arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

VIP

Reaguji na imoen: Tuhle kontrolu jsem kdysi poslala na souseda mé mamči. Má truhlárnu a neustále tam pálil nějaký hnus, že šel do ovzduší žlutý kouř. Bydli v chráněné oblasti, kde jsou docela vzácné kytky v lesích a na lukách.
Starosta nic - to zkoušela máma. Tak jsem tedy psala na inspekci životního prostředí, sic provedli kontrolu,ale hlášenou, takže jasně že před nima nic nepálil. Teď se to tedy zlepšilo,ale furt to není ono. Takže kontrola by byla dobrá,ale kdyby šli bez ohlášení. On je doma furt, když tam na tom místě má mimo bydlení i firmu. Takže mě oni osobně zklamali. Nevím, zda je to normální způsob, že se hlásí dopředu...

arrow
profile_image
Kokinka
od 22. 5. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

A tenhle umělec se tam přistěhoval a začal pěstovat zvířata v takovém množství, nebo to je nějaký letitý statek a přistěhovali jste se do jeho sousedství vy?

arrow
Neprodává v Bazaru

Reaguji na Kokinka: Promiň, ale pěstuje se zelenina
Jinak osobně bych si postěžovala u starosty (pokud to opravdu nadměrně obtěžuje okolí), pak třeba na inspekci, ale myslím, že si moc nepomůžeš, měli jsme na kraji vesnice prasečák a to byl obden smrad, že by člověk b*il, ale nic se nedalo dělat.

Cituji tyweee: Nevím, zda je to normální způsob, že se hlásí dopředu...

Bohužel ano. Já jsem kdysi hlásila týrání zvířat na jednom statku (např. kůň s vrostlým řetězem v noze), kontrola se ohlásila cca 2 týdny dopředu a když přijeli, tak bylo vše v pořádku - týraná zvířata byla pryč, raději si nedomýšlím kde skončila a zůstala jen ta, která byla v pořádku, protože byla zdrojem obživy a lidem na očích (koně tahající turisty v kočárech po Praze).

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

VIP

Reaguji na Adka: Tak jaký mají takový kontroly účel, když se hlásí takovou dobu dopředu? To spíš hraje na stranu těch, co dělají někomu něčím zle, aby měli čas dát vše do kopy, či schovat, co se napravit nedá Už tomuhle státu fakt nerozumím((

Cituji tyweee: Soused je evidentně hňup,ale kam dá zvířata, aby vám nevadila - utratí?

my jsme na okraji cca 17 tisícového města, on má zvířata celý život ustájená ve chlévě, ani jednou nespatřila denní světlo a co vím tak s nima zrovna nejlépe nezachází.

Cituji tyweee: To by podle mě neměl, jelikož to je asi jako kdyby někdo chodil na záchod na svůj pozemek a ostatní kolem by to museli čuchat, nehledě na ty nemoce..

Bohužel ten hnůj je dalším vrcholem, ke všemu co zde sedí chlap na životnním prostředí je jeho dobrý známý

Cituji Kokinka: A tenhle umělec se tam přistěhoval a začal pěstovat zvířata v takovém množství, nebo to je nějaký letitý statek a přistěhovali jste se do jeho sousedství vy?

žijeme zde již dlouho, ale jeho chování se stupňuje, je to příšerné

arrow
profile_image
Kokinka
od 22. 5. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na Kosheeeenn: Měli jsme taky takového souseda zemědělce, jak je tam moc dlouho, tak se s tím velmi těžko něco dělá

Reaguji na Kosheeeenn:
A ten člověk tam chová zvířata od jakživa? Je to zemědělec? Ví o tom měso? A je to ve vašem okolí běžné, že mají lidé na zahrádce nějakou tu drůbež nebo králíky? Jestli ano, tak myslím, že s tím nepůjde dělat asi nic, pokud si nechcete udělat mezi sousedy zle. Protože jestli to tam je běžné, tak by to bylo jako se na vesnici rozčilovat, že tam smrdí siláž, ráno v 5 jezdí traktory a občas jim z vozu spadne kus hnoje (a ano sou i takoví ledé, co si na to dokáží na vesnici stěžovat)

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

VIP

Reaguji na Kosheeeenn: Tak jedině zkus tu inspekci přes životní prostředí. A nejlépe jim tam ještě napsat, že hlášená kontrola by byla na nic, ať dorazí bez upozornění dopředu Tam jeho známý nic nezmůže, jelikož by o tom neměl vědět, pokud "sedí jen někde v městském zastupitelstvu a má na starosti živ. prostředí ve vašem městě. Tady máš na ně odkaz - http://www.cizp.cz/

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

VIP

Reaguji na Kosheeeenn: Ještě bych, zda máš možnost nafotit, natočit co tam provádi, kde má hnůj, jestli jsou nějak vidět zvířata v jakém jsou stavu, tak vše zdokumentovat a fotky jim případně poslat. Pokud to vadí více sousedům, tak sepsat nějakou petici, či podepsat v mailu více sousedů. Když s tím něco nedělá město, tak pak to může řešit i příslušný kraj.

Cituji tyweee: Tak jaký mají takový kontroly účel, když se hlásí takovou dobu dopředu? To spíš hraje na stranu těch, co dělají někomu něčím zle, aby měli čas dát vše do kopy, či schovat, co se napravit nedá Už tomuhle státu fakt nerozumím((

Přesně tak! Také jsem to nepochopila, ale podle zákona bohužel nemůžou vstoupit na soukromý pozemek neohlášeně. Nicméně pak taková ohlášená kontrola pozbývá smysl.
Během 14 dnů byl celý statek jako ze škatulky - uklizený dvůr, vymalované maštale, vyzáblí, nemocní a zranění koně s hnisajícími a otevřenými ránami odvezeni neznámo kam, kontrola neshledala žádné pochybení, smutné.

Cituji tyweee: Tak jedině zkus tu inspekci přes životní prostředí. A nejlépe jim tam ještě napsat, že hlášená kontrola by byla na nic, ať dorazí bez upozornění dopředu

Jenomže to je právě to, co bohužel nemůžou, pokud zvířata třeba nejsou někde, kde je na ně vidět z veřejného pozemku... Vždyť v ČR i záchranka musela čekat na policii, tak proč by inspektoři odlud koliv takovou možnost měli mít. Bohužel.

I když s tou močůvkou. není podle EU nějaké nařízení o splaškách? Na chatě jsme kvůli tomu stavěli septik...

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

VIP

Reaguji na Jánošík: Tak kdyby aspoň nedávali tolik času na nápravu - 14 dní je dost, když se třeba jedná o zvířata, co jsou týraná. To se pak takové kontroly jaksi minou účinkem

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené