Prosím, holky,

nevíte zda se tu dá poznat, že zdejší uživatelka dělá reklamu nějakému zboží? Kolikrát mě v diskuzi překvapí věta typu: maminka používá toto a je moc spokojená, koupíte viz www, je to vyzkoušené. Jistě víte co myslím. Je to prostě jiné než když si holky radí který šampon je nejlepší atd.

Děkuji za jakoukoli odpověď

Reaguji na sarkakh:
Nevím, mě to jako reklama nepřipadá.
Taky často napíšu názor na nějaký výrobek a hned k němu přidám odkaz a nenapadlo mě, že by to hned někdo mohl považovat za reklamu.

Většinou je to uživatel, který se teprve nedávno registroval, má málo příspěvků a ta "recenze" na výrobek je až příliš vychvalující. Jak říkají angličani "too good to be true". A nebývá to výrobek, který je všeobecně známý, např firma Garnier má tolik reklamy všude možně, že se opravdu nezabývá tím, aby zaplatila nějakou Češku, aby psala na Omlazení ódy na šampon. A jak už psala panda, když se podíváš na ostatní příspěvky v ostatních tématech, víceméně píše všude o tom samém.
Dá se říct, že 98% takových příspěvků mažeme, takže je ani neuvidíš, ale pokud i přesto nám něco unikne, tak neváhejte použít tlačítko Upozornit

Reaguji na mishka999:

To jsem právě chtěla vědět. Zase nechci někoho nahlašovat neprávem.

arrow
profile_image
MiaNori
od 17. 10. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

No já nevím, myslím, že to může být někdy dost ošemetné, rozhodnout. U uživatelek, co se sotva zaregistrují a hned pějí všude na něco chválu to podezřelé je. Ale já třeba často doporučuju kosmetiku od Hadka, až to může vypadat, že jsem za to placená A to Hadek taky nemá nikde reklamy (protože to nepotřebuje). Někdo zase nedá dopustit na jinou kosmetiku, která tady třeba není moc známá. Ale možná se to dá poznat podle toho, že slečna pěje pořád chválu v superlativech, ale už nenapíše proč vlastně a jak jí to pomohlo. Tedy, když je to strašně úžasné a strašně obecné - ten popis. Kolikrát taky koukám, zda ty chvály tohoto typu nejsou jen reklama.

arrow
Neprodává v Bazaru

moderátorka

Cituji MiaNori: Ale já třeba často doporučuju kosmetiku od Hadka, až to může vypadat, že jsem za to placená A to Hadek taky nemá nikde reklamy (protože to nepotřebuje).

většinou se to dá rozeznat i podle stylu psaní. je jasné, že i běžné uživatelky tu budou doporučovat to, co jim vyhovuje a s čím jsou spokojené a nebude to reklama.

Cituji MiaNori: Ale možná se to dá poznat podle toho, že slečna pěje pořád chválu v superlativech, ale už nenapíše proč vlastně a jak jí to pomohlo

Taky to bývá jeden z ukazatelů.......

Já osobně se vždy zamýšlím nad tím, zda jde o reklamu nebo ne - pokud jde o stávající dlouhodobé uživatelky. Ale pokud má někdo méně než 5 příspěvků, tak to bývá očividné.....

arrow
Neprodává v Bazaru

moderátorka

Třeba dnes se objevil uživatel ModerniKuřak, který všude šíří reklamu na e-cigarety a náplně do nich - shodou okolností se web jmenuje stejně, jako je jeho přezdívka, takže tam je to poměrně jasné....

arrow
profile_image
Red_fire
od 5. 11. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji bakalářka: ModerniKuřak


Jak píší holky, selským rozumem se zamyslet, jak na tebe příspěvek působí. Mishka napsala skvělé tipy, díky, já bych ještě dodala, že nejbezpečnější je neurčovat z jedné recenze, ale když tě něco zaujme, začít pátrat po dalších zkušenostech jiných lidí

arrow
profile_image
chocolattecoffee
od 8. 4. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji bakalářka: ModerniKuřak

arrow
profile_image
Maui
od 20. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji mishka999: např firma Garnier má tolik reklamy všude možně, že se opravdu nezabývá tím, aby zaplatila nějakou Češku, aby psala na Omlazení ódy na šampon.

Obavám se, že bys byla překvapená. Je to víceméně běžná nabídka mediálních agentur, poslední dobou dost populární. Najmout nějakého studenta, který nenápadně vychvaluje... Samozřejmě jsou na to vázané různé monitoringy pozitivních/negativních zpráv atp.

Cituji Maui: Je to víceméně běžná nabídka mediálních agentur, poslední dobou dost populární.

Ano, to vím, zvláště proto, že hodně lidí na taková diskuzní fóra dá. Ale u těch velkých značek a obvyklých produktů by to bylo spíše výjimkou. Ty se prodávají a budou prodávat i bez jednoho chvalného příspěvku na Omlazení.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené