arrow
profile_image
giana
od 22. 1. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj, mám takový dilema, tak doufám, že se tu někdo najde, kdo by mohl dát tip, radu. Po škole jsem nastoupila do státní správy,(odborná práce je na to potřeba Bc.), jsem tam skoro rok. Hodně mě ale láká jít zkusit si pracovat do soukromý sféry. Jde mi o to, že se chci dál vzdělávat, něčeho dosáhnout, kariérně růst, třeba využít AJ, mít prostě dobrý pocit, že pracuju pro tu a tu firmu.Prostě jako většina mladých lidí. To v týhle práci nemám, a spíš mám pocit, že jsem zaseklá na jednom bodě, nevidím skoro žádný cíle. Nic moc se tu neučím, kromě toho, že se občas změní vyhláška atd. Hledám si práci v administrativě apod. Přemýšlím, jak napsat motivační dopis, tak aby to nevypadalo, že jsem nějaká stěžovatelka, co nevydrží v práci, chce změnit obor (což je taky asi problém, protože opravdu rok je přeci jen krátká praxe). Nemáte třeba i dobrý vzor na motivační dopis? Koukala jsem samozřejmě i na net, ale většinou to jsou vzory, kde lidi píšou jak mají xletou praxi v tom samým oboru. Díky za tipy.

Když jsem psala naposledy motivační dopis, také jsem měnila obor, tak jsem moc o svých výsledcích nepsala, jen trochu,spíš jsem se jen víc specifikovala co bylo náplní mé práce .I když jsem to měla napsané i CV.Ale hlavně pochválit sebe sama, napsat jaká jsi, co tě baví, např, že umíš vyjít s ostatními v kolektivu,máš ráda různorodou práci,nebojíš se zodpovědnosti atd.Ale hlavně aby to na tebe pasovalo.A pak na pohovoru jsem dostávala ještě otázky typu: řekněte nám své tři dobré a tři špatné vlastnosti.

CV se musí řídít přísnými pravidly, motivační dopis může být naopak něčím vybočující, zajímavý, aby zaujal. Takže se neboj napsat pravdu, určitě tam máš co napsat: touhu po kariéře, chuť poznat něco nového, chuť ztotožnit se s firmou/značkou - to zaměstnavatelé myslím chtějí slyšet

arrow
profile_image
Pučmeloun
od 20. 6. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Ráda bych obnovila toto téma. Není tady nějaká personalistka, která by poradila, co přesně v motivačním dopisu zaujme? Jak ho sestavit? Čemu se vyhnout a co naopak zdůraznit?

arrow
profile_image
foginka
od 30. 3. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na Pučmeloun: Určitě by si neměla házet špínu na předchozí zaměstnání. A to pozor, někdy to tak ani nemyslíš a může to tak vyznít. Pak prodat sebe - např. popsat jaké kompetence si měla v minulé práci. A rozhodně projevit nějaké nadšení pro novou práci - ale pozor, aby to nebylo na hraně se škemráním, to naopak odrazuje

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené