arrow
profile_image
anishga
od 11. 11. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

POZOR
Prodejce je na
černé listině.
Nebyla hodnocena

Mám takový problém, neumím správně dýchat. Jde o to, že když například čtu, tak po pár řádcích jsem bez dechu, hlas se mi začne třepat, přeskakovat, nemůžou popadnout dech. To samé u zpěvu, po chvilce nic nevyzpívám. Při sportu jsem zachvíli strašně zadýchaná, podávám horší výsledky. Třeba u sedů lehů jsem si toho znatelně všimla. Udělala jsem jich asi 8 a nemohla jsem dýchat, pak jsem si uvědomila, že jsem celou dobu zadržovala dech a po chvíli jsem skončila, už jsem nemohla. Dost mi to vadí, nevíte, jak se "naučit" správně dýchat? Nějaký tip?

arrow
profile_image
Maui
od 20. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Jo tak o bych taky potřebovala, mám to stejně jako ty... Prostě když jsem nervózní, zapomínám dýchat

U aktivit, kde na dýchání zapomínáš, se na to musíš soustředit například tím, že si v duchu budeš říkat sama sobě nádech a výdech, nebudeš to tedy dělat nevědomky, ale naprosto vědomě. Když to tak budeš dělat pokaždé, tak se z vědomé aktivity stane nevědomá. (U čtení si asi nebudeš moct ještě v duchu říkat nádech a výdech, tak si třeba klepej nohou do "rytmu" anebo se nadechni, přečti jednu větu, nadechni, přečti další větu.)

arrow
profile_image
koiri
od 29. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Myslím, že by ti mohla pomoci třeba jóga, tam se člověk-mimojiné- učí i pracovat s dechem.

arrow
profile_image
Piskot89
od 14. 10. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Mě to taky tak někdy dělá ale slyšela jsem,že to je někdy problém i s psychikou. Když se začnu na dýchání moc soustředit,tak už nemůžu myslet na nic jiného a pak mi dlouho trvá než to moje hlava začne brát jako "samozřejmost".

arrow
profile_image
mikkýsek
od 29. 11. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

jo jóga je na to dobrá .poradím ti každý večer si v klidu lehni na zem, dej si obě ruce dlaněmi na břicho , nadechuj se pouze nosem se zavřenou pusou do břicha pomalu a dlouze , v břiše to ucítíš , výdech taky nosem a dlouze do bříška , měj zavřené oči a soustřeď se na to. Zpočátku se ti může trochu točit hlava ,pokud to budeš provádět nějakou dobu denně tělo si zvykne a poté tak budeš dýchat i v sedě a ve stoje. aniž bys na to cíleně musela myslet. Nikdy nedýchej pusou ani výdech! další í efekt , který se po tomto cíleném dýchání dostaví je pocit klidu a uvolnění.

No, naučit se to dá...ale můžeš mít třeba i problémy zdravotní. Dušnost atd. je problém astmatu, srdíčka a tak...Věř, mám astma vybudované z alergie a není to sranda. Jen pár schodů mi dá pěkně zabrat a hrozně se zadýchávám a nemůžu dýchat...ale zkusila bych se na to zaměřit přesně jak psala mikkýsek

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené