nebo UK), člověk se donutí mluvit a zdokonalovat se, aby jim rozuměl, protože vlastně jinou možnost ani nemá.

arrow
profile_image
pixie777
od 30. 12. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji AlmaSinger: americkým už mén

Opravdu? Já to mám přesně naopak, britská angličtina jde mimo mě.... možná je to tak, na co je člověk zvyklý. Ale je známo, že angličanům jde hůře rozumět.

arrow
profile_image
misa_sisa
od 25. 4. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

jestli si nepletete pojmy tábor a kurz.
Já mám zkušenost s několika zahraničními kurzy jazyků, nejen angličtiny ..... měsíc, lépe dva, na jazykové škole v zahraničí, kde běžně studuješ koelm 6 (i více i méně) hodin denně s kvalifikovanými lektory angličtiny, žiješ v rodině a mimo školu jsi ve styku s dalšími zahraničními studenty, jednoznačně povede ke enormnímu zlepšení tvých znalostí.....

Vem si, kolik máš hodin na střední škole? Na gymplu byla angličtina 4x týdně 45 minut... to je 16 hodin měsíčně.... cca 160 vyučovacích hodin angličtiny za rok. To je cca 26 dní na kurzu v zahraniční... navíc se tam neprobírá jen gramatika, ale hodně se mluví, sledujou videa, poslouchaj písničky... zlepšuješ si slovní zásobu a o tom to hlavně je.

Tábory se dělají taky... pro děti. Jede se busem z čech, skupina českých dětí s českým vedoucím... to ano, to je pak na ***. Pro děti ideál, ale ne pro teenagery a dospělé.
Jestli si chceš zlepšit svoji znalost jazyka a máš možnost, tak to fakt vyzkoušej. Agentur je nespočet, vyber si školu, která není zájezdním hostincem čechů a studenti jsou věkově jako ty a budeš spokojená

arrow
profile_image
Janissinka
od 21. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji AlmaSinger: Britským seriálům a filmům rozumím velmi dobře, americkým už méně

to jsi asi pleteš ne?...anglický jsou na poslech daleko horší než americký...to je všeobecně známá věc...zkus porovnat takového harryho pottera s běžnými seríály jako přátelé, nebo teď hodně vampire diares...to je nebe a dudy

Cituji Janissinka: o jsi asi pleteš ne?...anglický jsou na poslech daleko horší než americký...to je všeobecně známá věc...zkus porovnat takového harryho pottera s běžnými seríály jako přátelé, nebo teď hodně vampire diares...to je nebe a dudy

Přesně tak, nebe a dudy, ale u mě naprosto obráceně. A že je to všeobecně známá věc? No, to je mi fakt srdečně jedno, jak to má většina lidí, já prostě americké angličtině nerozumím tak dobře jako britské. Koukám třeba na britský How not to live your life a americkou How I met your mother. U britského koukám i bez titulků, zatímco u amerického seriálu rozumím bez titulků tak půlce a často mi uniká smysl.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené