arrow
profile_image
daty
od 15. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já osobně jsem nepřestala úplně, ale výrazně jsem to omezila. Zbavila jsem se závislosti a návyku a to je to hlavní. Osobně si sice občas cigáro dám, ale zas bez něj vydržím třeba 14 dní a ani mi to nepřijde. Když du s kámoškou na kafíčko nebo pařit tak si zakouřím (he občas i 10), ale už prostě nemusím každý den, u každýho kafe. Nemusím s každou poslední cigaretou z krabičky přemýšlet kam skočím pro další. Cítím se svobodněji.
Můj cíl nebyl přestat úplně kouřit, ale myslím, že pro toho, kdo dojde tam kam já už není těžký přestat úplně. Pro představu dřív jsem kouřila tak 20-30 cigaret denně (nepočítám pařby, to byla minimálně jedna krabička jen za ten večer) a nyní kdybych nepočítala pařby tak nemám co počítat Jsem na 1 mxm. 2 krabičkách na měsíc.

arrow
Neprodává v Bazaru

tak to obdivuji tvoji vůli

arrow
profile_image
daty
od 15. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

1. krok je spočítat si kolik to stojí. Od kouření to neodradí, ale získáte tak představu o kolik budete moc více utratit za hadříky, welness apod.

2. krok je rozhodnout se jestli opravdu chcete úplně přestat (ale musíte upřímně chtít, ne to jen říkat - jinak to půjde) nebo jestli je váš cíl prostě jen přestat otročit cigaretám (můj případ)

3. uvědomění, že to cigáro fakt není dobrý
Jak chutná první cigáro? Pamatujete si to? Nic moc, že...ale nák jsme se přemohli (kvůli partě, účinkům...to je jedno) Přiznáme si, že to byla pitomost...Kuřáci většinou kouří mimoděky a to je blbost..cigáro si neužijete a hned sáhnete po dalším. Zkuste si cigáro promýšlet. A promýšlejte si co to vlastně je...Kouř, né zrovna nejlepší chuti. Po určitý době přijdete na to, že né vždy je celý cigáro dobrý (je to kvalitou, občas se moc spaří, nebo prostě dostanete dost nikotinu i z půlky). A teď to hlavní, jakmile cítíte, že vám to tolik nechutná, tak típnout..okamžitě.
Já takhle típala 3/4 nebo půl cigára, ale občas i po třech šlukách. Důležitý je nezkracovat intervaly i když vykouříte pár šluků (snižujeme dávky)
V týhle fázi je nutný trochu pracovat s psychikou a vsugerovat si, že to cigáro je hnusné. Pomáhá zahodit mentolky, lighty (který jsou mimochodem škodlivější než normální) a nejlépe koupit nějaké silnější. Hodně tahat a přes jazyk(tím je ta chuť horší). Hlavně nevychutnávat, když si cigáro zprotivíte, lépe přestanete.
Tahle fáze je ta nejdůležitější, uvědomění, že cigáro každou chvíli je fuj. Prodlužovat intervaly...když si dáte cígo třeba delší době klidně vychutnat těch pár šluků, ale nekouřit celé.
4. je zaměstnat se
Pokud budete mít co dělat, prostě si na cígo nevzpomenete. Navíc i když si vzpomenete, důležité je, promyslet jestli na něj mám fakt chuť. Jestli je to chuť na cigáro (kuřáci prostě chuť na cokoli uklidňujou cigárem). V týhle fázi už by se měl dostavovat pocit, že cigáro nepotřebujete. Taky už by se měl snižovat počet, takže si za ušetřené penízky něco kupte.
Najděte si jiné požitky (sport, saunu, masáže, kosmetičku...). A cigáro si můžete dopřávat jako požitek jednou dvakrát denně. Protože chcete vy, nemusíte. Jakmile šáhnete po nějakém nad limit, uvědomujte si, že tohle není dobrovolné, nechutná vám, nechutná vám (zase práce mysli)Opět snižovat intervaly - mě už to v téhle fázi šlo samo, prostě jsem s kámoškou byla posedět a uvědomila si, že po tejdnu vytahuju krabičku z kabelky Měla jsem ze sebe dobrej pocit.
5. je přestat nad cigaretema přemejšlet. Ani v dobrým ani v špatným. Pokud si člověk projde touhle fází odcizení musí si vypěstovat neutrální vztah (cigára mě nezajímají). Když zůstane negativní je riziko, že se zase vrátíme na začátek.

arrow
Neprodává v Bazaru

daty
jejda,kéž by to bylo tak jednoduché,, ty tady píšeš jak je to fuj a já už mám chuť na další cígo,, no je to hrozný,,,mně prostě ty potvory chutnají,,to je v háji

arrow
profile_image
daty
od 15. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

uff...jsem se zapotila...

Nejlepší je, že dřív pokaždé když se mluvilo o cigárech tak jsem na ně měla chuť a teď nic

Hlavní je soustředit se na to jaká je normální reakce na cigára. Vzpomínala jsem na svoje první kuřácký stavy (motání hlavy, zrychlenej tep, divno v puse). Pak jsem zjistila že když si dám cigáro po dvou dnech tak je mi blbě. A to je ta správná reakce těla, který člověk potřebuje docílit. Fakt je to o psychice a o sugesci, hodně

arrow
Neprodává v Bazaru

Cituji daty: daty

máš naprostou pravdu a můj obdivtaky se na to chystám jen to zatím pořád oddaluji,fůůůůra peněz to stojí a bude stát ještě víc o zdraví ani nemluvě,vím že budu muset přestat,ale zatím kouřím a snížení "dávek"na mě nezabírá po čase se nenápadně vracím k původní,jedině najednou.

arrow
profile_image
daty
od 15. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji ppojistka: ,mně prostě ty potvory chutnají

je to o sugesci, musíš pracovat se svojí myslím...když řekneš tohle, dáváš tím znamení, že je to OK.

arrow
Neprodává v Bazaru

daty
to jemi jasné,, a souhlasím je to o myšlení,, toje potřeba změnit,,asi začnu počítat,je fakt, že už jsou to nehorázné peníze,, nebudu ani mluvit o tom, co je to za sumu za rok,,bože

arrow
profile_image
daty
od 15. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji manolia: nenápadně vracím k původní,jedině najednou.

Každý je jiný. Ale mě to fakt pomohlo od závislosti.
Teď jsem měla horší období asi v listopadu, dost psychickej zápřah, uklidňovala jsem se cígama (otupí vnímání - jo na to pomohly). Ale bylo mi po nich občas nehorázně blbě, a když jsem si dala třeba 6-7 za sebou tam se mi už úplně hnusily (ale stejně jsem dala v nervech další). Takhle to trvalo asi měsíc, ale jakmile jsem se začala dostávat do pohody, říkám si: "Hele, ok, byla si v depce (byla fakt těžká), zakouřila sis. Ale teď už se nepotřebuješ otupovat, tak nekuř." A prostě jsem najela na svůj normální režim, zas na těch pár cigaret za týden.

arrow
profile_image
daty
od 15. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

ppojistka
jen peníze tě nepřesvědčí. Já jednu dobu měla oficiálně 500 na měsíc(jako co zbylo jen pro mojí potřebu) a prokouřila 1500 (do dneska netuším, kde jsem ty prachy brala - holt je to tak, závislej na drogu vždycky sežene).
Já jsem si hlavně uvědomovala jaký účinky to má na tělo a snažila se naučit tělo reagovat normálně. Neměla jsem to tak těžké. Kouřila jsem asi od 13(a to pořádně) a někdy po 17 jsem se rozhodla, že přestanu. Takže necelých 5 let kouření (ale i tak je to dost, zkoušela jsem jednou zpočítat všechny náklady...) Takže jsem si ještě relativně vybavovala ty první cigára ve třetí třídě (hehe) i ty stavy ze začátku, když jsem začínala hojně kouřit (a že to šlo rychle, asi za 3 měsíce z občas na skoro krabku - na víc tenkrát nebylo). Taky když jsem šla někam pařit a překouřila se (no podaří se a mě celkem často). Takže vždycky když jsem kouřila jsem si tohle vybavovala, co to s mým tělem dělá. Pak mi prostě ty cigára přestávaly chutnat sami od sebe, zase se mi motala hlava...

arrow
profile_image
daty
od 15. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Jo ve vedlejší vlákně mi připomněli. Zjistit, že cigára smrdí..to je důležitý. Nekuřáci to necejtí.
Zkuste vyhledávat situace, kdy se umejete(včetně vlasů), vyčistíte zuby a nejlépe ráno si dopřejtě závan z cigaret(popelník, včerejší věci, v paneláku většinou stačí otevřít okno, pokud pod váma bydlí kuřák). Vykoupanému a vydrhnutému kuřákovi to totiž také smrdí, protože ještě po ránu a vyvoněný nemá otupělý čich. Hodně to pomáhá k odcizení

arrow
profile_image
hellusha
od 10. 3. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

daty

No teda jako bych četla o sobě. Mám to stejně, přestala jsem kouřit pravidelně, ale úplně jsem si to nezakázala. Pařit jdu párkrát do roka, tak to není taková hrůza. Fakt to jde, zkuste to

arrow
profile_image
Tatou
od 29. 9. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Já přestala kouřit téměř před dvěma roky a to opravdu ze dne na den. Bylo to ve chvíli, kdy jsem v jedenáct večer dokouřila druhou krabičku toho dne (bylo to v sobotu na kalbě) a uvědomila jsem si že už takhle dál nemůžu. Přítel mi hned druhej den letěl pro Niquitin náplasti a já si od tý doby cigáro nezapálila. Ale stala se hrozná věc - někdy půl rokem přítel dotáhl cherry doutníčky a že si dáme, kamarádka měla v ten den ples. No a mě zachutnaly! Takže nekouřím cigarety, ale lehké doutníčky s filtrem, které ale šlukuju (síla zvyku) a jsem bezradná, nevím co s tím a vím že mi to dobře rozhodně nedělá. Jestli máte radu, tak sem s ní! Mám zas koupit náplasti? Fungují i na doutníky? Cigáreta mě už neláká, hrozně mi smrdí. Zato višňový doutníček! Dám si třeba 5 za den a o víkendu klidně 10 za večer

holky já jsem byla takový ten popotahovač, obvykle od přítele, kuřáka. Sama jsem si cogarety nekupovala...ale jednu dobu jsem mu tu cigaretu brala nějak nápadně často a nakonec jsem si koupila krabičku, protože už by z toho jednoho cigára neměl nic ani jeden. No a tak jsem kouřila. Nejvíc jsem se těšila na tu ranní. Ale pak jsem zjistila, že když jsem 8 hodin v práci, tak si zakouřit nejdu, abych lidem nesmrděla. Takové ohledy přece běžný kuřák nemá, tak jsem si zaťukala na čelo a stal se ze mě víkendový kuřák. A pak jsem přestala úplně...v těhotenství mi to zčalo smrdět a po porodu se z toho stala nenávist. Můj muž totiž kouří a já jsem zoufalá Ale je to slaboch...už byl ve stádiu daty, že i sámj sobě smrděl atd, ale vždycky to "překonal" aby se vrátil ke svým milovaným cagárům.

Tatou
já myslím, že zase koupit náplasti. Tabák jako tabák, je jedno v jaké formě...nikotin obsahuje pořád

arrow
profile_image
daty
od 15. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Tatou
doutníček si taky občas dám, ale já je mám opravdu svátečně. A jsou drahý...Za kolik je kupuješ? já tak jeden za 30-50 podle toho jakou značku mají a to bych se nedoplatila.
Jinak myslím, že zase s tím seknout a koupit náplasti. Myslím, že to bude to samé. Možná to bude těžší, že u těch doutníčků je to hlavně o té přidané příchuti. Ale to zvládneš, kup si višnové bonbony

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené