arrow
profile_image
allina1
od 3. 1. 2015
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj holky, prošla jsem omlázko a je zde na téma hledání práce hodně příspěvků. Přesto bych se chtěla poradit konkrétně, jak byste se zeptali na práci? Většinou jsem vždy posílala email nebo volala firmě, která nabízela nějaké místo. Když jsem přišla osobně vždy si stejně jen vzali životopis a tím to skončilo. Ale teď se chci zajít zeptat na práci a je mi už jedno jakou, jestli na dílně nebo v kanceláři. Jen mám strach, aby to nevyznělo nějak zoufale. Nemáte prosím nějaký nápad, jak se zeptat a nezazdít případné šance na místo? Děkuji

arrow
profile_image
Phaeton
od 14. 1. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Jako že bys tam šla osobně? Do kanceláře bych osobně asi nechodila, na dílnu nevím, to nemám zkušenost. Taky záleží na velikosti firmy, ve větších firmách mají přímo HR oddělení.

Já bych poslala email s CV, že mám zájem pracovat v této firmě, z jakého důvodu (motivace) a jakou zhruba práci sháním (klidně širší okruh, ale zase né "úplně cokoliv, třeba "utírat prach z kytek". Ať je vidět, o jakou náplň práce bys měla zájem).

arrow
profile_image
yvonne_s
od 3. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

No taky jsem to tady pročítala, taky jsem obcházela i psala a víceméně odnikud se mi neozvali a ještě na mě koukali jak na šílence, když jsem se někam došla poptat (a posílali si mě od dveří ke dveřím), takže asi jako jo, zkusit všechno, ale obrnit se a nečekat zázraky.

arrow
profile_image
allina1
od 3. 1. 2015
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Phaeton: Ano, jsem z menšího města a tady asi tak shání práci většina lidí, že prostě jdou přímo do té firmy. Ale právě je mi to takové hloupé, někam vlítnout když ani nikoho nehledají. Asi zkusím ten email a jak jsi psala naznačit okruh práce.

Jen nevím, jak začít. Mohla bych napsat jednoduše: "Hledám práci v tom a v tom oboru...? V případě zájmu se ráda dostavím k pohovoru.."Vůbec mě nic nenapadá, když hledám takhle naslepo

Reaguji na yvonne_s: Tak já už jsem zvyklá, že jsem pár let zpátky taky chodila po firmách a taky mám zkušenosti jako ty, že mi přišlo jako bych obtěžovala. Ale to bylo vždy na nějakou pozici, když měli třeba přímo vyvěšené, koho hledají.
Jenže taková nabídka se vyskytne tak 1 do měsíce a to bych mohla taky hledat několik let Proto mě napadlo se nějak víc angažovat, ale zase aby to nebylo trapné..

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené