arrow
profile_image
vosmajda
od 1. 4. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Mám letos nějak hektický rok. Říkám, že tohle jsem nezažila ani za celý život. Přitom to nejsou nějaké hrozné katastrofy, ale já prostě nejsem něčemu takovému zvyklá, můj život plynul doteď docela klidně. A teď zemřela babička a v práci končíme, ale hrozným způsobem, že to trvá půl roku. Vždycky ještě měsíc, ještě další... A teď si všude můžu přečíst, že rakovina je ze stresu, cukrovka ze stresu, a já se těchto chorob moc bojím. Můžu něco proti tomu dělat, i když se všechno okolo mě snad zbláznilo? Opravdu jsou to pro někoho běžné věci, pro mě ale ne. Vůbec si třeba nedovedu představit, že bych prožila rozvod nebo stěhování, nebo ovdověla, vždyť už z těchto blbostí, co zažívám, se mi zbláznila mestruace (byla za 3 týdny a silná), neubránila jsem se ani rýmě a ještě vypadám přepadle v obličeji. Když se pak dělá doma nějaká větší práce, tak mě to ještě dorazí. Všichni říkají, jak jsem rozmazlená, že tohle dělají všichni.

Ahoj.. snaž se trochu odpočívat nebo třeba meditovat..udělej si každý den chvilku jen pro sebe a snaž se v tuhle chvíli úplně zbavit stresu..nebo pro někoho je lepší si pořádně zacvičit.. Zkus také nějaké vitaminy nebo víc ovoce a zeleniny

Cituji vosmajda: Můžu něco proti tomu dělat, i když se všechno okolo mě snad zbláznilo

Uvědomit si, že když nejde o život, jde vždycky o .....

A taky pomáhají ty meditace, jak psala budgie, jóga a tak...

arrow
profile_image
vosmajda
od 1. 4. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Chvilek odpočinku si dopřávám dost, až to přeháním, a pak se nemůžu dokopat do práce, ale spánku moc nemám - asi závislost na internetu. A zelenina mi právě moc nechutná, tedy ta syrová, to manžel jí v létě saláty po mísách. Mě to tak nějak studí po těle, a vůbec mám ráda sytější, hutnější pokrmy. To je to, co je zdravé, to mi moc nevoní, ani procházky mě nebaví, když nemám nějaký cíl.

Cituji vosmajda: Všichni říkají, jak jsem rozmazlená, že tohle dělají všichni.

No, jo, oni jsou všichni strašně chytří...Na to bych se vybodla, prostě každý máme jiné hranice a výdrž.

arrow
profile_image
vosmajda
od 1. 4. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

linn
Přesně, ale to ti pracovití praktičtí lidé "Nejdřív práce, potom zábava", nikdy nepochopí. Oni od toho neodejdou, dokud to nedodělají. Je ale pravda, že odkládaná práce mě taky stresuje. A každý máme jinou výdrž, někdo je rozvedený a přestěhovaný a v pohodě.

Cituji linn: Uvědomit si, že když nejde o život, jde vždycky o .....

Navíc jak se říká: Není člověk ten, který se zavděčí všem.. tak se pokus zavděčit sama sobě a občas prostě něco odlož a nevyčítej si to..

arrow
profile_image
vosmajda
od 1. 4. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

To se mi trochu daří, že prostě udělám, na co je čas, a když se mi už chce spát, tak spím. To za mlada jsem na svátky musela mít uklizeno podle svých představ, kdybych měla být vzhůru do rána. Chyba ale je, že si to pořád trochu vyčítám.

Cituji vosmajda: Chyba ale je, že si to pořád trochu vyčítám.

Tím se ale zase stresuješ, takže se trošku motáš v kruhu.. Je dobrý si vždycky říct, co bys ve stejné situaci, ve které jsi ty, poradila někomu, koho máš ráda..třeba kámošce.. Tak to uvidíš objektivně.. sama sebe máš přece stejně ráda jako tu kámošku, tak na sebe nenakládej víc, než bys poradila jí

vosmajda
Nedávno jsem někde četla článek o tom,že každý má určitou odolnost na stres . . .někdo zvládne 60% stresové zátěže a nekdo jen 30% . . .
Před několika lety jsem si taky myslela,že stres se mě netýká a u všeho musím být,všechno musím dodělat,beze mne to nepůjde . . .No a ejhle . . .soukromé problémy,pracovní a následně zdravotní mě dohnaly na úplné dno "vyhoření".Dnes už vím,že práce není zajíc a když nejde o život,tak jde o h . . .o .Zajdu na procházku,přečtu hezkou knížku,udělám si voňavou koupel a celý den věnuji sobě a tomu co chci . . . .Prostě vypnu a i v dalších dnech se snažím nestresovat a když mám tendenci se opět bezhlavě hnát jak pitbul,tak si vzpomenu jaká byla ze mne vystresovaná,vyhořelá troska a hned jsem v klííídku

Cituji vosmajda: To za mlada jsem na svátky musela mít uklizeno podle svých představ, kdybych měla být vzhůru do rána.

Tohle nechápu ale vím, že to tak dělá spousta žen a pak 24.12. padnou za vlast. Já myslím, že smysl svátků nikdy nebyl v tom mít vypíglovaný celý byt, ale sejít se s ostatními, posedět, popovídat a odpočinout si.

Prostě si myslím, že je důležité rozeznávat podstatné věci od těch nepodstatných. Podstatné je být zdravá, protože těžko člověk bude mít v životě něco cennějšího než vlastní zdraví a od toho tak nějak odvíjet svoje chování.

arrow
profile_image
vosmajda
od 1. 4. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Když ono je práce doma moc a v práci zase málo, kdyby to raději bylo obráceně, aspoň bych si vydělala.
A jestli přijdu o práci, tak možná budou hádky o to, kam mám jít, jak se tam budu dostávát, prostě nebude nikdy klid.

arrow
Neprodává v Bazaru

Odpočívej, najdi si čas sama pro sebe a své záliby, snaž se zdokonalovat (tím nemyslím začít najednou sportovat a hrát na hudební nástroj, i když i to můžeš, ale hlavně tam uvnitř, naučit se se sebou pracovat, umět se zklidnit, umět si z každé situace něco vzít, aby tě dokázaly špatné události posílit ne zlomit, ...). Dělej si radosti, odměňuj se. Odkládaná práce tě stresuje jak píšeš-napiš si an papírek vše co musíš a chceš splnit, seřaď si to splň, pak si sedni udělej čaj (nebo jiný rituál který tě zklidní-tím myslím fakt rituál ne sezení u pc nebo tv) a dělej už jen to co chceš ty. Měj se ráda měj ráda ostatní a mališčkosti života-jakou energii vyzařuješ taková se ti vrací. Skutečně můžou přijít horší věci než se ti dějí, ale často má člověk v sobě větší sílu než si zpočátku myslí.

arrow
profile_image
vosmajda
od 1. 4. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ano, můžou přijít horší věci. Šíleně se bojím, že by mi třeba zemřelo dítě, to bych už skutečně nepřežila. Třeba nechápu, že taková maminka, které se to stalo, si třeba ještě někdy namaluje oči. Ne snad, že bych ji chtěla zavrhnout, že málo truchlí, ale nechápu to, beru to podle sebe.Já třeba vyletím z domu někdy i neučesaná a nenamalovaná, hodím na sebe to, co včera, a to se nestala nějaká tragédie, jen třeba čekám nepříjemný den.

arrow
Neprodává v Bazaru

vosmajda
Musíš se vzchopit a něco s tím dělat

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené