Ahoj holky, mám kamarádku, kterou štve, že je bledule a chtěla by poradit, jak se správně opalovat, aby se opálila a nespálila. Zatím mi nedala fotku, ale od přírody má:
- tmavě hnědé vlasy
- zelenohnědé oči
- žádné pihy
- světlou pleť
- dosud, když se pokoušela opalovat, tak spíš zčervenala a nic. Ničím se nenatírala.
Máte nějaké tipy, třeba i na krémy, jak vysoké SPF...? Jak se opalujete vy?

arrow
Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Já,jsem blondýna,ale opaluju se vcelku dobře.I když dřív,tak před 5-10lety, to bylo lepší,byla jsem jako černoušek.Přijde mi,že je teď nějaký divný slunce a nejsem sama kdo to říká.
Blbě se mi opalují ruce,nechápu to,každý je má nejdřív hnědý.Mě se všechen pigment asi přesunul na břicho
Ať kámoška zkusí ty krémy se zvýrazňovačem opálení-např Altermed,Bioderma.Obsahují nějaké aktivátory melaninu.Mají i vysoké SPF (např.ta Bioderma 40)
Já používám u moře faktory 20-30,tady 12-15.Skoro nikdy se nespálím,ale taky se už nijak super neopálím.Jj,kde jsou ty časy kdy jsem přijela z Chorvatska a ségra mě ani nechtěla pustit domů,páč mě nepoznala

arrow
profile_image
amiris
od 21. 3. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Ahojky, tak já jsem na tom takřka stejně, s tím rozdílem, že vlasy jsem měla černé do modra a oči šedo-modro-zelené, teď mi vlasy zesvětlaly, a mám je spíš popelavěhnědočerné. Pleť světlá a pigment žádný. Abych pravdu řekla, opalování jsem vzdala. Nač trápit pokožku na sluníčku, když k tomu stejně nemá vlohy. Akorát občas sáhnu po samoopalováku nebo něčem takovém. Ale kdyby se přece jen nějak opálit šlo, byla bych jen a jen ráda. Každou radu uvítám.

arrow
Neprodává v Bazaru

Je důležité jaký jste fototyp. Prostě ten kdo pro opalování nemá vlohy ten se asi nikdy pořádně neopálí, leda se spálí a pak možná zhnědne. Samoopalovací krémy jsou většinou nepřirozené a málokdo si je umí správně nanést. Mě přijde jako nejlepší řešení krémy a mléka s postupným opalujícím efektem.

arrow
profile_image
Dája
od 28. 5. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj,má některá z Vás zkušenost s opalovacím přípravkem Dailong.Jsem foto typ 2.Letíme s manželem na Krétu a mám strach,abych se nespálila.Beru si ho sebou 25faktor.Díky za radu.

Cituji Dája: zkušenost s opalovacím přípravkem Dailong

je to snad jedno z nejlepších! Beru si vždy 16 a 25 SPF, někdy i 50. Je dobré, že namažeš jednou a to stačí, nesmeje se to

Cituji Aysel: Jak se opalujete vy?

Já sama se opaluju velmi dobře a málo kdy se spálím. Mám kamarádku světlounká bledulka, kdy po vylezení na slunko jde do růžova až nepříjemného spálení a vyskákají jí pihy. Poradila jsem jí,aby začala brát betakaroten pro ochranu pokožky. Začala ho brát od února a nyní v kombinaci s přípravky na opalování s vysokým ochranným faktorem není spálená, nejde do růžova, naopak je to poprvé kdy jsem jí viděla celý den na sluníčku s tím,že teď má slabě hnědý nádech a sama říká,že v životě tak tmavou barvu z jejího pohledu neměla..

Jsem tmavovláska, zelené oči a též se moc dobře neopaluju. Dřív, jako mladší, sem kolikrát přijela z chorvatska jako černoch ale v dnešní době už se mi to asi nepovede... Tenkrát totiž naši tak nějak kašlali na opalovací krémy, takže sem se hned první den spálila, dva dny ležela ve stínu a pak sem se opalovala dál. Nejdřív sem byla červená ale pak mi to krásně zhnědlo, naštěstí se neloupu. Dneska se už ale poctivě mažu a taky se nikdy tak rychle jako dřív neopálím. Možná bych zhnědla, ale to bych musela na sluníčku strávit hodiny.
Betakaroten mi proti spálení vůbec nepomohl. Minulý rok jsem ho brala čtvrt roku poctivě před odjezdem na dovolenou a stejně sem se spálila a navíc to byl rok kdy sem se naopak (nevím proč) opálila úplně nejmíň.

arrow
Neprodává v Bazaru

Jsem fototyp II. Středně hnědé vlasy, modrozelenošedé oči. Když se nenamažu, tak se spálím a až to zhnědne, jdu do hněda. Ale nemám tu tmavou barvu, spíš takovej lískovej oříšek. Nevím jak to pojmenovat. Od letoška používám Daylong 16 (proti sluneční alergii), kupodivu jsem alergií nikdy netrpěla, ale po tomto krému jaksi vyskočila - ale už je pryč natěstí. A taky se po tomhle krému vůbec nemůžu opálit. Nespálím se, ale ani neopálím. A proto jsem si pořídila Altermed Superbronz 10 (s urychlovačem opálení). A po tom už hnědnu.... Takže doporučuju! Takže nejdřív Daylong, aby si pokožka zvykla a po pár dnech Altermed + zobat betakaroten.

arrow
profile_image
ninuš
od 12. 8. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Martinkaa: Daylong 16 (proti sluneční alergii), kupodivu jsem alergií nikdy netrpěla, ale po tomto krému jaksi vyskočila - ale už je pryč natěstí. A taky se po tomhle krému vůbec nemůžu opálit. Nespálím se, ale ani neopálím.

nechápu k čemu je teda dobrej

arrow
profile_image
ninuš
od 12. 8. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji zucor: Poradila jsem jí,aby začala brát betakaroten pro ochranu pokožky. Začala ho brát od února a nyní v kombinaci s přípravky na opalování s vysokým ochranným faktorem není spálená, nejde do růžova, naopak je to poprvé kdy jsem jí viděla celý den na sluníčku s tím,že teď má slabě hnědý nádech a sama říká,že v životě tak tmavou barvu z jejího pohledu neměla..

tak to je super ne? já mám problém že ten Betakaroten nevydržím brát pravidelně... a jakej měla stačí úplně ten obyč nebo nějakej spešl? jinak mám přírodně světle hnědou barvu a zelené oči, opaluji se dobře ale napřed zčervenám a přes noc hnědnu

arrow
Neprodává v Bazaru

Cituji framboise: Samoopalovací krémy jsou většinou nepřirozené a málokdo si je umí správně nanést.

Jà màm samoopalovàk od Dioru a Lâncomu a není to pravda, barva je kràsnà, hnědà a nevypadàm nepřirozeně. Nedělají fleky. Nemàm na výběr, opalovaní mi taky nejde.
Jdu do červena, pak mi vylezou pihy ( fuuuj) a pak zhnědnu, ale v obličeji jsem furt jak rajče.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené