Holky,poraďte, ve čtvrtek jdu na opku a od včerejška mě pálí nosní sliznice,dnes už začínám huhňat.Potřebuju s tím akutně něco udělat.Za pomocí čehokoliv.Nemohu si dovolit přehazovat termín.Mám vše vyjednané,dovolenou v práci,hlídání.Nehledě na to,že teď ve čtvrtek je posl.termín v letošním roce,kdy Kment operuje.Pak bych musela čekat do ledna a všechna předop.vyšetření dělat znovu

arrow
profile_image
retroMa
od 3. 12. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Rychle koupit nákej sprej do nosu a dobré je taky pít coldrex, ten mě pomáhá, ale spíš na takové to celkové nachlazení, ale do toho i ta rýma patří, tak třeba by ti to zabrat mohlo .

arrow
profile_image
Mia_Sofia mojeid
od 3. 5. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Na rýmu snad ještě nikdo lék nevynalezl. Soudím podle toho, že ve svém okolí mám spoustu lidí trpících chronickou rýmou už x let vkuse.
Jediné co pomůže od snášení rýmy jsou různé kapičky na uvolnění nosu, které zároveň rýmu trochu omezí.
Používala jsem Olynth, ale nemá se používat déle než 7 dní. Natéká z něj sliznice a potom člověk potřebuje kapat i když má už nos prázdný.
Víc asi těžko radit, podle mě vitamínem C nic nezkazíš + Preventan akut. Zabraňuje prvním příznakům chřipky a nachlazení.
URL
URL

Jogínský výplach nosu šťávou z cibule je sice hrozně drastický, ale prý účinkuje okamžitě.

Cituji True: Jogínský výplach nosu

mrkla jsem na to,ale oni vyplachují slanou vodou?Prodávají na to i spec.knížku.
Na Tvůj popud jsem se koukla na výplach nosu a doporučují ho i klasičtí lékaři.Prodává se na to i speciální trychtýř.Tak to vyzkouším.Kroutím hlavou,na co všechno se nepřijde.

Cituji retroMa: sprej do nosu a dobré je taky pít coldrex

Akorát jsem přišla z lékárny a přinesla jsem si Coldrex (v tabletách) a do nosu nějakou novinku: Nasic - ke snížení otoku sliznice a k podpoře hojení narušené sliznice.

Cituji Mia_Sofia: Na rýmu snad ještě nikdo lék nevynalezl

To máš pravdu,jak se říká léčená trvá týden neléčená 7 dní, jenže já prostě nutně potřebuji do čtvrtka být zdravá.Nebo alespoň být schopná ten zákrok podstoupit.

arrow
profile_image
Deci
od 16. 4. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Zkus mořskou vodu ve spreji, prodávají v lékárnách. Je to super, okamžitě to uvolní hleny a hlavně nic nepodráždí

Reaguji na Deci: Mám nosní sprej od Justu,ten je super,ale to jsou všechno prostředky na uvolnění dýchacích cest.Aby se ulevilo při dýchání.Samotnou rýmu a nachlazení to neřeší.Ale děkuji za tip.

arrow
profile_image
Slunii
od 2. 4. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Právě řeším co s rýmou a hodně lidí mi doporučilo echinaceu. Před chvilkou jsem si ji byla koupit v lékárně a budu se modlit, aby to zabralo co nejdřív, hihi

arrow
profile_image
angeeel mojeid
od 10. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Nasyp si trošku soli s vodou do ruky a "vdechni" nosem, začínající rýmu by to mělo zastavit ale prý to dost pálí

arrow
profile_image
deniko
od 3. 3. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

kuchyňskou sůl teda ne, to se dělá s mořskou solí, mohli by ji mít třeba v dm. Já to dělám tak, že ji rozpustím v teplé vodě v nějaké nádobě a pak během dne si tím proplachuju nosní sliznici. Naberu do ruky a vdechnu nosem a nechám projít až do pusy a vyplivnu nebo se to vrátí nosem zase ven (ale né zpět do stejné nádoby). Nepálí to, mořská sůl působí léčivě a začne ti okamžitě, opravdu okamžitě, spouštět rýmu. Takže pak budeš dokola smrkat, ale půjde to snadno. Do dvou dnů to je pryč, ale musíš to fakt dělat.

arrow
profile_image
Deci
od 16. 4. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Echinacea je výborná pro zvýšení imunity, já ji beru preventivně. Rozhodně ti neuškodí, ale bojím se, aby už na ni nebylo pozdě...Zkus pít hodně čaje s medem a citronem a pokud budeš moct, tak odpočívej. Já si v těhlech případech taky do vzduchu v místnosti šplíchám Eucasol od Justu.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Já na rýmy trpím hodně a obvykle mě zaskočí v nejnevhodnější dobu, takže také pokaždé řeším, jak se jí co nejdříve zbavit.
Mně spolehlivě funguje jedině zázvorový čaj. Koupím zázvor, nastrouhám, přeliji horkou vodou, ještě vymačkám citrón a vypiji. Je to sice trochu ostřejší a díky citrónu navíc i jaksi pálivé, ale když ho po dobu dvou dnů piji ob hodinu až dvě, vždycky mě rýma přejde

Cituji deniko: to se dělá s mořskou solí

JJ,ještě jsem si přečetla,že je možné si nos vyplachovat Vincentkou.Kuchyňskou sůl bych si do nosu určitě nestříkala I když teď mě napadá,že doma vlastně solím mořskou,tak to by šlo?Nebo musí být nějaká spec.na výplach nosu?

Cituji Deci: do vzduchu v místnosti šplíchám Eucasol

Mám ho nastříkaný na triku a když mám chvilku,inhaluji přímo z víčka.Je super.

Cituji berryblue: zázvorový čaj

Asi se přemůžu a půjdu do něj.Moc mi zrovna nechutná Nebudu se po něm moc potit?

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené