arrow
profile_image
Innes
od 27. 4. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Je mi to moc líto, snad se aspoň se sousedem domluvíte, držím pěsti.

arrow
Neprodává v Bazaru

No já nevím teda jaký je to soused, ale když jen ta operace stála 5 000 a to určitě nebude všechno.
Mě by se teda nechtělo dávat někomu tolik peněz. Možná s tím budete mít problém.
ale tak za chyby člověk platí mají si lidi pejsky víc hlídat. Škoda je jenom to že to odnese pejsek který je přivázaný na vodítku a je v tom uplně nevině.

Museli by jste na něj asi podat trestní oznámení za způsobení škody z nedbalosti, určitě bych mu dala vše k náhradě, on je povinen si svého psa zabezpečit tak, aby nikomu škodu neudělal. My měli našeho vlčáka pojištěného, protože ničil ploty a chodil za fenama, jestliže tenhle člověk pojistku na svého psa (bývá to v pojistce domácnosti) nemá, měl by to zaplatit on, jestli má, proplatit by to měla pojišťovna.
Jinak přeju, ať se pejsek rychle uzdraví. Toho se moc bojím, že půjdu na procházku a napadne nás nějaký velký pes, těžko bych ty moje dvě holky ubránila. Chci si něco pořídit, třeba paralyzer.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

VIP

Cituji manolla: podle zákona může být pes venku pouze na vodítku a s náhubkem

No, nevím,ale dle mě to není zákon, ale vyhláška jednotlivých obcí a měst, takže všude to být nemusí a navíc tady byl pes na zahradě. To, že byla otevřená vrata je jiná věc.

Určitě je potřeba mít svědky,či pes to byl a nevím, zda bude stači svědectví osob, které jsou v přibuzenském vztahu. Může to být slovo proti slovu. Známe lidi
Pojištění je - může být uzavřeno v rámci pojištění domácnosti,ale taky zvlášť. Jen se obávám, že toto pojištění si spíš uzavíraji lidé, co mají byt, protože se často využívá pokud někomu proteče třeba voda, atd. A některé pojišťovny nemají v tom zahrnuto i zvíře, tedy jmenovitě.

Každopádně si to nenech líbit. Stalo se nám podobné, kdy nám zl. retrievr napadl naše štěně bullteriera a fenečka přišla o kus ucha. Majitel sprostě zdrhnul.

arrow
profile_image
jataky
od 19. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Chudobka
Máte nárok na náhradu škody, která vám vznikla. Nemusíte kvůli tomu podávat trestní oznámení, i když včasné zadokumentování ze strany policie vám mohlo pomoci, pokud byste se kvůli tomu dostali do důkazní nouze.

Osobně radím: nejdříve důkazy, zajistit situaci a pak případně jednat s majitelem o náhradě škody. Opačně to nemusí klapnout...

Naděje na potrestání tu je.. pravděpodobně to skončí před přestupkovou komisí. Je ale potřeba to správně uchopit.

Jinak hodně lidí to neví, ale velmi často je s pojištěním domu spjato i pojištění za škody způsobené třetím osobám na majetku, takže by to majitele toho psa nemuselo bolet a šlo by mu to z pojistky.

Cituji Mikyska: Museli by jste na něj asi podat trestní oznámení za způsobení škody z nedbalosti

Nic takového neexistuje.

Cituji Chudobka: protože to určitě stojí spoustu peněz a výsledek je nejistý

Ani jedno z toho není tak úplně pravda, spíš lidová pověra.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

VIP

Cituji jataky: Jinak hodně lidí to neví, ale velmi často je s pojištěním domu spjato i pojištění za škody způsobené třetím osobám na majetku, takže by to majitele toho psa nemuselo bolet a šlo by mu to z pojistky.

to se spíš dává k domácnosti, než k pojištění domu,ale není to automaticky. Aspoň ČP to tak určitě nemá, jelikož to samostatné pojištění stojí cca 400kč ročně (možná to zvedli). Je to na jednom formuláři, to ano,ale musí se hold za to připlatit
Ex příteli se to teď hodilo, kdy vyplavil sousedy.

Měla bys zažádat o náhradu škody, v případě,že má pojištění odpovědnosti, tak ti to pojišťovna uhradí.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené