arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Ahoj holky, měla jsem cca půl roku velké problémy se žaludkem a držela proto přísnou dietu, ze všeho mi bylo špatně tak jsem nakonec dospěla k tomu, že jím jen racio chlebíky, šunku, piškoty, přesnídávku a banány...já vím, je to hrozné a v poslední době mě začíná i bolet a nadýmat břicho, asi je toho už moc najednou, kdy sním třeba celý balík piškotů za den...

Chtěla bych se zeptat, jestli máte někdo zkušenost jak se vrátit po dietě k normální stravě? Aby to tělo dokázalo normálně strávit, kdy už ten žaludek mám v pohodě...bojím se spíš teď aby mě nebolelo břicho a abych neměla nadýmání...co jíst, co je lehké, lehce stravitelné? A neodvykly si ty střeva na trávení jiné potravy? Dá se něčím zlepšit trávení?

S kým se o tom prípadně poradit?

Předem moc děkuju všem...říkám si, že přece hodně lidí drží ze zdravotních důvodů dietu a pak se snad vrací k normální stravě, tak to nemůže být taková věda...asi bych měla, ale já se toho prostě bojím, moje tělo mi ale evidentně bolestí dává najevo, že takhle už ne...

arrow
profile_image
pehamek
od 21. 6. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

A co zkusit vařaný kuřecí prsa bez kůže, rýži a vařenou mrkev. Dáváme to psovi když je na dietě a nebo má průjem a nebo když se nám vrátila z nemocnice, tak jsme jí tím rozjídali, protože granule by nestrávila. Hlavně se zkusit rozjídat postupně a ne si toho hned naložit. Hlavně nic mastného, aby se ti neudělalo zle. Jinak do toho vařeného masa, rýže a mrkve bych si dala trošku pepře - ten je na trávení.

arrow
profile_image
pehamek
od 21. 6. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Jinak byla jsi pod lékařským dohledem když jsi měla, resp. máš problémy se žaludkem? Co se zeptat přímo doktora? Zajímal by mě docela názor odborníka.

Já měla velký problém se slinivkou. To, že můžeš jíst šunku a banány je oproti mé rýži, piškotů a suchých rohlíků úplný luxus. Jedla jsem to několik měsíců.
Ty ses nějak léčila? Já jsem dojížděla na kapačky. Pokud ses léčila, tak by Tě měl Tvůj lékař informovat o tom, co bys jíst měla, čemu by ses měla vyhýbat.
Já jsem začala tak, že jsem si udělala tu rýži a přelila jsem jí slabým vývarem, pak jsem si třeba dělala různé pyré pouze z kompotovaných broskvý nebo jablek. Hlavně si nedávej žádnou syrovou zeleninu a ovoce, to je to nejhorší, co může být. To Ti pak bude zle a podráždí, že se budeš divit. Pak jsem začala jíst sýry.
Nevím, kolik toho sníš, já toho jedla hrozně málo. Takže si nenakládej porce, půjde Ti to pomalu. Jsou dobré věci s vlákninou. Dojdi si někam, kde prodávají zdravou výživu, určitě Ti něco doporučí. Vše je dobré vařit pouze na vodě, hlavně maso, s postupem času můžeš zkusit trošku "omastit".
To víš, že si střeva a celé tělo odvykne od některých potravin. Musíš začít pomalu.
Hlavně neudělej to, že se za pár dní budeš cítit lépe, nedávej si čokoládu, uzeniny a podobné věci, vydrž to. Já jsem se takhle dostala z nejhoršího, a pak mě to zase chytilo, protože jsem to nevydržela a snědla jsem čokoládu.
Časem přijdeš na potraviny, které Ti budou a nebudou dělat dobře. Já teď jím všechno, ale má to své zásady - když řízek, tak ten první usmažený, žádné hranolky, tučné jídla (pečené masa apod.). Každému vadí něco jiného. Ale v prvé řadě by Ti měl něco doporučit lékař.

arrow
profile_image
Paja321
od 16. 1. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na meridian:
Takovou dietku mám na játra-řízek první smažený a pak usušit do ubrousku, hranolky jen z trouby První Vánoce jsem obrečela..

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené