arrow
profile_image
Terrrrry
od 25. 4. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Ahoj holky,
chtěla bych vás poprosit o radu. Nyní studuji v 1. ročníku na VŠ, před tím jsem chodila na obchodní akademii a moc jsem si zamilovala účetnictví. Chtěla bych se jím i živit, ale nevím, jak začít. Účetnictví mi ve škole šlo, ale asi je to něco úplně jiného v praxi. Jednou bych si chtěla udělat živnostenský list na účetnictví, ale nevím, jak začít a kde odkoukat, jak to chodí.
Bohužel si nemohu dovolit chodit na neplacenou praxi, protože si musím vydělávat na sebe.
Budu ráda za každou radu.

arrow
profile_image
Doodie_M mojeid
od 31. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

co začít nějakým účetnickým kurzem? do začátku je myslím fajn mít v ruce certifikát, v dnešní době čím víc papírů a osvědčení, tím líp já teď hledám práci a v nabídkách se často objevuje "junior účetní" - proč to nezkusit? nebo dělat nějaký starší účetní asistentku, tam se určitě přiučíš hodně

arrow
profile_image
quititek
od 28. 4. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

taky záleží na jaký VŠ a co studuješ....

arrow
profile_image
Issabell28
od 29. 10. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na Terrrrry:
Já jsem taky začala s kurzem, potřebuješ certifikát, s VŠ se dá takový kurz v pohodě stíhat, chodila jsem tam myslím asi tak 6 měsíců, hodně mě tam toho naučili, ikdyž tedy je pravda, že začátky byly hodně krušný, protože jsem pracovala pro jednu malou firmu a jediná účetní jsem tam byla já, takže jsem se s tim musela poprat sama, nicméně dnes je už účetnictví dělaný přes programy na PC, takže je to o hodně lehčí.

arrow
profile_image
Terrrrry
od 25. 4. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Já studuji Veřejnou správu a regionální rozvoj a účetnictví budeme mít asi jen dva semestry, takže žádná sláva, ale asi si udělám ten kurz účetnictví, abych měla ten certifikát .
Nemáte s nějakým zkušenost?

Když máš za sebou obchodní akademii, kde jsi měla účetnictví, tak je kurz zbytečný, ne? Tam tě nenaučí víc než na škole. Zkus se spíš podívat po inzerátech, kde hledají pomocnou účetní apod. Pokud bys účetnictví chtěla jednou dělat jako živnost, tak pokud vím, podmínkou bývala praxe 5 let.

arrow
profile_image
PetraZ
od 3. 5. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já jsem měla účto na škole, pak jsem si dodělávala rekvalifikaci, ale přišlo mi, že se to dá srovnat s tím studiem ve škole. Pak jsem měla štěstí na místo, ale i když jsem se poměrně dlouho zaučovala, tak mi některé věci pořád dělají problém. Navíc v dnešní době už je těžké něco takového sehnat, vždycky chtějí praxi.
Taky bych si jednou chtěla udělat živnosťák. Jenže na to musíme mít praxi.

doporučuju se vzdělávat nejen jako účetní podle českých předpisů, ale také nahlédnout do mezinárodních standardů IFRS - ta regulace se postupně sbližuje, mnoho lidí v ČR to neumí, všichni účtujou podle nalajnovaných starých postupů a najednou může přijít nadnárodní společnost, převzít nějakou malou domácí firmu a bude to potřeba kvůli podkladům na konsolidovanou závěrku...myslím si, že tady je v dnešní době cesta, jak se konkurenčně odlišit od běžných účetních...já teda začínám s auditem a tohle mi přijde jako nejzajímavější oblast

arrow
Neprodává v Bazaru

Pokud máte obchodku,není už potřeba žádný certifikát. Už je to jen o štěstí, sehnat místo a mít trpělivou "učitelku" Já takhle nastoupila na poloviční úvazek na ZŠ, jedna skvělá účetní mě cca 2měsíce zaučovala a pak už jsem si sama vyhledávala v historii a na diskuzích. Dnes už to dělám 9rok, naučila jsem se i zpracovávat daně + zpracovávat OSVČ a hned je víc a víc korunek Účto je určitě dobrý obor na finance, chce to jen nebát se a jít do toho....

arrow
profile_image
gumidek
od 25. 3. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Erinka: Když máš za sebou obchodní akademii, kde jsi měla účetnictví, tak je kurz zbytečný, ne

No já nevím, mě teda účetnictví přijde šílené, měla jsem ho 4 roky na střední (a radši maturovala z matiky), na VŠ 4 semestry a vůbec mi nepřipadá, že bych se tím mohla zabývat, strašně se to mění a ta zodpovědnost, že tam něco uděláš blbě, no nevím, nehledě na fakt, že když to nesedí musíš hledat pár korun celý hodiny. Rozhodně si nemyslím, že školní účto stačí, na druhou stranu nevím, kde se to doučit, když bez praxe práci nezískáš. No a kapitola sama o sobě jsou kurzy od UP nebo rekvalif. a vzdel. spol., ty trvají třeba 6 týdnů, to už vůbec nechápu, co ty lidi asi můžou umět.
Nejlepší je podle mě chodit na "doučování" k účetní, co účtuje desítky let, buď jí vypomáhat nebo si domluvit nějakou cenu za doučování, nejlíp se všechno učí v praxi, takové ty vzorové příklady z kurzů, hodin a přednášek jsou na dvě věci.

arrow
Neprodává v Bazaru

Reaguji na gumidek: Věřte mi,že někomu opravdu stačí jen střední škola Ale každý na to opravdu nemá, mě to přijde pohodička, i třeba hledat hodinu, když mi nesedí aktiva a pasiva. Ale zaučovala jsem holčinu,která mě zastupovala, když jsem šla na mateřskou a byla nešťastná. Po půl roce zaučování do toho nevklouzla. Na tuto práci,musí mít člověk logické myšlení a vyhlášky a zákony? To není zase až tak podstatné,protože většina firem má software účetnictví, který se každý rok aktualizuje od dodavatele,právě i s veškerými změnami. Z toho není proč mít strach. Pokud si každá účetní bude hlídat aktiva a pasiva, tak není co řešit Já bych neměnila, miluji hrabat se v číslech a tabulkách )

arrow
profile_image
gumidek
od 25. 3. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Klaudie1: miluji hrabat se v číslech a tabulkách

Tak to Vám teda závidím Je fakt, že k účtu asi nemám vztah, chápala jsem ho tak k pokladně a fakturám, jak byly peníze na cestě a účtovalo se to jaksi trojmo, tak to už bylo nad moje síly. Asi na to určitě musí být buňky, nicméně stále si stojím za tím, že se to lidi nemůžou naučit v těch kurzech, kámoška co je vyučená prodavačka si zaplatila kurz (2x5víkendů) za docela drahý peníze a myslí si, že po něm se bude moct hlásit na inzeráty, kde hledají účetní.

arrow
profile_image
Bruce78
od 10. 10. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

VIP

Jsem také vyučená prodavačka a začínala jsem na různých kancelářských pozicích - recepční, asistentka, office managerka a pak jsem se dostala k účetnictví z jiné strany a nastoupila jako fakturantka. Po roce jsem postoupila na účetní a dělala to 4 roky.
Neustále jsme chodili na školení a je hodně důležíté vybrat dobrého lektora - tzn. člověka, který aktivně účtuje, mají úplně jiný pohled na věc než teoretici..Měli jsme u nás pár holčin po škole a tedy je vidět, že si teorii nedokáží v praxi představit...

Jinak doporučuji si najít zaměstnání ( brigádu ) na nějakém místě právě fakturantky, nebo asistentky finančního oddělení s tím, že chceš začít účtovat a myslím, že najdeš místo, kde tě rádi uvítají.. A k tomu si najdi nějaký kvalitní kurz a pokud tě to bude bavit, máš dobře našlápnuto

Cituji gumidek: nicméně stále si stojím za tím, že se to lidi nemůžou naučit v těch kurzech

S tímto názorem naprosto souhlasím. Kurs se nemůže vyrovnat rokům účetnictví na škole.

Jinak opravdu stačí střední škola, pak už záleží samozřejmě na samotném jedinci a na štěstí. Je jasné, že hned zezačátku nemůže dělat samostatnou účetní, která zpracovává komplet účetnictví, ale pokud sežene práci jako pomocná účetní apod. a bude na sobě pracovat, tak se do toho účetnictví postupně dostane.

Chtěla bych se také věnovat účetnictví nebo auditu. Mám vystudovanou VŠE, zaměření na podnikovou ekonomiku ale když jsem před 2 lety po škole hledala práci, tak chtěli pouze účetní s praxí. Když jsem našla nějakou pozici bez praxe a byla na pohovoru, tak ocenili moje teoretické znalosti ale zase chyběla praxe. Teď pracuji v bance a zase mě chytla chuť se věnovat účetnictví. V bance to není ono. Ale kde začít? Nějaký e-kurz? Bude to k něčemu? Nebo další VŠ se zaměřením více na účetnictví??

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené