arrow
profile_image
Alex1
od 26. 1. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Vystudovala jsem obor, který by mě moc bavil, ale práci v něm sehnat nemůžu.Praxi ze školy mám zhruba 6měsíců, ale to je pořád málo. Na jedno místo se většinou hlásí 100-150 lidí. Takže se ani nedivím, že si z takovýho počtu nevyberou mladou holku. Už jsem z toho taky zoufalá. Navíc jsem na tom jak guessi je mi 25 a všichni si myslí, že stejně půjdu brzo na mateřskou. Ani jako prodavačku mě nechtějí, prý jim s VŠ stejně odejdu. Je to těžký..člověk pracovat chce a nemůže.

Reaguji na Bacilek: Mi to určitě zbytečné nepřijde. Kamarádka takle posílala a nosila životopisy do firem ve svém oboru, i tam, kde zrovna nikoho nehledali. Z jedné se jí ozvali hned, že jim za dva měsíce odchází paní do důchodu (tam nastoupila a dělá doteď) a za nějakou dobu se jí ozvalo několik dalších. Určitě bych tuto taktiku nezavrhovala, ba naopak je to nejrozumnější hledání.
Za sebe jakožto zaměstnavatele - každou žádost o místo přesouvám do spec. složky v Outlocku a na tištěné mám papírovou složku. Při VŘ tyhle lidi kontaktuju.
A s tou angličtinou mi to taky přijde ujeté. Vyžadují ji všude možně, i tam, kde ji vůbec neuplatní. Např. moje asistentka AJ nemluví, ale vzala jsem ji, protože byla sympatická, vzdělaná a hezká, dobře komunikovala a to od asistentky potřebuji.

Reaguji na Michele: : Jé, tak to měl někdo štěstí, nám se hlásí samí neperspektivní - třeba mám 8 dětí a už mě to doma neba a chci se vrátit do práce. Ale pracovala bych, jak se mi to bude hodit. Nebo třeba - chci jet do zahraničí, ale chci teď zabít čas

Hm, tak jestli někdo takhle formuluje motivační dopis, tak je d***l

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Jsem na tom úplně stejně, jsem už rok a půl bez práce a to mám strojírenství tak jsem si myslela že v tomto oboru něco najdu (ikdyž teda na linku bych se možná dostala, ale tam bych to fakt nevydržela ) pak jsem si udělala i rekvalifikaci na sekretářku a ta mi byla taky k ničemu. Zkoušela jsem snad všechno přes prodavačku, skladnici, práci u uga - vymačkávání džusů až po sekretářky a strojírenské obory. Na těch horších místech mě nechtěli protože bych tam prý nevydržela. Jinak mám teď 3 brigády z kterých si teda vydělám cca 3000 - recepční ve sportovním centru, cvičitelku a pokladní v cinestaru

arrow
profile_image
RomanKaS
od 4. 11. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji panda08: V 17-ti jsem se rozešla se svým přítelem a v té době jsem se rozhodla že chci být, žít a umřít sama. Děti nemam ráda a nechci je"

To je pecka

arrow
profile_image
DragonLady
od 10. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji panda08: Dobrý den, ráda bych u Vás pracovala. V 17-ti jsem se rozešla se svým přítelem a v té době jsem se rozhodla že chci být, žít a umřít sama. Děti nemam ráda a nechci je

možná se budu inspirovat

arrow
profile_image
Emma_Belle
od 27. 10. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na DragonLady:

je fakt, že nikdo nemá právo na osobní otázky, ale tak leda podle učebnice - já vždycky říkám, že děti nechci

Reaguji na panda08: Krásný návod pobavila jsi mě . Mi někdy otázky okolo mateřské přijdou úplně mimo mísu. Po škole holka nemá praxi + uteče na mateřskou, s dětmi je to vše okolo prázdnin a "paragrafů", pak přijde přechod a pak důchod... Kdy jsou teda ženy zaměstnatelné?

Opět příklad z praxe: č. 1 Vzala jsem holku s malým dítětem - samoživitelku. Zdála se mi šikovná, tak jsem řekla, že to zkusíme. Při pohovoru se mi rozplakala, že s takovým výsledkem vůbec nepočítala, že ji nikde nechtějí. Je za práci fakt vděčná a odvádí obrovské výkony. Když je malý nemocný, vezme si práci domů a dělá tam, nebo si ho vezme do kanceláře, kde malýmu pustí pohádku a je moc hodný.
č. 2 Přijala jsem ženskou se vzděláním, působivým životopisem, manželem na ÚP, dcerou před nástupem do MŠ. Chvíli pohoda, pak byla dcera pořád nemocná, ženská mi psala smsky ve 4 ráno, že nemůže přijít do práce, protože dcera má průjem (manžel stále doma), další týden rýmička, pak bronchitida. Nakonec se z ní vyklubala hysterka a rozmachané dítě, které využívalo slabosti matky. Takže zkušenosti jsou různé.

Je to tak, jak říkáte. Bohužel poptávka několikanásobně převyšuje nabídku a pro zaměstnavatele je výhodnější přijmout někoho, kdo na dané pozici již několik let pracoval, pokud se takový člověk přihlásí.

arrow
profile_image
BabyDoll03
od 13. 3. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Holky Všem moc děkuju za vaše názory a zkušenosti Aspoň vidím, že nejsem sama kdo má takový problém... Tak děkujuuu

arrow
profile_image
Zuziik mojeid
od 27. 8. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Michele: Po škole holka nemá praxi + uteče na mateřskou, s dětmi je to vše okolo prázdnin a "paragrafů", pak přijde přechod a pak důchod... Kdy jsou teda ženy zaměstnatelné?

Jedině k plotně s náma.
Ale k tématu - na jobs jsou vždycky někdy v dubnu diskuze s firmami zaměřenými na absolventy (spíš Vš, ale myslím, že i Sš). Jsou to teda většinou nadnárodní firmy, které počítají s vysokou fluktuací, takže jim nevadí ani zaměstnávat ženy okolo 25 (když jim v průměru po 3-5 letech odchází i muži), mě to docela pomohlo se zorientovat a najít práci.
Jestli přemýšlíš o zahraničí a už nejsi student, dá se jet (třeba) přes Evropskou dobrovolnou službu - je to práce pro neziskovky, financovaná z EU (náklady na bydlení, jídlo, většinu dopravy + kapesné), je tam spousta různých nabídek a většinou nemusíš umět výborně jazyk.

arrow
profile_image
Maudík
od 22. 3. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Tohle znám moc dobře.
Loni jsem odmaturovala a hned v červnu začala posílat životopisy, na spousty mi ani neodpověděli, v září jsem musela jít teda na pracák a ten mi nenašel taky nic. Za celý ten půl rok mi nedali ani doporučenku, že mám někde zajít. Bylo to jen o tom, že jsem hledala sama. Když už mě pozvali na pohovor, bylo to obcházení lidí a nabízení pojištění - pojišťovací poradce. Takže taky nic, protože na takovou práci prostě nejsem stavěná. Nabídka je dnes velmi mizerná a příjde mi, že ani nijak rozmanitá. Samí poradci a nebo otravovači do callcentra na dohodu. Až letos na konci ledna se mi povedlo najít na dohodu přes agenturu brigádu kousek od nás ve městě v lakovně. Už jsem opravdu peníze potřebovala a když to je takový kousek, řekla jsem si, že super. Žádný med, ale aspoň konečně nějaký příjem. Měla jsem tak ohromnou radost, ale samozřejmě jsem hledala dál. A konečně jsem našla. Bude ze mě pokojská A je to díky tomu, že nepotřebují praxi, kterou já jako absolvent nemám a nikde ji jentak neseženu. Tehdy jsem šla dělat maturitu po učňáku kvůli tomu,aby mi to pomohlo najít lepší zaměstní, než jen jako vyučená, ale myslím si, že dnes je jedno, jestli je člověk jen vyučen, nebo má VŠ. Bez praxe si neškrtne téměř nikdo
Dobře znám to zoufalství, kdy se tak těšíš do práce, chceš ji a nikdo o tebe nestojí. Potřebuješ peníze a přitom jsi rodičům stále na krku. Mě to děsně deprimovalo a moc ti přeju, aby jsi taky našla práci. Ikdyby jen nějakou "nic moc", člověk prostě nějak začít musí.

[Ahojky, prosím o radu...
Pracuju tři a půl roku jako fakturantka. Chtěli bychom se s přítelem přestěhovat do jiného města a najít si práci. Ještě nikdy jsem nepsala životopis ( je mi 22 let) a mám z toho trochu lufta, protože nemám dokončenou střední školu (tedy jen základní) a bojím se že práci neseženu, byť mám tříletou praxi... Doporučovali by jste mi do životopisu napsat do kolonky vzdělání jen základní školu, nebo i střední a napsat k ní nedokončeno?
Máte s tímto někdo zkušenosti?
Prosím poraďte jak správně napsat životopis a nedokončenou SŠ ale řádnou praxi..
Děkuju

ahoj holky,
já jsem v květnu 2007 odmaturovala. Vystudovala jsem Obchodní akademii. Po maturitě jsem si užila poslední prázdniny a od září jsem hledala práci.dva měsíce jsem nic nenašla a tak mě mamka donutila do fabriky,že práci můžu při tom hledat dál. Ve fabrice jako páječka na dílně jsem byla necelé dva roky,pak jsem byla 5 měsíců na pracáku. Byla jsem zoufalá, že nemůže sehnat nic v oboru, pak jsem nastoupila do práce kam jsem nechtěla,ale potřebovala jsem peníze. Dělala jsem v hypermarketu jako prodavačka konfekce asi rok a půl,pak jsem odešla do jiného krámu s lepší pracovní dobou jako prodavačka oblečení. Po měsící nám vyhodili vedoucí a jediný kdo si na tu práci troufl jsem byla já. Ale byla to šetřivá firma a tak mě nepovýšili na vedoucí,ale jen na zástupkyni vedoucí abych neměla větší plat,ale všechno jsem dělala já.Vedla tým, veškerou odpovědnost a administrativu. Pro mě to byla praxe,ale jen na 7 měsíců,pak mě vyhodili,protože přijali vedoucí a to starší holku. Svou poslední výplatu jsem celou dala do kurzu angličtiny, který jsem navštěvovala dva měsíce a naučila se anglicky, ze začátečníka mám středně pokročilou angličtinu,ale už nemám peníze abych pokračovala. Nyní jsem už čtvrtý měsíc doma bez práce, jsem zoufalá, mám deprese, do krámu už nechci a do fabriky vůbec, nechci se zahrabat. Hledám práci v oboru,ale pro nikoho nemám dostatek praxe a tak.Ani tak velké známé nemám. Tak nevím kdy něco seženu Chtělo by to hodnou duši, která mi dá příležitost,ale zatím mi ji nikdo dát nechtěl.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené