Snad to zase nesmažou, už nevím, jak lépe toto téma nazvat

Holky,
prosím o radu...
Prodávala jsem mobil. Ozval se mi na něj pán. Že mobil koupí, pošle mi peníze na účet a potvrzení o platbě přes mms. Mms nešla otevřít (jen do malé velikosti) a nebylo tam vidět datum a ani razítko o potvrzení z banky. Ale telefon chtěl poslad hned po té sms, co mi zaslal, že prý odjíždí do polska. Měla jsem z toho divný pocit, tak jsem si řekla, že počkám do druhého dne, až přijdou peníze a pak raději telefon odešlu. Ale peníze nikde a pán mě pořád uháněl a chtěl telefon. Když jsem řekla, že ho pošlu až příští týden, tak z něj vylezlo, že dobře, že do polska nejede. Divné, ale dobře. Jenže peníze od něj jsem neměla ani po třech pracovních dnech a víkendu. Tak jsem mu napsala, že tel neodešlu, dokud nebudu mít peníze: Vylezlo z něj, že platbu zastavil a nepošle ji, dokud nebude mít mobil. Tak jsem mu napsala, že mě chtěl jen podvést, už jednou se mi tohle stalo a že obchod ruším, on si nechá své peníze a já telefon.
Ale začal mi vyhrožovat, že ho ještě uvidím a kdesi cosi... Přitom on je tu ten, co na mě zkoušel podfuk....
Co mám dělat?

Cituji Lojzínka: obchod ruším, on si nechá své peníze a já telefon.

Tímhle si to vyřešila. Nemusíš už dělat nic.

arrow
profile_image
Issabell28
od 29. 10. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na Lojzínka:
A co bys chtěla dělat?Vykašly se na něj!Takových lhářů a podfukářů je, nemá cenu se tím nějak zatěžovat.Kdo ví, jestli peníze měl vůbec na účtu, já neposílám nic dříve, než peníze na účet opravdu dorazí, vzhledem k tomu, že vím, že ikdyž ti přijde na mail kopie o odeslání peněz, tak když tam ty peníze prostě nejsou, tak se neodečtou!Neřeš to, je to je další z malých zlodějíčků!

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

VIP

Spíš bys mohla ty na něj, že se tě snažil okráct - škoda, že ta MMS nejde pořádně otevřít. Zajímalo by mě, co tam je, jestli pán nedělal ofíko podvod z potvrzením od banky. To by se jeho bance asi moc nelíbilo...

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

VIP

A jinak on ty peníze posílal přes přepážku, či přes telefon, či přes net? Zdá se mi divné, že by posilal přes MMS takového. Přes mobil, to neda potvrzení v MMS, kdyby to vložil ti na učet, tak to vidíš hned a přes net, to davá potvrzení ve formátu pdf a tak by ti to mohl poslat na mail, kde se to dá otevřít normál.

Taky bych to neřešila. To je jako, když ty si něco koupíš a ještě než to koupíš a zaplatíš prodávající ti napíše, že ti to neprodá. No a co ty pak můžeš dělat? Nic. Prostě je to zrušení kupní smlouvy - odstoupení od obchodu. Já také nic neodešlu dokud nemám penízky na účtě a můžou si prosit jak chtějí. V krámě taky nejdřív zaplatíš a pak ti dají zboží... Jen to na tebe zkouší, nebála bych se ho... Nemůže ti udělat nic, když za to nezaplatil.

Reaguji na tyweee:
on to platil na přepážce a vyfotil mi doklad. ale opravdu to nejde zvětšit, je to mini obrázek. a já blb jsem to smazala a řekla si, že je to v poho a věřím mu. ale naštěstí jsem to pak neodeslala!

arrow
profile_image
debbie
od 21. 2. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Přesně jak radí holky. Věc je vyřešena. Kdyby Ti nepřestal vyhrožovat, řekni, že jestli Ti nedá pokoj, obrátíš se na policii. To, co na Tebe zkouší, je psychický nátlak a ten je samozřejmě nezákonný.

Navíc mě tak napadá, poslaná platba už storovat nejde, takže pán pěkně kecá..

arrow
profile_image
debbie
od 21. 2. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Podobná věc se mi stala také. Ale šlo o sadu stříbrných šperků. Že prý paní odjíždí na delší dobu do zahraničí a chce to s sebou. Poslala mi mobilem vyfocený příkaz, který nešel zvětšit, byl celý rozmazaný, tudíž absolutně nedůvěřivý.
Tlačila na mě dokonce i večer, ať běžím na poštu. Říkám, že pošta je dávno zavřená, a že musí počkat přinejmenším do zítra. A už to pak začalo, že prý jí posunuli o dva dny let a abych to stále poslala, že se to stihne. Pak jsem jí chtěla zavolat, protože takovéto jednání nesnáším, bohužel jí nejde telefonovat kvůli rozbitému sluchátku a jen smskuje. Výmysly jak noha. Řekla jsem jí, že s podvodnicemi nechci mít nic společného a ať se ani neopovažuje mě kontaktovat v budoucnu znova. (Peníze jsem samozřejmě nedostala.)

arrow
profile_image
debbie
od 21. 2. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Vůbec se nenech rozhodit. A Wild Paula má samozřejmě pravdu, poslané peníze stornovat NELZE.

Reaguji na debbie:
no to je fakt něco.. já takový lidi prostě nechápu.. ale čemu se divím.. Už se to teď asi děje čím dál častěji...
Takže kdyby platbu provedl, nemůže ji nijak pozastavit já s tímhle vůbec nemám zkušenost, nikdy jsem to nemusela řešit..
Jinak jsem si jeho jméno s bydlištěm vygooglovala a na několika stránkách na něj lidé upozorňují, že je povodník. takže se ani nedivím, že je na mě sprostej a vyhrožuje, asi se zlobí, že jsem nenaletěla... Mám fakt vztek, šmejd!

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

VIP

Reaguji na Lojzínka: I tak bych si zkusila tu MMS stáhnout do PC, zdá by to nešlo zvětšit přes to. Osobně by mě zajimalo, co vyprodukoval. Jestli to byl podvod, což vypadá, tak by to bylo zajímavé vidět.
Navíc storno platby lze dělat 24 hodin před datem odeslání - takže storno platby, která byla posláná přímo přes přepážku, by šla těžko. Víš, že by plánoval, že datum odeslání nebude ten den, co to pošle,ale za pár dnů....
Kdysi jsem se informovala u své banky, kdy se dělá storno - omylem jsem řekla odesílateli peněz na můj učet, jinou banku. Naštěstí ten učet u ČS neexistoval, takže do dvou dnů měl penize ten člověk zpátky. Pokud by odesílatel měl stejnou banku, tak bys to měla na účtu hned a storno taky nelze

arrow
profile_image
lenca007
od 25. 4. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Wild Paula: Navíc mě tak napadá, poslaná platba už storovat nejde, takže pán pěkně kecá..

U mé banky (mBank) poslaná platba stornovat lze, ale jen omezenou dobu po odeslání

Cituji Lojzínka: že je na mě sprostej a vyhrožuje, asi se zlobí, že jsem nenaletěla

Já bych ho hnala jak bídu, nad tou jeho drzostí zůstává rozum stát. Pokud by Ti ještě vyhrožoval, tak si to nenech líbit a pořádně si ho podej, gaunera!

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené