arrow
profile_image
Anabela
od 16. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na FilipN: To je pravda.

arrow
profile_image
Anabela
od 16. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji FilipN: Nevím, nestudoval jsem. Jen jsem zvědavý, jak u pohovoru někoho přesvědčíš o tom, že ta tvoje škola je těžší, a papír z ní by měl mít větší váhu.

Já nemám v plánu nikoho u pohovoru přesvědčovat,že má škola je těžší, nevím, odkud si to vzal? Já zde jen psala, že každé bc. není tak lehké, jak se tu psalo a že mi to nepřijde jako lepší maturita. Hodně zaměstnavatelů zná "dobré" školy a "méně dobré" školy, respektive školy, které jsou známé jako kvalitní (kde neproleze jen každý) a školy, kde proleze každý. Má škola i můj obor má dobrou pověst, takže myslím, že zaměstnavateli bude jasné, že ty tři roky nejsou jen lepší maturita. Ale já nehledám jen v oboru, který jsem studovala, hledám všude, protože práce prostě není a v dnešní době si nejde moc vybírat.

Reaguji na Anabela: jakou práci třeba hledáš?

Cituji Christal: Bylas mi sympatická před časem v nějaké diskuzi, kde se probírala škola a práce, souhlasím s tím, že je nesmysl se Bc. degradovat na úroveň středoškoláků, sama bych to nedělala.. ale takové osočování v této diskuzi, kde mezi řádky čtu něco jako - jo, jsem "jenom" Bc., ale Ing. je zase "jenom" Ing., protože nešel na Ph.D. atd.. to už mi sympatické není.

Ale vždyť to tak je Stejně tak jak tady někteří říkají, že Bc. je lepší maturita, tak v tom případě je Ing. zase jen "lepší bakalář" Nebo ne? Dle logiky těch, co tohle píšou to tak je. Pro mě je bakalář MNOHEM víc než člověk s maturitou (co se týče vzdělání jako takového, ne jako člověk, to zas ať mě někdo nechytá za slovo), stejně tak jako Ing. je víc než Bc., Ph.D. než Ing. Nevím, proč by se měl titul Bc. shazovat jen z toho důvodu, že před čtvrt stoletím nebyl. Teď prostě je tak se s tím někteří budou muset i když nechtějí smířit.

Cituji Ciiicaaa: Pro mě je bakalář MNOHEM víc než člověk s maturitou (co se týče vzdělání jako takového, ne jako člověk, to zas ať mě někdo nechytá za slovo), stejně tak jako Ing. je víc než Bc., Ph.D. než Ing.

Jistěže, od toho ta posloupnost existuje. Já se bavím o vnímání mezi lidmi, bohužel stále dost jich to chápe jako polovičního inženýra, asi budeme muset počkat, až odroste ta generace, za které byla prostě buď jen maturita nebo jen inženýr či magistr a výše..

Cituji Anabela: Já nemám v plánu nikoho u pohovoru přesvědčovat,že má škola je těžší, nevím, odkud si to vzal?

A čím je hodláš přesvědčit, aby tě vzali?

Cituji Anabela: protože práce prostě není a v dnešní době si nejde moc vybírat.

Ale není ani moc kvalitních žadatelů.

arrow
profile_image
ifankka
od 19. 11. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

A buďte rády, že jste zdravý. Já mám Crohnovu chorobu a při hledání práce je to tak na obtíž, nikdo nechce zaměstnat někoho kdo několikrát za měsíc musí chodit na pravidelný kontroly po lékařích a nebo někoho kdo bohužel využívá wc častěji (byla jsem odmítnutá i ve fabrice..)
Invalidní důchod mi nepřidělí, na to jsem prý v dobrým stavu a práci nemůžu sehnat, jelikož jsem omezena fyzickou zátěží a většinou dají přednost někomu zdravýmu.

arrow
profile_image
Anabela
od 16. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na Christal: Jakoukoliv, je mi jedno v jakém oboru

Cituji Anabela: Psala jsem v JAKÉMKOLIV OBORU!

neptala jsem se na obor, nýbrž práci čili pozici, což je odlišný termín... nevadí, no

arrow
profile_image
Anabela
od 16. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na Christal: Sorry, špatně jsem tě pochopila, omlouvám se. Je mi jedno jaká pozice, hlavně, ať mám práci

arrow
profile_image
Anabela
od 16. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji FilipN: A čím je hodláš přesvědčit, aby tě vzali?

Oni dostanou můj životopis a na základě něho vyhodnotí, zda mě pozvou na pohovor nebo ne. Krom toho nevím o tom, že když se tě na pohovoru zeptají, proč tě mají vzít, tak jim začneš říkat jak máš báječnou a těžkou školu. Argumentuje se většinou znalostmi a vlastnostmi které máš.

Cituji FilipN: Ale není ani moc kvalitních žadatelů.

Je i není.

arrow
profile_image
Anabela
od 16. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na ifankka: A nezkoušela si nějaké chráněné dílny nebo chráněná místa? Tam by tě určitě přijali

Cituji Anabela: Krom toho nevím o tom, že když se tě na pohovoru zeptají, proč tě mají vzít, tak jim začneš říkat jak máš báječnou a těžkou školu. Argumentuje většinou znalostmi a vlastnostmi které máš.

To byl právě spíš dotaz na tvé další znalosti, protože mě osobně nenapadá moc oborů, kde bys tvou vš využila.

Cituji Anabela: Je i není.

Hl. v některých oborech je to bída. Letos jsem hledal nové zaměstnance 3x, a byl to děs.

arrow
profile_image
Anabela
od 16. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji FilipN: To byl právě spíš dotaz na tvé další znalosti, protože mě osobně nenapadá moc oborů, kde bys znalosti češtiny a zsv využila.

Já nestudovala jenom tři roky na výšce, studovala jsem i střední školu víš teď mi to totiž přišlo, jak bych neměla znalosti žádné...krom toho jsem už absolvovala nějaké brigády, takže nějaké znalosti mám ne velké, ale něco jo
Když si projíždím práce, tak velmi často najdu "perfektní znalost češtiny" nebo "dobrá znalost", takže když jim pošlu životopis, že mám vystudovanou češtinu, myslím, že budu mít úspěch Jak jsem už psala, hledám ve všech oborech, ne jen tam kde požadují češtinu...Také jsem už psala, že mám střední obchodní akademii, takže lovím i v těchto vodách hledám vlastně všude

Cituji Anabela: Když si projíždím práce, tak velmi často najdu "perfektní znalost češtiny" nebo "dobrá znalost", takže když jim pošlu životopis, že mám vystudovanou češtinu, myslím, že budu mít úspěch

tak oni toto dle mě myslí spíš s ohledem na prezentaci.. ne, že požadují absolventa češtiny (nevylučuji samozřejmě) a perfektní znalost češtiny mám třeba i já, aniž bych to studovala.. neboj, nejsem pro tebe konkurence, fušuju do technických oborů )

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené