arrow
profile_image
Cassidy01
od 26. 5. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Ráda bych se vás zeptala, jak hodně dáte na první dojem? Jak je pro vás důležitý pro další kontakt s danou osobou? Dokážete snadno svůj první dojem úplně přehodnotit?

Setkala jsem se takovým problémem u nás v „holčičí partě“, jedna kamarádka mezi nás přivedla svoji kamarádku. Tato nová kamarádka mi ze začátku dávala hodně najevo, že jsem jí do oka nepadla. Ať už pohledy nebo třeba nereagovala ani na moje snahy o rozhovor. No nic nechala jsem to být, takové ty formální nutnosti jsme spolu zvládly a myslela jsem si o tom své. Jenže slečna asi postupem času zjistila, že asi nebudu tak hrozná a zřejmě na mě svůj názor přehodnotila a začala vyvíjet snahy o spřátelení se mnou. Ale já prostě vůči její osobě mám jakýsi blok, dokonce je mi setkání s ní nepříjemný a jsem nervózní. Nevím, jak a o čem s ní povídat atd. Samotnou mě to docela překvapuje, protože s lidmi nemám problém a jsem společenská. Zřejmě na to její úvodní chování nemůžu zapomenout, ale zase vím, že to není špatná holka. A docela by pro všechny bylo dobré, kdybychom si začaly konečně rozumět… Jenže. Nikdy jsem nevěřila, že tak dám na první dojem a nedokážu se ho zbavit.

arrow
profile_image
tarabell
od 13. 10. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na Cassidy01:
Tak být tebou tak bych si s ní promluvila narovinu mezi čtyřma očima ale buď v pohodě a milá. Prostě jí řekni, že ti přišlo, že tě moc nemusí...ale že teď máš pocit, že by jste si mohly rozumět ale, že se v tom prostě plácáš a uvidíš s čím přijde ona...Buď ráda, že se teď chová jinak horší by bylo kdyby byla stále odměřená a dával ti najevo, že ti nemusí...a ještě když máte společné kamarádky...

Cituji Cassidy01: jak hodně dáte na první dojem? Jak je pro vás důležitý pro další kontakt s danou osobou? Dokážete snadno svůj první dojem úplně přehodnotit?

Ten úplně první dojem podle mě nebývá daleko od pravdy (pokud nehodnotíme jen oblečení apod, spíš celkový dojem a náš pocit z toho člověka), ale pak si to vždy nějak zaobalíme, namlouváme si spoustu věcí... Já si u sebe zpětně myslím, že první dojem byl vždy trefný (dokonce si vybavuji pocit ohledně jednoho bývalého než mě uhnal řečičkama - ten pocit byl "samolibý sebestředný machýrek" - a byl ). Ale každý to tak třeba nemá.

Třeba jsi té nové známé někoho nemile připomněla a ona to nejdřív nevydýchala. Jak moc se s ní chceš spřátelit? Na úrovni bezproblémového fungování "party" by to asi šlo ne? A cestu např. k tomu, aby jste byly nejlepší kamarádky - tu jestli máte najít (společné zájmy atd), najdete.
A asi jo, asi bych se jí mezi 4 očima zeptala, co si máš myslet o začátku období, kdy se znáte. To, co cítíš, je možná nejistota. Tak proč se nezeptat?

Hodně štěstí.

arrow
Neprodává v Bazaru

V práci k nám přišla minulý rok nová kolegyně. Ze začátku jsem vždycky měla osypky, jen jsem jí viděla, byla jsem na ní neskutečně protivná, ačkoliv mi nic nikdy neudělala a je to absolutně nekonfliktní člověk. Postupem času, nechápu, co se stalo, ale zjistila jsem, že je to slečna, která nemá žádný předsudky, nikdy žádný problém a já si jí strašně oblíbila. Teď jsem ráda, že mi to nijak nevrací, zkus to přehodnotit i ty

arrow
profile_image
kobitka
od 8. 2. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ono jde taky o to, že i když se vám někteří lidé zdají na první pohled nepřístupní, namyšlení a protivní tak takoví ve skutečnosti nejsou a je to jen jejich maska před okolím. Protože jim v minulosti někdo hodně ublížil a oni si po těch špatných zkušenostech nasadili masku nedostupného člověka aby se ochránili před dalšími kopanci.
Já na první dojem nedám ale bohužel se většinou vždycky trefím už po prvním setkání jaký ten člověk je doopravdy a to se může snažit být milý a usměvavý jak chce. A když mi není simpatický tak se snažím poznat ho víc ale bohužel se většinou ve svým prvním úsudku nemýlím.

arrow
profile_image
mikkýsek
od 29. 11. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na Cassidy01:

no říká se , že stačí pouhá minuta na to , abysme získaly sympatie či antipatie k lidem , se kterými se vidíme poprvé v životě . Jaký první dojem na nás ten člověk udělá napoprvé se potom odráží na našem mínění o tomto člověku. Já osobně se v lidech nemýlím , dávám hodně na první dojem a většinou je správný.Hodně prozradí o upřímnosti neverbální komunikace . Nicméně každý se může zmýlit.Já s lidmi , kteří ve mě vyvolávají jakoukoliv negativní reakci prostě nekomunikuji .

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené