Ahoj holky, od včera mi začínají naskakovat neštovice a začíná to svědit...samozřejmě mě všichni straší tím co mě vše čeká a snažím se připravit na to nejhorší....nemáte nějakou radu? je mi už 27. díky

svědění nevím, ale mám poznatek z dětství s předepisovaným tekutým pudrem, po něm se mi dělaly jizvy. Ty neštovice, které mi máma potírala lihem, se odhojily krásně.

jj tohle mi teď říkala i kamarádka, musím hned zítra do lékarny...

arrow
profile_image
janikah
od 7. 7. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Lulča
Spíše si nech někoho do lékárny poslat. Jsi infekční, můžeš nakazit ostatní, hlavně děti!!

a jo vidiš.) to mě nedošlo...

arrow
profile_image
Irida
od 27. 4. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Předpokládám, že už si byla u doktora, protože neštovice v dospělosti nemusí mít zrovna lehký průběh! A poradit se nejlépe s ním!!!

teď už je teda pozdě no..
http://www.vakciny.net/doporucene_ockovani/vzv.htm l
to za mě nebylo

Ano u lékaře jsem byla, sice mi doktorka moc nevěřila, ale nakonec mi teda řekla ok a kdyby mě viděla teď tak asi nepochybuje. No já o očkováni taky nevěděla, ale to to je prý jen 60%. No pořád si říkam, že až budu těhotná už nebudu muset mít aspoň z tohodle strach .)

arrow
profile_image
Flossy mojeid
od 17. 11. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji janikah: Spíše si nech někoho do lékárny poslat. Jsi infekční, můžeš nakazit ostatní, hlavně děti!

Na druhou stranu, čím dřív to ty děti dostanou, tím dřív to budou mít za sebou a nemusí se s nima později otravovat...Stejně jim ve většině případech jednou za život ty neštovice vyskočí a čím to bude později, tím hůř (pro ně)...

arrow
profile_image
rosička
od 21. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Lulča
Ahoj, na svědění dobře zabírají kapky Fenistil (předepíše ti je doktorka). Sice se nedoporučuje koupání, ale úlevu přináší i krátká koupel v hypermanganu-do třetiny vany vlažnou vodu, do ní dát na špičku nože hypermaganu, jenom se v tom smočit a nechat na sobě zaschnout, neutírat ručníkem.
Přeju rychlé uzdravení a soucítím, zrovna bojujeme s ,,mištovicema" doma.

děkuji, no jediné co nedodtržím je určitě se nesprchovat, mam atopicky ekzém a to by bohužel zase moje kůže protestovala.

Ono je lepší to spíš ničím nemazat, pokud jsi schopna to vydržet, protože ty puchýřky se rychleji vysuší. O lihu jsem sice nikdy neslyšela, ale ten to vysušení vlastně ještě podpoří, takže by mohl pomoct. Taky můžeš zkusit antihistaminika, která blokují právě ono svědění způsobující histamin, př. už zmíněný Fenistil(nemám s ním zkušenosti, jestli se to užívá orálně nebo je to na namazání), ale asi by bylo lepší nějaká orálně podávaná antihistaminika (Claritin, Zirtec,),nejsem si jista, zdali se dají v CR koupit bez receptu, ale myslím, ze nejaká jo. taky je fajn jich zkusit několikero, každému zabírají lepe jiná..

Pinky: díky v po jdu ještě k lékaři na kontrolu tak ji řeknu ať mi to předepíše, teď to je ještě ok, ale jak se to začne hojit to asi nezvladnu jen tak.

arrow
profile_image
janikah
od 7. 7. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Flossy: Na druhou stranu, čím dřív to ty děti dostanou, tím dřív to budou mít za sebou a nemusí se s nima později otravovat...Stejně jim ve většině případech jednou za život ty neštovice vyskočí a čím to bude později, tím hůř (pro ně)...

To je sice pravda, ale....
Mezi laiky jsou neštovice banální nemoc. Můžou se bohužel zkomplikovat např. pneumonií, meningoencefalitidou. Pro nejmenší miminka a děti do 1 roku jsou neštovice taky nepříjemná záležitost, pro těhotné těsně před porodem jsou VELMI nebezpečné.
Takže chodit s neštovicema jakožto infekční chorobou po ulici je pro mě prostě bezohlednost.

janikah
ja to chápu(já byla nakažena stéjně), ale paní doktorka mě chce vidět, asi mi moc nevěřila zda je fakt mám.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené