arrow
profile_image
Markvitka mojeid
od 1. 12. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Jak tady popisujete, že se vám motá hlava, máte černo/mžitky před očima, to přesně samé mám z nízkého tlaku, ale nikdy to nedošlo až do fáze omdlení. Stačí se zastavit, sednout si, sklonit hlavu, zavřít oči a za pár vteřin je vše ok. V životě jsem už párkrát omdlela a tomu opravdu zabránit nešlo. Většinou při nemoci, kdy mám horečku, člověk je vysílený.. to jsem kolikrát vstala z postele, aniž bych o tom vůbec věděla a omdlela v chodbě, cca 8 kroků od postele, ale jak říkám - nepamatuju si ani že bych se z postele zvedala, takže celkem šok po probuzení, co dělám na zemi v chodbě A pak jsem několikrát omdlela při zvracení. Když mám žaludeční potíže a je mi zle, tak jen co se vyzvracím, mám na čele studený pot, klepou se mi nohy a začínám padat a fakt tomu zabránit nelze
A jednou jsem omdlela po tom, co omdlela mamka a zapadl jí jazyk. S tátou jsme přiběhli a byli z toho v šoku, nevěděli jsme co pořádně dělat. Naštěstí vše dobře dopadlo, mamka byla v pohodě a pět minut na to jsem omdlela já z toho stresu. Chudák táta nás ten den křísil obě během jednoho rána

arrow
profile_image
Ar_
od 17. 4. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Yvonna: a v jaké situaci se to stalo?

Jednou venku, tak jsem si dřepla a napila se, podruhé doma v leže, potřetí v obchodě ani si moc nepamatuji, jak jsem došla ven, ale najednou úplná ztráta citu svého těla, myslela jsem si, že už neujdu ani krok, tak jsem se rozběhla, venku jsem si sedla na lavičku a udělalo se mi lépe.

arrow
profile_image
Ar_
od 17. 4. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Yvonna: Bylo to příjemné nebo nepříjemné

Bylo to hodně nepříjemné, jak se mi udělalo lépe, klepaly se mi ruce.

arrow
profile_image
Hřebinda
od 12. 2. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Stalo se mi to zrovna nedávno, opřela jsem se o zeď ale to mi jaksi nepomohlo ... skončila jsem na zemi ... ale mít poblíž židli tak určitě jo, poznám když to na mě zrovna jde :-/

arrow
profile_image
kutunka
od 20. 4. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Okamžitě si dřepnout a nebo když to stihneš, tak dát nohy nahoru. Já omdlela několikrát a kolikrát z toho byl otřes mozku, tak jsem už poučená dost a do dřepu to vždy stihnu. Jinak spadneš z moc velký výšky a může ti právě zapadnout ten jazyk atd.

arrow
profile_image
ivetkaa
od 28. 10. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Hlavní je si opravdu dřepnout, sednout...jakmile ti začne černat před očima, hučet v uších,...brácha to neudělal, jelikož mu bylo asi 12 a byl nemocný, tak to na sobě nepoznal a slít hlavou na dlaždičky, prokousnul si ret, jeden přední zub si úplně vyrazil z kosti (takže má implantát za 25tisíc) a druhýho předního půlku urazil

Ahoj,
tak mě začne být divně od žaludku,motá se mi hlava, těžko se mi dýchá, svíravý pocit na hrudníku, začne mi pískat v uších, postupně přestávám slyšet a úplně mi otupí hlava, přestávám vnímat, vidět. Hodněkrát jsem sebou švihla i když jsem dělala co jsem mohla, i mamča (propleskávání studenou vodou, mluvení..) pak už jsem jen stačila říct, že prostě omdlím a bylo to.
Naposledy jsem omdlela před 3 lety. Je to hrozně hnusný pocit, i to následný probírání...fuj..
Ale teď v poslední době, když na sobě začnu cítit sebemenší příznak, okamžitě si lehnu, dám nohy nahoru, na hrudníku se pocákám ledovou vodou a poplácávám se, za krk studenej ručník a z hluboka dýchat. To je to jediný, co mi kdyžtak zabere..

arrow
Neprodává v Bazaru

Naposledy, když to se mnou švihlo jsem stála s mamkou před vraty a povídaly si se sousedem. Poznala jsem to hned, dala jsem mamce mobil, co jsem držela v ruce, sundala si brýle a se slovy "podrž to" jsem si sedala na zem a i když jsem věděla, že omdlím, nic jsem s tím neudělala, nešlo to ovlivnit. Samozřejmě, že takové to zamotání hlavy po rychlém vstanutí aj, se dá korigovat velmi dobře, ale tyhle stavy jsou podle mně dost těžko ovlivnitelné. Dodnes nevím, z čeho to bylo. Celý den před tím jsem se cítila v pohodě, dvě minutky před tím se mi začala dělat zle a jakmile jsem se probrala, byla jsem zase OK a plně funkční.

Jinak na mě jde nával horka, přestávám zhluboka dýchat, začne mi hučet v uších a dělají se mi černé čmouhy před očima - až se mi úplně zatmí. Není to nic příjemného a já jenom doufám, že se mi to nestane někdy, až budu sama.

arrow
profile_image
Cassidy_
od 27. 10. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Taky jsem jednou omdlela, asi v 17ti... ráno jsem vstala a šla vyprovodit přítele a na chodbě jsem mu prý řekla že je mi špatně a "prosím tě drž mě", ale to si vůbec napamatuju... . Nejdřív jsem slyšela volání z dálky a pak jsem se probudila. Probrala jsem se na zemi, odřenou ruku a hlavu, jak mě chudák pokládal ...

A stalo se mojí kamarádce, že omdlela a když se vzbudila, tak byla počůraná, povolil jí svěrač. Je to běžné, stalo se vám to někomu? Toho se totiž bojím úplně nejvíc.

arrow
profile_image
Yvonna mojeid
od 19. 9. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Blogerka

Cituji Ar_: Pocit, že už tu jakoby nejsem, že se ztrácím nebo jak to popsat, pocit, že už nevnímám, ale přitom vidím, akorát periferní vidění není moc dobré, slyším jakoby z dálky všechno, je mi horko, necítím vlastní tělo, ani to jak třeba piju, že držím láhev, že polykám, ale normálně chodím třeba i půl minuty než si sednu, dřepnu a pak to nějak přejde a klepou se mi ruce, buší mi srdce a jsem unavená.

tak to je zvláštní .. ale netuším, čím by to mohlo být, jestli Ti třeba nechybí nějaké látky, nízký tlak nebo možná psychika.. Možná Ti víc řekne doktor .

arrow
profile_image
Ar_
od 17. 4. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Yvonna: jestli Ti třeba nechybí nějaké látky, nízký tlak nebo možná psychika.. Možná Ti víc řekne doktor

Látky mi nechybí, odběry byly ok. Nízký tlak je možným psychika taky.

Děkuji Vám za odpovědi a ochotu.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené