Ahojky, prosím o radu...
Pracuju tři a půl roku jako fakturantka. Chtěli bychom se s přítelem přestěhovat do jiného města a najít si práci. Ještě nikdy jsem nepsala životopis ( je mi 22 let) a mám z toho trochu lufta, protože nemám dokončenou střední školu (tedy jen základní) a bojím se že práci neseženu, byť mám tříletou praxi... Doporučovali by jste mi do životopisu napsat do kolonky vzdělání jen základní školu, nebo i střední a napsat k ní nedokončeno?
Máte s tímto někdo zkušenosti?
Prosím poraďte jak správně napsat životopis a nedokončenou SŠ ale řádnou praxi..
Děkuju

No když nemáš tu SŠ dokončenou, tak ji tam přece nemůžeš napsat. Prostě ukočené vzdělání máš ZŠ. Možná se ta maturita dá nějak dodělat, ale moc nevím, znám jen 1 člověka, co nemá maturitu a docela mě to zarazilo a překvapilo. Jakmile to v práci prasklo, byla z práce odejita. Lhát se prostě nevyplácí.

já nemám v úmyslu nikde lhát, jen jsem viděla někde na netu spoustu životopisů, kde lidé píší jako vzdělání ZŠ a dále SŠ... -nedokončena. Tak mě zajímalo,jestli s tím má někdo zkušenosti, zda psát či ne.... v mé stávající práci,kterou už dělám 3 a půl roku samozřejmě ví,že mám jen ZŠ začínala jsem ve skladu, postupem času postoupila až na fakturaci a dělám to už 3 roky. Tak jsem chtěla vědět, zda má někdo podobnou zkušenost. Chci tuto práci pustit jen kvůli stěhování do jiného města.. a jestli měl někdo podobnou zkušenost a našel podobnou práci v jiném městě jen díky této paxi?

arrow
profile_image
malutka
od 22. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Napsat nejvyšší ukončené vzdělání, tj. základní a pak praxi

arrow
profile_image
quititek
od 28. 4. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

já bych tam napsala i tu sš...

Podle mě bude dost obtížný jen se ZŠ sehnat jinde zaměstnání, takže bych se asi stěhovala jen v nejkrajnějším případě.
Já, když sem si podávala uprostřed studia na VŠ novou přihlašku pro případ, že by nevyšly zkoušky, tak sem do CV napsala u vzdělání i to svoje dosavadní na VŠ, čili rok nástupu až doteď. Ale tohle je asi trochu jiný případ.

já právě taky.. přijde mi že to pak nevypadá tak ,,hrozně,, jako je základka... zkoušela jsem i dodělat dálkově, ale tyto školy jsou na 5 let a stojí opravdu dost peněz,jsou totiž soukromé.
Mohu jen doufat, že bude přihlíženo více na praxi, než na vzdělání.. i když to základní působí dosti odpudivě.. to ano..

Do CV bych uvedla i SŠ a k tomu doplnila, že není dokončená. Pokud bys vyplňovala nějaký dotazník, kde by byla kolonka "nejvyšší ukončené vzdělání", pak bys měla uvést pouze ZŠ.
Případ, který popisuje bucinek07 je jiný, protože ona v době podání přihlášky stále studovala, tudíž bylo pravděpodobné, že stávající vzdělání bude řádně dokončeno.
Jinak souhlasím s tím, že bude asi dost složité sehnat práci jen s ukončeným základním vzděláním, proto je určitě dobře, že už máš několik let praxe. Bude záležet na tom, o jaké místo se budeš ucházet. Nebylo by lepší nejdřív začít posílat CV a obvolat nějaké firmy a podle reakcí případně stěhování odložit na pozdější dobu?

ano, asi bych si měla vyslechnout reakce, to máš pravdu.. jde o to, že přítel si tam našel práci a přeci jen Pardubice jsou od našeho nynějšího bydliště asi 70 km tak dojíždění není vhodné.. ovšem se velice obávám o moje uplatnění.. Jak už jsem psala, nemám zkušenosti se životopisem a moc nerozumím tomu, kdy se má posílat i motivační dopis? má to být součásti životopisu?

Reaguji na Venduela:
Tak tě předběžně vítám v našem krásném městě
Já mám za to, že zaměstnavatel, který chce k CV i motivační dopis, tuhle skutečnost uvede do inzerátu. Většinou je tam psáno jen "strukturované CV zasílejte na.."

arrow
profile_image
Janissinka
od 21. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Venduela: Jak už jsem psala, nemám zkušenosti se životopisem a moc nerozumím tomu, kdy se má posílat i motivační dopis? má to být součásti životopisu?

myslím, že by sis měla nejprve na profesních portálech přečíst co je to motivační dopis, jak se píše, jak se píše strukturovaný životopis...a pokud ti něco není jasné, tak teprv se ptát..
těchto informací je na internetu opravdu dost

hehéé.. tak to se možná potkáme v Globu až tam budu péct rohlíky tak maximálně ach jo

Reaguji na Janissinka:
ano. však já se původně ptala jen na to, zde je vhodné psát sš nedokončena.. jinak nejsem líná hledat na netu

arrow
profile_image
Janissinka
od 21. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Venduela: ano. však já se původně ptala jen na to, zde je vhodné psát sš nedokončena.. jinak nejsem líná hledat na netu

tak to se dá elegantně napsat...sš-studium přerušeno...
ale o tom by ses určitě taky dočetla..

Cituji bucinek07: Podle mě bude dost obtížný jen se ZŠ sehnat jinde zaměstnání, takže bych se asi stěhovala jen v nejkrajnějším případě.

To je fakt pravda, kdyť kolikrát mají problém sehnat práci i lidi s VŠ a praxí.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené