arrow
profile_image
Szilágyi
od 30. 3. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj,

jsem v maturitním ročníku Střední pedagogické školy, už od začátku jsem věděla, kam se budu chtít směřovat dál a teď když to přišlo, tak jsem z toho naprosto zoufalá.
Ráda bych zkusila pedagogickou fakultu v Českých Budějovicích - obor Psychologie. I přesto, že hlavními požadavky pro písemné přijímací zkoušky jsou středoškolské základy pedagogiky a psychologie a tyto obory mám celé 4 roky, mám velký strach. Nejsem si jistá, zda mé vědomosti na to stačí. Prospívám na výbornou, snažím se tento rok dostudovávat určité publikace psychologie, ale popadá mě pocit, že na tu velkou konkurenci, která tam zajisté bude, nemám.

A tak bych od vás ráda slyšela nějakou radu, jak se k přijímačkám efektivně připravovat, na co se zaměřit nejvíc a jaké množství učiva je důležité umět.
Začínám se v tom všem naprosto ztrácet.
Pokud máte zkušenosti, budu jedině ráda, když se o ně podělíte a přidáte i nějaké tipy.

Děkuji

Reaguji na Szilágyi:

Já jsem teda na úplně jiným oboru, ale vždycky se mi osvědčilo učit se z materiálů přímo od profesora, který testy vytváří. Můžeš si udělat obrázek, na co klade důraz atd.

Ahoj,

já tady na této škole, konkrétně i oboru studuji. Tak se klidně ptej.

Není problém se kouknout na jejich stránky a zjistit si jejich požadavky.
Jinak mi přijde docela pozdě v březnu zjišťovat informace. Ale neříkám, že je nemožné se sem dostat, dost lidí tyto přijímačky podceňuje, takže je pak lehčí se sem dostat.
(Tento rok číst literaturu? Lidé se na psychologii připravují i několik let. Neříkám, že nebudeš mít štěstí a nedostaneš se, u přijímaček je to i o štěstí na otázky, ale aby ses tam pak netrápila.)

Jakou máš praxi? Tím bych asi začala. Většina lidí se sem hlásí a nemají ve skutečnosti ani ponětí, co tato práce obnáší a pak jsou překvapení.

Určitě je dobré nastudovat literaturu - Doporučenou literaturu najdeš na jejich stránkách, plus to chce mít všeobecný přehled.
Kolik se toho máš naučit a jestli ti tvoje vědomosti stačí, na to nelze odpovědět. Každá škola má jiné osnovy a v přijímacích testech může být cokoliv. Chce to mít přehled. Což asi nebude problém, pokud se o to aktivně zajímáš.
Přijímačky se skládají ze dvou kol.
V prvním kole je test z psychologie, všeobecných znalostí, nějaké příklady na logiku tam byli, pedagogiky, občanské nauky apod. (My jsme měli asi jen 1 otázku z pedagogiky, ta tam zrovna moc nebyla). Test mi nepřišel těžký, ale nemůžu to objektivně posoudit, protože jsem byla opravdu naučená, ostatní měli zase jiný názor.
Když máš to štěstí jdeš do druhého kola. Nejprve děláš 2 projekční testy. A poté jdeš k pohovoru.
Budou je zajímat tvoje zkušenosti, proč to chceš studovat apod.. Budou se s tebou bavit o různých tématech a chtějí vědět i literaturu.
A pak už se jen stačí těšit až se na internetu objeví kolonka: Přijata.
Pokud je to to, co opravdu chceš dělat, tak je to jeden z nejhezčích pocitů.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené