arrow
profile_image
mněhně
od 5. 2. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Zdravím, zaměstnavatel dluží přítelovi mzdu za několik měsíců, neboť na ně nemá. Když už je nehodlají zachránit ani investoři, jak zaměstnavatel sliboval, rozhodl se konečně odejít. Jaké jsou možnosti, aby přítel viděl alespoň od ÚP peníze co nejdříve (rok odpracovaný má)?
Víme o možnosti podat návrh na insolvenci, ovšem ostatní zaměstnanci do toho jít zatím nechtějí, protože stále věří, že když se v nejbližší době podaří zaměstnavateli uzavřít rozdělané zakázky, za utržené peníze jim dluh vyplatí. Když spadne do insolvence, peníze uvidí kdovíkdy, pokud vůbec. Ale měl by alespoň nějakou náhradu od ÚP, pokud se nemýlím?
Já si myslím, že by měl odejít na hodinu, podporu by mu tak nezkrátili a měl by ji mít hned, neboť by nemusel vzniknout nárok na odstupné? Ovšem když uvede důvod, že nedostává výplatu, bude mít zaměstnavatel průšvih a opět jsme u toho, že to mu zatím udělat nechtějí, aby se někdy dočkali toho, co jim dluží, a hlavně zaměstnavatel to takto nechce.
Ten je nechce ani vyhodit, aby nedlužil ještě odstupné a nutí je, aby podepsali dohodu, ale to by zas měl přítel pokrácené příspěvky. Hledáme variantu, kdy by nebyl nárok na odstupné, aby dostával příspěvky hned a nejlépe v plné výši, aby měl alespoň něco, kdyby se mu nepodařilo sehnat novou práci ihned. Lze to vůbec?

arrow
profile_image
Starry_girl
od 18. 2. 2015
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Když odejde z důvodu neplacení mzdy snad za poslední tři měsíce, tak by měl mít nárok okamžitě.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené