arrow
profile_image
Anabela
od 16. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji farahh: no hlavně to o té dani není pravda

Tak mě to říkala kamarádka, které to přímo řekl zaměstnavatel. Také jsem to slyšela i od jiných lidí, konkrétně od těch, co mají Mgr., Ing. ale i MUDr. Všichni mi potvrdili, že to je opravdu pravda....a vidím to i ve svém okolí. Mám tolik kamarádů vysokoškoláků, kteří už přes půl roku nemají žádnou práci a to mají vystudované dobré obory. A ti, kteří mají vyučení, maturitu nebo to Bc. mají už dávno práci.
A pro zaměstnavatele je to samozřejmě dobrý kšeft že, když zaměstná člověka s Bc. a dá mu stejný plat jako středoškolákovi - časem, ale máš, dle mého názoru, větší šanci na povýšení z Bc. než jen z maturity (často to tak bývá). Třeba já budu mít jen Bc. a je mi jedno jestli dostanu jen plat středoškoláka, v dnešní době budu ráda za jakoukoliv práci - ale to je už jiné téma

Ale těžko říct no...já jsem to jen slyšela, netvrdím, že to je pravda...

arrow
profile_image
Anabela
od 16. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Christal: je to VŠ vzdělání, ale mezi lidmi je to spíš chápáno jako lepší maturita

Tak s tím jsem se já nesetkala. U nás každý Bc. bere jako vysokoškolské vzdělání. Nechápu ani, jak to někdo může brát, jako lepší maturitu, jelikož ty 3 roky na výšce jsou většinou milionkrát těžší na 4 roky na střední....

arrow
profile_image
anysekk mojeid
od 25. 7. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji HanLiu: Mně připadá Bc. v dnešní době jako lepší maturita.

Ooo booože, další chytrá... Jsi už alespoň Ing., že můžeš takhle soudit? Nevím, jakou školu jsi studovala, ale já za sebou teď Bc. mám a nebylo to jednoduchý, ty lepší maturito...

arrow
profile_image
teda
od 17. 11. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na anysekk:

Holky, proč jste tak vztahovačný? Není to nic proti nikomu osobně, lidi tady píšou svoje zkušenosti - a ano, farahh má stoprocentní pravdu. Prostě se titulu bc. nepřikládá taková váha a nepovažuje se za "plnohodnotné" VŠ vzdělání.
Dřív neměl tento titul ve studijních programech vůbec svoje místo - je to novum po roce 89.

Dost záleží, na jaké škole bc. děláte, být to z nějaké soukromé VŠ, tak se nad ním většina HR pousměje (pokud k němu není praxe pochopitelně), u veřejné VŠ se mu už určitá váha samozřejmě přikládá.

A rada pro vás absolventy? Sama nevím. Kdybych před 20ti lety tušila, kam se bude trh práce 20let po revoluci vyvíjet, jdu raději na řemeslo a titul oželím. Udělat se sám pro sebe je rozhodně pak jednodušší než v případě "kancl-profese".
V ČR je přeekonomováno, přeobchodováno, přeprávníkováno, převeřejnosprávněvováno a já nevím co. Bohužel blbá móda opovrhovat manuelními profesemi - na škodu nám všem.

Vlastně jednu radu jsem před lety při změně kvalifikace a hledání juniorské pozice dostala: jedna potenciální vedoucí mi doporučila získat praxi tím, že někde budu dělat zadarmo. Nedělám si srandu.

Nenechte se otrávit, časem najde práci každý - bohužel dnes je doba, kdy vybírat si nemůže nikdo. Takže vzít, co je. Pokud neplatíte hypo, neživíte děti, bydlíte u rodičů, chvíli s málem vydržíte. Jakmile se v práci "usadíte", začněte budovat sítě kontaktů, s kýmkoliv, koho v práci potkáte. Je to na první pohled hnusný prospěchářský přístup, ale takhle to chodí.

Zase dávám 100% za pravdu farahh, není nutné, aby vás někdo někam protlačil, mnohdy stačí dobrá informace ve správnou dobu...Nechci brát nikomu iluze, ale můžete být sebelepší, bez těch správných kontaktů je to většině lidí na nic.....výjimky existují, ale moc jich není. Hodně štěstí všem a pevný nervy!

arrow
profile_image
Madona
od 13. 9. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji farahh: to ale neznamená, že si to spousta soukr. zaměstnavatelů nemyslí....jen na úřadě je to zajímá kvůli plat. tabulkám.

Pohybuji, že nějaký soukromník vidí v životopise Bc. a řekne si: "Á ten/ta má lepší maturitu"

Cituji Christal: je to VŠ vzdělání, ale mezi lidmi je to spíš chápáno jako lepší maturita..

Mezi kterými lidmi? Nějaký průzkum? Nebo podle sebe soudím tebe?

Cituji teda: Holky, proč jste tak vztahovačný? Není to nic proti nikomu osobně, lidi tady píšou svoje zkušenosti - a ano, farahh má stoprocentní pravdu. Prostě se titulu bc. nepřikládá taková váha a nepovažuje se za "plnohodnotné" VŠ vzdělání. Dřív neměl tento titul ve studijních programech vůbec svoje místo - je to novum po roce 89.

Já jen doufám, že na těch místech, kde se rozhoduje o dalších zaměstnancích, tito ZAOPIČÁCI, kteří žijí ještě stále v komunismu, brzo opustí židli. Vztahovačná jsem proto, že se to týká také mně - Bc. - a rozhodla jsem se sama že dál nepůjdu, ne že bych na to neměla. A jednou mi říct nějaká zamindrákovaná dáma s maturitou u pohovoru, že Bc. nic není, tak bych jí asi doporučila nějaké školení nebo minimálně po večerech prostudovat co se za posledních cca 20 let odehrálo. To jak se to bralo dřív mě absolutně nezajímá, zajímá mě to, jak je to nastaveno TEĎ.

arrow
profile_image
teda
od 17. 11. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Ciiicaaa:

Ciiicaao, věř, že bych na pohovorech raději potkávala ty zaprdlé opičáky z dob komunismu než přeúžasné, povětšinou slovenské (nic proti vám holky z SK) HR pracovnice, které jedou podle šablonek, nemají žádné životní zkušenosti, neví nic o oboru, kam se člověk hlásí, neví nic o firmě, kam chtějí klienta poslat... toť moje zkušenost a agentury jsem při posledním hledání práce před lety naprosto odepsala. Bohužel, člověk vleze přímo do firmy a tam sedí něco podobného, je to pořád dokola.
Chtěla bych opravdu někdy zažít pohovor se zaopičákem, který má krom rychlokurzu pro personalisty navíc i životní zkušenosti, nadhled, praxi v jednání s lidmi, dokáže posuzovat lidi i jinak než dle idiotských dotazů na silné a slabé stránky.

Nikdo ti tvoje bc nebere. Jen ty "ber nebo neber" situaci na trhu práce. Já se třeba taky můžu stavět na hlavu, že lidi bez titulu u nás berou víc než já, pak si taky říkám, proč jsem se mořila...ale tak to je. Buď to skousnu, nebo jdu jinam. Rozčilovat se nemá cenu.
Hodně štěstí, tuším, žes psala, že hledáš, ať se ti brzy zadaří!

arrow
profile_image
xTery
od 15. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

jejda o co vám zase jde....jako myslím si, že bc.je rozhodně lepší než nic,to je snad jasný...střední je taky lepší než základka, i třeba bez maturity, lepší myslím zhlediska vyššího vzdělání...navíc mgr nebo ing si můžete dodělat i při práci...ono záleží na konkrétním zaměstnavateli a taky tedy na té VŠ kde jste studovaly, není škola jako škola, soukromé VŠ obyčejně považují zaměstnavatelé za nic moc, ale myslím, že třeba karlovka má ještě docela dobré jméno...
na druhou stranu si myslím, že pro každýho je dobrý něco jinýho, někdo se chce ještě vzdělávat, někdo chce už radši do práce hned po maturitě a často má ze začátku menší problémy najít práci než čerstvý absolvent, obojí je dobrý, proč se hádat...jasně že si z titulu na zadek nikdo nesedne, ale říkat že je bc nic je podle mě trochu mimo...

arrow
profile_image
xTery
od 15. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

jinak k té práci, jak najít... podle mě je důležitý hlavně to nevzdávat, ptát se tam, kde vás to zajímá, i když třeba oficiálně nikoho nehledají...podle mě, kdo se fakt snaží, tak vždycky něco najde, taky ze začátku asi nesmíte mít moc velký nároky, spíš jde o to vypracovat se časem...nevzdávejte to, ono to jednou vyjde)

Reaguji na teda: Tak samozřejmě zkušenosti jsou něco jiného, to bez debat, to s tebou naprosto souhlasím. Ovšem člověk co zakrněl v tom, co bylo přes 23 lety a pořád se dle toho řídí, na tom ani s těma zkušenostma - co se do kvality týče - asi moc dobře nebude. To třeba lidi s tímto názorem nenapadlo, že se změnil celkově plán studia a na Bc. se učí to co se učili před těma 20ti lety skoro za celé 5ti leté studium? Že jsou prostě na studenty kladeny větší nároky? Jasně, VŠ teď vystuduje "průměrná opice", ale vím i ze zkušeností mých a mé mámy, že obě máme obchodní akademii a to co jsme se učili my tak bylo úplně někde jinde než to co se učili oni dřív (co do šíře učiva). Proto mi přijde absolutně mimo mísu srovnávat studium teď a před 20ti lety...

Cituji Madona: Mezi kterými lidmi? Nějaký průzkum? Nebo podle sebe soudím tebe?

ano, i tak to můžeš brát, prostě vidím, jak jsou ty tituly mezi lidmi v "oblibě" a jak je "soudí"

arrow
profile_image
teda
od 17. 11. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Ciiicaaa: To třeba lidi s tímto názorem nenapadlo, že se změnil celkově plán studia a na Bc. se učí to co se učili před těma 20ti lety skoro za celé 5ti leté studium? Že jsou prostě na studenty kladeny větší nároky? Jasně, VŠ teď vystuduje "průměrná opice",

Tak tady si silně protiřečíš. Studovat může opice a nároky jsou na ni vyšší? Nechápu logiku.

Za 3 roky bc rozhodně nezvládneš to, co lidé kdysi za 5 let, to je hodně naivní představa.
Samozřejmě, učební osnovy se změnily, na některých oborech od základu. Taková medina, fyzika, technika pochybuju..max. studenti pracují s novými technologiemi, základy zůstávají stejné. Práva, ekonomka...bezpochyby nový učební obsah.

jenže: a to je ta podstata: sama píšeš, kdo všechno dnes může VŠ vystudovat, nároky jsou dnes ne větší, ale o hodně menší...a tenhle fakt už ví všichni zaměstnavatelé. A od toho se odvíjí i postoj k jakýmkoliv titulům (opět neplatí pro některé obory).

Titul bc společnost jednoduše jako plnohodnotný titul nepřijímá, a není to vina nějakých opic, kterými se oháníš v každém příspěvku. Možná trochu soudnosti a pokory, pak třeba zjistíš, že i s opicema, které si o bc nemyslí nic moc, se dá mluvit, pracovat, chodit do hospody...holka holka, s tvým přístupem budeš hledat hodně dlouho, ne že bych ti to přála.

arrow
profile_image
farahh
od 22. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ciiicaaa - odborníkovi, který je ředitel nebo majitel firmy a pohybuje se mezi strojaři, stavaři, chemiky...je fakt nějaké Bc. jedno, pro něj prostě bude adept zajímavý až s titul Ing. a je jedno, jestli mu je 30 nebo 60 Tedy věk toho, kdo vybírá...

Naopak si myslím, že Bc. studium kopíruje víc SŠ než plné univerzitní. A to jsou zas zkušenosti moje. Maturovala jsem v 89 a Bc. jsem dodělala nyní - a nemusela jsem mít zdaleka tolik znalostí jako tenkrát k maturitě. Tak bych řekla, že je to přesnější porovnání než účetnicví matky před časem a nyní vaše. To je opravdu o něčem úplně jiném, což jistě chápete

Nebo si snad myslíte, že zdravotní sestra, která musí mít Bc. je na tom vzdělanostně stejně jako doktor?

arrow
profile_image
farahh
od 22. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Ciiicaaa: na Bc. se učí to co se učili před těma 20ti lety skoro za celé 5ti leté studium?

ha, ha, ha....a to by bylo navazující magisterské/inženýrské potom proč jako? Aby leštili lavice?

arrow
profile_image
farahh
od 22. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Anabela: to mě tedy najděte jediný paragraf v zákonech o daních z příjmu - že by jen a pouze vysokoškoláci platili vyšší že jsem se s tím jako účetní nikdy nikde nesetkala

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené