arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Představte si... Máte starší sestru, nevlastní, je o osm let starší, vídali jste jí jednou za 4 týdny, pak o prázdinách 2-3 týdny. Teď jí je 25, chodí s takovým idiotem, několikrát se sním rozešla, ale pak ho blbka vezme zpátky. Například naposledy - on pracuje s auty, ale ona si sama musí měnit kola(mimochodem je měla málo utažená, takže to taky nemuselo dopadnout dobře, dotahoval jí je táta, když na to náhodou přišel), on si půjčuje její auto, ačkoliv má svoje, vrací ho vždy s prázdnou nádrží, nikdy jí s niřím nepomůže, já jsem jí pomáhala stěhovat pračku (uff), protže on "musel jít do hospody", a nebo on jí slíbí, že jí večer odveze domů(asi 12km), tak že může jít ven s kamarádkou a nemusí si brát auto, následně ona mu volá, aby pro ni přijel a on jí řekne, že je v hospodě, že za 3 hodiny, tak ona *** šla domů těch 12 kiláků pěšky.. Pak ho vyhodila a za měsíc přišla s tím, že si ho bere.. Jak by jste jí řekly, že si o tom myslíte, že tohle není to pravé, že takhle přece nemá vypadat vztah, že podle vás dělá chybu? A nebo je lepší mlčet a tvářit se, že se vás to netýká?

arrow
profile_image
dulcecandy
od 16. 1. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Jsem pro to nemlčet a říct svůj názor, ale s vlastní zkušenosti vím, že neposlechne, dokud si ústa nenabije sama.

Cituji Vanilka29: nebo je lepší mlčet a tvářit se, že se vás to netýká?

Asi ano.
Jak vidíš,tak má svou pravdu a přijde na to až padne hubou na zem.Netrap se,je to její život a stará je dost,aby měla rozum.....nemá no,nevadí,tak jí to asi připadá v pořádku.

arrow
profile_image
kobitka
od 8. 2. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Proč se tvářit, že se tě to netýká? Ono se tě to totiž vážně netýká. Je to její život a dokud ji to vyhovuje tak ji nech při tom, i když se ti to nelíbí. Taky by se ti asi nezamlouvalo kdyby se ti pletla do vztahu. Ale podle toho co si napsala je to asi vážně blb a ona na to dřív nebo později příjde sama. Nemá cenu ji něco říkat nebude tě chtít poslouchat a akorát si ji poštveš proti sobě a k němu se o to víc připoutá.

nech jí, ona si potřebuje nabít pusu, na tvoje domlouvání nedá (moje zkušenost....když jsem do někoho hučela horem dolem, nenechal si to vymluvit, musel si nabít pusu sám a pak až přišel a uznal, že jsem měla pravdu). Drsné, kruté, ale jinak to nejde. Je dospělej člověk, musí za svoje činy nést následky. A věř, že by to stejně nikam nevedlo, dál si pomele svou, bude mít svojí pravdu....tak jí nech. I když chápu, že ti to nedá a že ti na ní záleží. Můžeš to zkusit, ale jsem si téměř jistá tím, že to bude zbytečné.

arrow
profile_image
PaniXY
od 8. 2. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Je to její život, ty s nima nežiješ, nevíš opravdu, jaký ten vztah mezi nima je. Radit už jí nemůže nikdo, je dospělá. Pokud si má v životě natlouct, tak na to stejně musí přijít sama...

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji kobitka: Ono se tě to totiž vážně netýká

Jak se to vezme..na jednu stranu - je dospělá, je to její život, na druhou je to člověk, na kterém mi záleží a proto si myslím, že se mě to týká..

Cituji PaniXY: ty s nima nežiješ, nevíš opravdu, jaký ten vztah mezi nima je

To sice ne, ale to co vidím, to co slyším, to není v pořádku

Cituji PaniXY: Radit už jí nemůže nikdo

To je fakt, ale výjádřit názor ještě neznamená radit

Reaguji na Patty:
S tímhle se nedá nesouhlasit, docela jsi mě v tom utvrdila, sice mi to ještě nějakou dobu budu vrtat hlavou, ale asi ji nechám být..

Říkat jí můžeš co chceš, ale pochybuju, že tě poslechne a nakonec ještě bude na tebe nepříjemná, že jí to nepřeješ..takhle je to i u kamarádek chtěj po tobě tvůj názor a když jim ho řekneš, tak ti řekne jo máš pravdu a pak se vrátí k ex a jsi za špatnou jen a jen ty. Já už radši držim hubu kývám a poslouchám možná to zkus přes rodiče jestli jim on taky vadí. Jestli si to pořádně promyslela ..neumím si to představit, ale život je to její..

Určitě se tě to týká, je to přece rodina, takže já být na tvé místě, nějakým způsebem bych se snažila. Na druhou stranu, ona je úplně slepá, takže to bude hodně těžké, možná i nemožné ji to přemluvit. Klasické přemlouvání "neber si ho, proč nevidíš jaký je" je myslím úplně zbytečné, budeš muset vymyslet něco jiného. Snad si to nakonec rozmyslí, jinak to bude mít těžké. Držím palce.

arrow
profile_image
manilacat
od 30. 9. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Ono možná taky záleží na tom jak by jsi to podala ... když jí vpálíš do obličeje co si upřímně myslíš, jakej je to blbec a podobně, tak se doopravdy může stát to, co už tady padlo, že ty budeš za tu nejhorší, budeš vypadat že jí akorát závidíš, neposlechne tě a ještě víc se na něj upne... Spíš by to asi chtělo ji nějak nahlodat, aby začla přemýšlet a došla na to sama. Když se jí budeš ptát jestli si je jistá apod. tak jí to třeba nasadí brouka do hlavy, chce to jít na to nějak oklikou, nasadit jí brouka do hlavy, ať si to dvakrát rozmyslí, než to udělá.. no a když si ho pak stejně vezme, tak už ti pak nezbude nic jiného než čekat až si nabije pusu

arrow
profile_image
dadabus
od 26. 9. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Pokud jste se o tom ještě nebavily, jak jsem pochopila z toho, co píšeš, tak bych ji pár větami věcne řekla, co si myslím a vyjádřila svůj názor na její budoucnost, případně naznačila, že má na víc - ale pochybuji, že by to mělo účinek.
Pokud neplánuje se svým chlapem bydlet u vás, tak se tě to více méně netýká ( alespoň ne přímo, teoreticky by se tě to mohlo začít týkat nepřímo, kdyby si sestra zkazila život a tví rodiče by ji museli nějak finančně "zachraňovat" na úkor Vaší domácnosti ) .

arrow
profile_image
Janissinka
od 21. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

já mám zase sestřenku, které je 17 a tahá se s kdejakým pobudou...kolikrát jsem jí řikala, ať se na ně vykašle, že má navíc..ať se radši věnuje škole...ale ona prostě neposlechne a dělá je samý průsery....
takže za mě to nemá cenu...sama musí poznat, že dělá špatnou věc...ty jí o tom nepřesvědčíš...je dospělá, je to její život, sama si za něj zodpovídá...ty se akorát dostaneš do pozice, kde s tebou třeba přestane komunikovat...když jí necháš být, tak bys jí alespoň mohla být na blízku abys věděla co se u nich děje

arrow
profile_image
Étoile mojeid
od 2. 12. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Určitě jí svůj názor řekni. Sice tě nejspíš neposlechne, ale třeba se nad tím aspoň zamyslí. A jednou, až přijde na to, že je milostpán hovado, ti nevyčte, že jsi mlčela a nevarovala ji.
Co její máma, táta?
Trochu si myslím, že si ségra myslí, že jí ujíždí vlak, chce dítě, a nevidí/neslyší. Ale mít dítě s takovým nezodpovědným pakem... to ať si radši ještě chvíli počká, maminovský servery jsou podobných příběhů plný.

na to, že je ten chlap zřejmě nepoužitelnej, asi musí přijít sama

arrow
profile_image
mikkýsek
od 29. 11. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na Vanilka29:

nech ji je to její život a má na to právo , aby dělala chyby .Jednou zjistí, že udělala chybu nabije si čumák a poučí se z ní. Tak to na světě chodí , tím se v životě učíme a posouváme dál.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené