Reaguji na Minette:
Však to bylo trochu nadnesené a ironické, dnes opravdu musíš mít hlavně to štěstí, náhodu, jak píšeš. Práce je málo a málokterý zaměstnavatel je zvědavý na účetní, co má vystudovanou politologii (opět nadnesené) atp.
Snad jen přát štěstí, pevný nervy a hodně odpovědí na různorodé inzeráty.

Ještě mě napadá, chytnout se nějaké malé firmičky, která stojí na zrodu a nemá na zaplacení kvalifikovaného člověka ... případně známosti

Reaguji na sajunka11: Děkuji. No ono to taky není špatný nápad udělat si rekvalifikaci a k tomu maturitu třeba dálkově. Nějaký kurz na cukrářku jsem našla v Českých budějovicích a na kuchařku v Brně. Myslíte, že by to stačilo udělat si třeba v Brně jen ten kurz ,,příprava teplých pokrmů" a v ČB ,,pečení dortů a zákusků" abych se mohla hlásit na ty pozice? Co se týče podpory rodičů tak podporu mám jen abych se vrátila do školy aby měly vyšší plat. Jinak s nimi moc dobré vztahy nemám

Jo a taky proto aby se mi líp hledala práce a oni by se mě konečně zbavili. Takže asi tak.

arrow
profile_image
farahh
od 22. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Kachorra: myslím že kurz by stačil, kdyby jsi převědčila třeba fotkama svých výrobků....kamarádce se to takto podařilo i bez kurzu. Má gympl.

Peče s postiženýma holkama v ústavu jako součást jejich terapie. Moc ji to baví, já ji obdivuju, nezvládla bych to.
Pečou i lidem na objednávku na rodinné oslavy, svatby a dodávají dortíky a zákusky do několika cukráren. Ale to si všechno zařídila, zajistila, nasmlouvala a přesvědčila ona sama. Samodřejmě - podmínkou bylo také přesvědčit a nadchnout ředitele ústavu. Že ji uvěřil, že to holkám/ženám v ústavu pomůže a ústavu přinese nějaké kačky navíc.

No já bych to teda zkusila ty kurzy, ale přece nebylo by lepší si udělat výuční list abych to uměla se vším všudy než jen to pečení dortů a zákusků? V mém okolí mám školu, kde se učí cukráři a dívala jsem se na jejich web a psali u toho, že je možnost zkrácené výuky na 1 rok při denní docházce a možná by se dalo i domluvit abych chodila individuálně na odborné předměty a praxi...,ale o té maturitě budu taky uvažovat, že si ji dálkově dodělám.

arrow
profile_image
farahh
od 22. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Kachorra: a ty nemáš vůbec nic? Jestli tam škola něco takového nabízí (1 rok studia) tak to bych vůbec neváhala!

arrow
profile_image
farahh
od 22. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Kachorra: jsem myslela jen že máš nějaký jiný obor...

Reaguji na farahh: To jak si myslela, že nemám vůbec nic ? Jako ty kurzy ? Nebo vzdělání ? Kurzy nemám, ale vyučená už jsem A byla jsem i na nástavbě, ale ještě v září jsem utekla.

Reaguji na farahh: Aha. Ano, mám. Jsem kadeřnice.

arrow
profile_image
farahh
od 22. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Kachorra: spíš by to chtělu tu maturitu

Reaguji na farahh: No tak jak už mi tu radila paní/slečna přede tebou, tak souhlasím s ní , že maturita nutná není (mě bude např. k ničemu), ale pravdou je, že je to příjemné plus v CV. Takže o ní budu jen uvažovat a možná později si ji dodělám dálkově. Teď bych se spíš raději zaměřila na ty kurzy nebo ještě jeden výuční list formou toho zkráceného studia.

Reaguji na Kachorra:
Obdivuji lidi, kteří dobrvolně se chtějí vzdělávat a nebojí se "práce", moc ti fandím a ať si vybereš kurz, maturitu, znovu vyúční list, nebo dohromady, moc ti fandím a přeji, ať se ti to podaří!

Reaguji na sajunka11: moc ti děkuji To mi ještě nikdo neřekl. Pokusím se to nějak dát dohromady. Snad to zvládnu ,protože věřím i tomu, že později se mi ta maturita hodit může

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na Kachorra: cukrářství je krásné a docela řehole. Mám to jako koníček. Peču dorty po večerech a moc mě to baví, ale nevím jestli bych chtěla žít jen tímto
Určitě si dodělej vyuční list pokud se tím chceš živit. Maturita v tomto případě myslím není třeba. Občas když vidim platy cukrářů, tak mě to přijde směšné. To po těch večerech vydělám víc. Asi jiná liga je cukrář někde v hotelu, ale takových zase tolik není. Myslím tím opravdu dobrých. Kurzy jsou fajn, ale spíš zaměřené na konkretní problém třeba modelovaní květin apd. Ty všeobecné ti moc nedají pokud už nějaký pátek pečeš.

Cituji mystique: Občas když vidim platy cukrářů, tak mě to přijde směšné

To si také myslím, když u nás v té nejlepší cukrárně vidím ta umělecká díla a platy 10 tisíc hrubého

Cituji mystique: ale nevím jestli bych chtěla žít jen tímto

Nejradši bych si udělala kurzy a vyuční listy na všechno co mě baví a byla bych práce všeho druhu

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené