Aaaaa, už nemůžu. Jsem 4.den po extrakci osmičky. Na operaci jsem byla v pátek a od té doby stále doufám, že se mi tam nedostane zánet. Operace proběhla v pohodě, 3 stehy, otok, modřina, dneska už je otok menší. Bolí to méně, ale stále mě to bolí. Když si nedám ibalgin tepe mě to tam. Pobolívá mě ucho. V pátek jdu na vytažení stehů. Myslíte, že to může být zánet? Jak to poznám? Nebo jen doznívají účinky operace. Mám počkat do pátku co řekne doktor? Ani Listerine nepoužívám na výplachy, mám strach, že to udělá něco s tou krevní sraženinou. Kdo máte zkušenosti s osmičkama tak napište.

arrow
profile_image
Ewush
od 3. 10. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Zdravím. Zánět to určitě není, to by bolelo mnohem více, navíc pak vytéká žlutá tekutina a zpáchá to. Mám zasebou už tři extrakce. Spíš to bude doznívání operace, je to přeci jen docela zásah a trvá to, než to přestane. Jednou mě to bolelo 14dní, ještě po vyndání stehů. Pokud jsi už 4.den po extrakci, tak bych to klidně opatrně vypláchla třeba heřmánkem a nebo šlavějí, ta sraženiny je tam nutná jen první dny, aby pomáhala hojení.

Reaguji na crazyiik:
Po vyndání osmičky jsem vyplachovala heřmánkem a tím fialovým Listerinem.
Nějaké jiné léky na bolest ti dr nedal?

Reaguji na Ewush: Tak snad máš pravdu. Děkuju. 3 extrakce? Ou! Mám jít ještě na jednu osmičku, ale tam mě nikdo nedostane, jako že fakt že ne!! Taková hrdinka zase nejsem : )

Reaguji na ShoesManiac: Doma fialový Listerine mám, ale doktor říkal nevyplachovat. Trochu jsem googlila, a našla jsem si z jakého důvodu NE. Tak jen cucám hřebíček. Od bolesti mi nic nedal, ale zobu ibalgin a paralan na přeskáčku.

Cituji crazyiik: doktor říkal nevyplachovat

Mně zase říkal vyplachovat, ale je fakt, že moje osmička byla za 10 sec venku a piluli na bolest jsem si vzala jednu a pak už dobrý.
Ibalgin je asi to nejhorší co může být
Nimesil doma nejspíš mít nebudeš, viď? Ten se nemá brát moc často, ale funguje naprosto spolehlivě.

arrow
profile_image
Bladdy
od 22. 7. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj, před dvěmi měsíci jsem si prošla tím stejným.Vytrhli mi osmičku vlevo dole a druhý den přišla šílená bolest, cpala jsem do sebe prášky, aby se to dalo vydržet. Nakonec to dopadlo tak, že jsem celý týden chodila k zubařce, a ta mi ránu každý den čistila a dávala drény, došlo totiž k uvolnění sraženiny a k útisku nervu.Trápilo mě to téměř celý měsíc.Podle mě bys měla zajít co nejdřív k zubaři, jiná pomoc není..jo a ještě papat prášky..

arrow
profile_image
Sannda
od 16. 10. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

100%
19    0
Číst hodnocení

zkus Apu-Ibuprofen,ale ten v bílý lahvičce s modrým víčkem od Apotexu,je proti bolesti a hlavně protizánětlivej.Mě zabírá na bolest spolehlivě mnohem líp než klasickej Ibalgin a to trpim na hodně silný bolesti při menses.Nebo od stejnýho výrobce Apo-Diclo,bere se 1tbl./dnn, je silnej ale taky dost drahej.

Reaguji na ShoesManiac: Ibalgin je to nejhorší? Tak pro mě je důležité, že to zabírá. Po ibalginu mě to prostě nebolí. Nimesil nemám. 10 sekund? to ti jen vytáhli nebo ne? Nebo jsi to byla taky vyřezávat. Já jsme právě byla vyřezávat z dásně.

Reaguji na crazyiik:
Jen mi ji tahali, nakonec vysekávání nebylo potřeba
Jjo, ibalgin je strašný svinstvo, ale když zabírá, tak se nedá nic dělat.
Radši bych si s tím na tvém místě zašla k dr, ať se na to podívá.

Já dostala rovnou antibiotika, a to chodím na soukromou kliniku ani jsem si o ně nepožádala, dostala jsem je pro jistotu jen asi na 5 dnů a pak nějaké hodně silné prášky na bolest, které jsem ale nejedla, protože jsem se bála a užívala jsem Wobenzym...trvalo to asi 9 dnů než otok zcela opadnul a přestalo v tom tepat úplně, ale jinak vše ok...a leduješ? To mi hodně pomohlo i na tu bolestno a jdu ještě na jednu, poslední osmičku nahoře na podzim

Reaguji na Lolla Pablo: Ledovala jsem, ale jsem z toho nachlazená. Takže jsem přestala. Mít rýmu, do toho kašlat s tím zubem - cítím se jak přejetá parním válcem. Jo no, ty antibiotika mi mohli taky preventivně předepsat. Tak člověk nevím, jestli to je z operace nebo ze zánetu ta bolest.

Já to vždycky zaspím, už to mám za sebou 3x a fakt je to pecka, vždycky jen ležím s pytlíkem zmraženýho hrášku a spím navíc, aby mi ten pytlík neupadnul do postele, tak ho něčím k hlavě přimotám, vždycky se proberu, dám si jogurt, nebo zmrzku a pak zase spím zásadně si na to beru dovolenou v práci a jsem za to ráda, že mi ty antibiotika napíšou, zánět musí být šíleně bolestivá záležitost

Změř si teplotu. Při zánětu je vyšší a do pátku nečekej.

arrow
profile_image
Persefoné
od 31. 7. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Mně trhali všechny čtyři naráz, taky jsem byla v pátek a pro mě nejhorší bolest přišla až ve středu, takže jsem si myslela, že to asi bude zánět, ale ne... Prý to takhle "divně" bolí, když se vysekávají z kosti. Měla bys teploty, rozhodně by to nepřestávalo otékat... Ale pokud se ti to nezdá, tak je lepší tam zajet...
Akorát já jsem měla přímo naordinované kloktat si ráno a večer Listerinem (nebo ještě jedním, nemůžu si vzpomenout na jméno), aby se mi tam ten zánět nedostal... A ještě po každém "jídle" jsem si musela potírat stehy naředěným peroxidem vodíku.
Přeju, ať tě to už nebolí

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené