arrow
profile_image
gioia
od 2. 2. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Zdravím všechny chovatelky či majitelky hafíků,
pozítří si konečně jedu pro vysněného pejska - desetitýdenní holčičku ruské barevné bolonky a jelikož se jedná o mé první šťěňátko, potřebovala bych nějakou mazáckou radu či tip jak ji naučit čůrat na noviny? Mám jí dát noviny k pelíšku, pozorovat a až bude chtít čůrat postavit na noviny? Chovatelka radí namočit noviny do loužičky, dát k pelíšku a až bude zase potřebovat, údajně ucítí pach své moči a jde čůrat tam, kde ho cítí. Tenhle způsob se mi ale moc nelíbí jelikož si nedokážu představit, že jí nechám počůrané noviny třebas celý den u pelíšku - aby jí to tam nesmrdělo chudince.. Předem díky za pomoc..

arrow
profile_image
malutka
od 22. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

My zvolili jiný postup. Pejsek udělal loužičku. Já mu přistrčila čumáček k loužičce, jemně, ne že bych ho v tom máchala A pak ho vzala a přenesla na ty noviny, řekla mu "tady se čůrá" a pohladila ho. Za pár dnů to uměl jako nic.

arrow
profile_image
sonin
od 8. 2. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Prodávají se "psí plínky" (http://www.psi-salon-fatima.cz/products/psi-plink y/). Myslím si, že jsou určitě lepší než noviny.

arrow
profile_image
sonin
od 8. 2. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

S tím čumáčkem jsme to dělali taky. A taky se to naučila.

arrow
profile_image
mitternacht
od 12. 8. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Joo, tak tohle se mi nikdy nepovedlo. Zkoušela jsem kde co a pejsek si čůral, kde se mu chtělo. Když jsem vypozorovala, že má oblíbené místo a dala na něj plínu, šel čůrat jinam. Nepomohlo ani plínu v loužičce namočit. Naučil se rovnou čůrat venku, cca od 4-5 měsíců věku, do té doby to bylo peklo.

arrow
profile_image
misa_sisa
od 25. 4. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

ta plínka nám taky nefungovala, netrefoval se na ni ... už od chovatelky uměl trochu na noviny. my mu je Dali ke dveřím do bytu a na další místo, kde jsme vypozorovali, že rád chodí čůrat (dveře na balkon) ... když se vyčůral na noviny, nejlépe, aby věděl, že to vidíme, tak jsme ho děsně chválili, když jinde, na noviny jsme ho šli postavit alespoň cvičně ... uměl to během pár dnů. Postupem času mu stačily noviny jen u dveří a od toho to byl kousek tomu, aby vydrřel za dveře - ven. Už od začátku jsme ho učili chodit ven... když jsme to stíhali, tak jsme ho čapli když se štěloval na noviny a rovnou běželi ven ... bydlíme v přízemí.... od 2 měsíců uměl zůstat sám doma 4 hodiny a pokud loužička, tak na novinách... časem ani to ne.
S bobkama to bylo podobné. Tam byl jen ten problém, že u toho pochodoval, tak se většinou na noviny netrefil ale chválili jsme ho i jen za tu snahu se trefit....

Prodávají se i nějaké spreje, které by je měly lákat na určené místo, ale nevím nevím...

Nádhernej pejsek .. určitě nedoporučuji noviny, ale vhodné jsou takové ty dětské "plenky", které se dávají na přebalovací pult. Psí plenky jsou taky super, ale ty dětské se lépe shánějí. No a pak vždycky když se doma vyčurá, tak říct fuj nebo nesmíš a zvýšit u toho hlas aby věděl, že dělá něco co nemá a hned ho přenést na tu plenu. A když se mu to povede na pleně tak hooodně chválit

arrow
profile_image
mitternacht
od 12. 8. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Ono se to říká hrozně snadno, ale realita je mnohdy úplně jiná, takže přeju hlavně pevné nervy a velkou dávku trpělivosti!

arrow
profile_image
dudliiik
od 27. 12. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Není mi jasné, proč by měli psi močit na noviny doma. Jsi líná jít štěňě vyčůrat ven? Pokud si jedeš pro pejska, tak počítej s týdenním volnem, pejsek se bude sám bát. a v tom volnu ho pěkně co dvě hodinky jdi ven vyvenčit, po vyčůrání pochválit. Já mám za svůj život již 4.psa a ani jeden nečůral doma na noviny ani na plenu. Fuj. Když to pejska naučíš, tak vydrží v pohodě se doma nevyčůrat půl dne. A pokud jsi pryč celý den, tak si psa nepořizuj. Proč? Aby byl sám doma celý den a Ty ses s ním mohla večer pomazlit? Neber to nijak zle, ale i psi mají svá práva...

krásný pejsek jinak místo novin radím koupit v lékárně podložky pro lidi, když se počurávají, dává se to do postýlky, já kupuji AbriSoft 60x60cm, už jsem to tu někomu psala hlavně jsou o dost levnější než plíny pro psy. pokud je fenka bázlivá, může se novin bát, protože šustí. Navíc nevím jak moc se moč vsákne do novin, do téhle plínky se vsákne v pohodě, takže ti to pak nerozcape po bytě a navíc to nejde cítit, samozřejmě, když si to v bytě nenecháš týden... chce to hodně trpělivosti, každý pejsek chápe jinak rychle, ale myslím si, že u feneček až takový problém není, si přidřepnou a je. za sebe každopádně radím jásat jako blázen nad každou povedenou loužičkou na plínce a odměňovat. pak ti sama přijde říct, že se vyčůrala na plínu ať jdeš jásat no jo, kdyby mě u toho někdo natočil, tak už jsem v blázinci

Sice jsme noviny doma měli taky,ale štěně jsme co dvě hodiny vynášeli ven / třetí patro bez výtahu a po schodech neuměl / a to i v noci byl jenom v kuchyni,kde není koberec a občas na noviny loužičku udělal,ale během měsíce už dělal potřebu jen venku,to poznáš kdy štěně chce něco dělat,začne se připravovat,takže hned čapnout a vynést ven.Oni většinou rychle pochopí,že doma se nečurá,je to vlastně jejich pelíšek a do pelíšku se prostě nečurá.
Co to "bude za pes" až vyroste roztomilé štěně?

Reaguji na dudliiik:
A ty bys vydržela nečůrat půl dne? Podle mě je naučit štěňátko na plínku nejlepší řešení, pokud člověk chodí do práce.
Taky jsme to naši yorkšírku naučili. Vedle pelíšku má postavený stolek, na kterém stojí komoda a pod tím stolečkem jsme jí dali takový lavorek, který se dřív používal k vyvolávání fotek a do něho dáváme ty psí plínky.
Myslím, že to uměla zhruba za týden, ale fakt to chce štěňátko "stopovat", když se začne vrtět, tak jako když chce čůrat a buďto ho ještě před tím vzít na noviny, nebo pokud nestihneš, tak mu k loužičce přistrčit čumáček a říct mu "čůrá se na podložku"(nebo cokoliv jiného) a postavit ho na ni. A pak hlavně chválit a chvílit. My jsme jí za každý povedený pokus dávali odměnu. Dokonce teď, když se vyčůrá na podložku, tak přiběhne, zahrabe a řekne si o ni. Časem zjistila, že když tohle udělá, aniž by šla čůrat, tak jí to kokino stejně díme. Teď už vždycky chodím kontrolovat, jestli ta loužička tam opravdu je. Potvora

arrow
profile_image
Tatianna
od 4. 9. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na dudliiik:
Ono to není tak jednoduché. Teď mám doma 2měsíční štěňátko a učíme ji sice ven, ale když tam prší a je bláto tak není vždycky příjemné jí umývat packy. Navíc když jde čůrat tak se nijak moc nevrtí, ale rovnou si čapne a je loužička.

arrow
profile_image
dudliiik
od 27. 12. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Ale já s tím fakt u žádného pejska neměla problém, teď naposledy před dvěma lety jsem to učila moji buldočku a fakt jsem nikdy noviny nepotřebovala. Jasně, že někdy byla loužička doma, ale poctivě jsem co dvě hoďky nosila štěně ven. Pejsek se to naučí velmi rychle a myslím, že naučit ho čůrat doma na noviny a ne ven není šťastný řešení. Dospělý pes vydrží půl dne nečůrat. Štěndo samozřejmě ne, ale dospělý pes jo, prostě se otočím domů z práce a vyvenčím ji. Mi někdy přijde, ale nechci se tím nikoho konkrétního dotknout, holky, že někteří lidé si pořídí psa a nejsou ochotni mu poskytnout, co potřebuje, nechtějí slevit nic ze svého pohodlí. Ale pes prostě z podstty je čistotný a nerad vyměšuje doma ve svém pelíšku, myšleno domácnosti. Když má pes možnost se venčit na zahradě, tak dělá potřebu v jednom vzdálenějším místě, ne po celém prostoru, protože nechce mít svůj prostor zaneřáděný, jestli mi rozumíte.

Reaguji na dudliiik:

Naprosto souhlasím.

Hlavně nezapoměn po tom co se probudí a taky ho sleduj, kdyby si hledal místečko, tak ho musíš okamžitě popadnout a jít s ním ven.

Cituji dudliiik: Když má pes možnost se venčit na zahradě, tak dělá potřebu v jednom vzdálenějším místě, ne po celém prostoru, protože nechce mít svůj prostor zaneřáděný, jestli mi rozumíte.

To je pravda, my jsme na zahradě od našeho beagla nikdy nenašli ani jednu hromádku.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené