arrow
profile_image
tazmnec
od 14. 11. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Obrácím se na Vás s dotazem.Jak mám přesvědčit kuřáka,aby si aspoň čistil a léčil své zuby?Zkoušel jsem velijaký způsoby,ale vždy se to akorát jenom zhoršilo.Jedná se mi jen o jeho zuby.Radši nepíšu o jeho plicích.Ve 35 nemít ani jeden vlastní zub jenom kvůli zánětům a zkáženým zubů mi fakt přijde zbytečný.

Ahoj. Musí chtít on sám, jinak ho nepřesvědčíš. Nebo se mu musí stát něco pro něj poučujícího, aby si dával pozor. Na druhou stranu ti to přece může být jedno, jsou to jeho zuby a ne tvoje. Opravdu je to jen o tom, že musí chtít sám. Když do něj budeš "hustit", tak to jen shoršíš. Vem si to ze svého pohledu. Když něco opravdu nechceš, tak tě prostě nikdo nepřesvědčí. Můj šéf kouřil jak fabrika a když jednou viděl člověk, který už měl dost nakouřeno jak vypadá, jaký je jeho zdravotní stav a tak, tak okamžitě přestal a nekouří už asi 15 let.

arrow
profile_image
pessi
od 5. 9. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

klarecka
Úplně souhlasím. Sama jsem kdysi kouřila...

Kouření je droga. Je těžké přestat, a to tím spíš, když dotyčný evidentně nechce sám. Proč ti tak záleží na cizích zubech - mohu-li se zeptat?

arrow
profile_image
jitulka13
od 2. 9. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

klarecka
Musím jen souhlasit pokud člověk nechce sám nikdo ho nepřinutí.

Cituji tazmnec: Jak mám přesvědčit kuřáka,aby si aspoň čistil a léčil své zuby?

pokud o to nebude mít zájem on sám, těžko ho přesvědčíš. Pokud ho rodiče v dětství nenaučili, že čištění zubů je věc stejně samozřejmá, jako že pijeme, jíme, chodíme na toaletu nebo se ráno oblékáme, těžko ho to budeš učit v 35letech...

arrow
Neprodává v Bazaru

tazmnec
to tě tedy ale lituji. mě nejen že vadí cigaretový kouř či závan, tka ale úplně i zápach z úst který jsou nečištěný. příteli ráno ani nedávám já pusu, nesnesu to..
bohužel se s tím smířit.
můj přítel tedy kvůli mě přestal kouřit a ano sem tam si dá, ale to se zeptá a sem tam v pohodě. ale pak si bere žvýkačku či tak..ale stejně pokud by si zuby nečistil (čistí) tak to nic nepřebije..

arrow
profile_image
Bruce78
od 10. 10. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

VIP

tazmnec
Myslím, že to nemá co dělat s kouřením... To, že v takovém věku nemá ani jeden zub pravděpodobně není jen špatnou péčí,ale bude to nějakou paradentologickou poruchou.

Otázka měla spíš znít ( úplně jsem nepochopila podstatu otázky o co přesně ti jde ) - jak naučit základní hygienické návyky ? Tak to se dá i v tomto věku - neustále hučet a hučet .Fuj zase ti smrdí z úusy - už jsi si čistil zuby ? Atd ..Předpokoládám, že jeto blízká osoba, tedy neměla by být v komunikaci důvěrnější problém...

arrow
profile_image
imoen
od 22. 8. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Bruce78
pokud si ale vůbec nečistí zuby a kouří, tak je klidně možné, že nemá zuby jen kvůli tomu. stačí jeden brutální zánět a vypadne ti půlka čelisti já mám zuby děsný i přes usilovnou péči, holt bohužel jsem se tak narodila. natož kdybych si o ně špatně pečovala, už budu mít možná jen přední.
ale spíš myslím, že to už je duševní porucha, protože pokud je dospělému jedno, že nemá zuby, je dost divný...

Cituji tazmnec: Ve 35 nemít ani jeden vlastní zub jenom kvůli zánětům a zkáženým zubů mi fakt přijde zbytečný.

...pokud má záněty a zkažené zuby a ty mu chceš pomoci, tak ho nejprve doprovod k zubaři....pokud nebude chtít, tak ne.... pak si šetři svou energii pro někoho nebo něco jiného... tam kde jí ocení ...

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené