arrow
profile_image
beru_
od 20. 5. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Máte nějaké tipy, triky, rady, zkušenosti apod.? Na výslovnost, kde na internetu jsou dobré materiály apod. díky

Dobré výsledky jsou s effortless english, ovšem nevím, jestli je to dobré pro úplného začátečníka...ale princip je chytrý

Gumídku, můžeš prosím hodit odkaz

Tak gramatika, cvičení apod. jsou tady: www.helpforenglish.cz .

Cituji Aysel: null

Tuhle stránku znám, jsou tam i super poslechy!

http://www.effortlessenglish.com/

nemusí se to kupovat, dá se to s trochou štěstí stáhnout z netu, nebo z torrentů...je to o poslouchání textů, slovních spojení, bez memorování, prostě princip je něco ve smyslu: Malé děti (2-3 roky), co teprve začínají mluvit, se taky neučí gramatiku atd., ale naposlouchávají řeč ušima a pak slova opakují. Lekce jsou ze začátku lehké, pak se to stupňuje a neznámé slova v textu jsou vysvětlování pomocí lehkých slovních spojení...dobré je, že jsou k tomu podcasty a taky hovorová angličtina, kolikrát se mi v Americe hodilo vědět, co je have a blast nebo rip off, slova, kt. v normálním překladači nenajdeš...ale pochybuju, že tohle je pro totálního začátečníka. Dle mě musíš umět min. základní slova typu člověk, pes, dům, a základní slovesa mít, být, jít atd., ne nutně časy, ty jsou perfektně vysvětlované...ale určitě je základní slovní zásoba třeba..nebo pak překládat článek se slovníkem v ruce a od toho se odpichnout.

http://www.oddcast.com/home/demos/tts/tts_example. php?sitepal

a tohle je dobré na výslovnost (nejen angličtiny)

arrow
profile_image
Petulaa
od 1. 2. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

75

gumidek
Ahoj, zaujalo mě to co píšeš o té effortless english, zkusím si to někde volně stáhnout, ale nějak se v tom neorientuju. TO jsou prosím tě lekce které na sebe nějak navazují podle náročnosti nebo jak? Nebo to je jen řazené podle témat? Nevím jak se v tom orientovat, co stahovat a učit se "jako první" a jak postupovat dál....úplný začátečník nejsem, takže vphodě, ale přesto chci postupovat nějak systematicky Dík za rady

arrow
profile_image
lenca007
od 25. 4. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

http://vyuka.lide.cz/kurz-anglictiny-zdarma.aspx

Na Seznamu je taky kurz angličtiny zdarma. Tuším, že si tam člověk může navolit i úroveň.

Petulaa
To má úrovně, první lekce je pomalu mluvená s detailní výslovností, lehké slova, přítomný čas atd. Pak se to ztěžuje, už mluví rychleji, výslovnost je taková jak prostě amíci/angláni mluví, začnou se míchat časy, používá hovorové výrazy. Každý level má několik podtémat, to obsahuje ten článek mluvený, potom je vysvětlení neznámých slov a pak jsou otázky...vždycky se na něco zeptá a je tam prostor pro tvou odpověď Těžko se to popisuje...možná bych zkusila na uložto.cz celou EE nahrát.

Každé téma sestává z krátkého úvodního textu a poté z dalších 2 až -5 lekcí : Ministory A, Ministory B (tyto články obsahují řadu otázek, na něž má studující ihned bez velkého přemýšlení NAHLAS odpovídat – otázky jsou kladeny tak, že to musí zvládnout každý, kdo se již angličtinou trochu zabýval). Autor kurzu tu zdůrazňuje HLASITÉ odpovídání! Pokud chceme umět mluvit, tak to musíme nacvičit právě takto – aby nám nedělalo problém reagovat na každý podnět.
V lekcích úrovně „1“ hovoří A.J.Hoge celkem pomalu v další lekcích potom svou mluvu zrychluje. Pak většinou následuje lekce s názvem „oint of View Lesson“, kde se tentýž námět postupně probírá v různých časech – předpřítomném, minulém a budoucím, což studujícímu pomůže porozumět tomu, kdy který čas správně používat. Potom u témat bývá část nazvaná „Vocabulary Lesson“, kde se rozebírají jednotlivé složitější výrazy pomocí obdobných výrazů. A u některých témat je ještě část nazvaná „Commentary“ – kde se dozvídáme další podrobnosti k lekci.
Takže vlastně máme k dispozici přes stovku originálně namluvených audiotextů, díky jimž můžete mít svého učitele neustále u sebe!
A naslouchat mu kdykoliv a kdekoliv si vzpomenete.
A co je podstatné? S Effortless English se rozhodně nebudete nudit!!
Každé téma mívá překvapivé rozuzlení – což přispívá ke snadnějšímu zapamatování, protože si většinou lépe pamatujeme „crazy“ věci! Je vidět, že autor má skutečně velké zkušenosti s výukou a ví, že metoda „Listen first“ je pro ty, kteří chtějí zvládnout mluvenou angličtinu na úrovni, ta nejlepší. A co se týče studijní metody? Nejprve si u hlavního článku vyhledáte neznámá slova a najdete si jejich význam v dobrém slovníku (vepište si jejich překlad do textu, abyste jej nezapomněli). Potom následuje pouhé poslouchání jednotlivých článků témat tak, že každé téma (tj. každý článek) posloucháte nejméně 30x (nebo 50x i více – neboť zde platí : čím vícekrát tím lépe), aby se Vám slovní zásoba dostala hluboko do podvědomí. Pokud hned všemu nerozumíte, nevadí – můžete si pro pár náslechů vzít k ruce přepis audiotextu a prstem si ukazovat na slova, která právě ze sluchátek slyšíte. U tohoto kurzu totiž platí, že čím pomaleji budete postupovat, tím rychleji mluvenou angličtinu zvládnete. Když již rozumíte každému vyřčenému slovu mluvčího a správně odpovídáte na VŠECHNY otázky, potom teprve přejděte k dalšímu tématu.
NE DŘÍVE! A nemějte žádný mindrák z toho, že třeba při prvním náslechu nebudete rozumět. Každým dalším náslechem se Vaše uši naučí rychlou mluvenou angličtinu vnímat a co je podstatné, při mnohonásobném opakování Vám jednotlivé fráze začínají naskakovat do paměti a uvidíte, že za chvíli je budete běžně používat tak jako rodilí mluvčí.
Získáte pro angličtinu „cit“, takže brzy začnete mluvit skutečně gramaticky správnou angličtinou a ne angličtinou založenou na překladu z mateřského jazyka, která bývá z hlediska správného anglického slovosledu většinou špatná.

to je zkopčeno ze stránek holky, co angličtinu učí a zkoušela ten princip na sobě nebo co...ale ty texty jsou fakt milé, né nudné kecy, ale třeba povídání o obří kočce Bubbě , jak se v Guatemale slaví svátek mrtvých, jak stará tchyně je na obtíž dětem ) no sranda

arrow
profile_image
mariposa
od 28. 12. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Pro začátečníky není špatná tahle stránka http://www.e-academy.cz/

arrow
profile_image
snupalek
od 5. 12. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Koukat na anglické/americké seriály s anglickýma titulkama.

arrow
profile_image
RomanKaS
od 4. 11. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji snupalek: Koukat na anglické/americké seriály s anglickýma titulkama

přesně tak, já takhle projela všechny díly Gossip Girl

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené