arrow
profile_image
E3len
od 25. 11. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj,

tak Nový rok nezačal pro mě zrovna moc příjemně, prodělala jsem operaci slepého střeva s chronickým zánětem ještě teď se z toho dostávám. Absolutně se mi změnil pohled na život a to asi ve všem, hlavně chci změnit komplet životosprávu, žít tzv. zdravě, více sportovat, jíst více v malých dávkách, ale udržovat si dobrou postavu. Já teda jsem hubená a po operaci mám teď jen 45kg jelikož mi špatně pracují střeva, jsem dosti rozhozená, tak beru i vitamíny Nutrolin B a Selzinek plus. Ale hlavně chci změnit jídelníček co nedráždí tak střeva, jíst ovoce a zeleninu, více vlákniny do sebe, tak ty jogurty Activia snad mají nějaký účinek? Pokud máte někdo stejnou zkušenost po slepáku, budu ráda za rady.... jak říkám, změnil se mi celý život a už se nechci nikdy večer přejídat.... chci žít zdravě.... Jinak mě je 22.

arrow
profile_image
paja1
od 6. 1. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Po operaci apendixu mi doporučila lékařka aspoň 2 měsíce nejíst pečivo, hlavně ne čerstvé. Určitě activii bez příchuti a actimel, také jsou dobré tablety Lactobacilus - jsou volně prodejné, ale jsou obsažené v jogurtech. Nic nadýmavého. Po rekonvalescenci bych dala přednost celozrnému pečivu.

arrow
profile_image
E3len
od 25. 11. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Paja1: moc děkuji za rady,... pečivu se určitě vyhnu. Ještě dotaz, jelikož nemám ještě děti, prý se doporučují po slepáku lázně kvůli gravitidě? říkal mi prak.lékař. Máte zkušenost s pobytem v lázních, kde jak dlouho...? doktor mi to napíše - ten poukaz, takže mi to bude hradit pojišťovna.

arrow
profile_image
paja1
od 6. 1. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Zkušenost s pobytem v lázních nemám, lékaři nechtějí lázně předepisovat,...... ale určitě je to výborná rekonvalescence.

arrow
Neprodává v Bazaru

E3len
Ahoj. Já byla se slepákem poprvé 12/97, podruhé, kvůli rozsáhlému zánětu v dutině břišní 10dní po té první. Nikdo mi tenkrát neříkal nic o změně jídelníčku. Do lázní mě poslali, byla jsem měsíc v Klimkovicích u Ostravy a mohu jen doporučit! Jelikož trpím na srůsty a ty mi dělají problémy, musela jsem na třetí operaci v r.2000. V lednu 06 jsem byla na čtvrté (ve 25letech) a to mi i rovnou propláchli vejcovody, protože mi roky doporučovali otěhotnět dřív, než mi to těmi srůstami nějak sroste. Tři týdny po této operaci jsem otěhotněla, teď máme syna. 4 měsíce po porodu jsem opět otěhotněla, ale ve 13.týdnu potratila, ani nevím proč. Každopádně Ti lázně fakt doporučuji a držím palce, ať nedopadneš jak já.

arrow
profile_image
E3len
od 25. 11. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Fibi:
jejku, tak to sis taky dost prožila... já doufám, že ty srůsty se v mně neudělají... to bych nerada, ale ten zánět jsem měla ošklivej, ono i ten slepák, bylo to jen tak tak .. utekla jsem hrobníkoj z lopaty.... já po té operaci se chci snažit jíst zdravě, a celkově změnu, více cvičit, chodit na procházky (koneckonců mám psy), změnit životosprávu, už i více doma větrám jsem se naučila z nemocnice. Já teda jsem byla i před operací hubená, ale plácala jsem všemožné jídlo do sebe, zvlášť když jsem nestíhala, tak jsem šla prostě do McDonaldu atd. to je teď už v tabu! Snažím se jíst po 2,5h v malých dávkách a zdravě. Jím pravidelně v 7h, v 9:30h, 12, v 14:30h a v 17h... ale ještě si kolem 19h dávám třeba activia nápoj. Dost už jsem prostudovala na internetu co jíst a co ne, co nadýmá a co ne.... ale budu ráda i za další rady zde. Ty lázně určitě pojedu a asi prý Františkovy jsou na tu gravitidu. Jej ale být tam měsíc? Pane jo

arrow
profile_image
E3len
od 25. 11. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ještě mám jen takový dotaz kdo jste po operaci slepáku.... je normální, že kolem jizvy mám takovou malou bouličku? Jako že to je kolem jizvy ztuhlé a bolí to.... sestra říkala, že to je normální, ať to mažu krémem. Ale bojím se, abych třeba neměla ještě nějaký zánět, nebo dokonce srůsty či kílu? jak se to projevuje?

arrow
profile_image
Danny76
od 14. 6. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Ahoj,
akorát jsem po operaci slepého střeva a měl jsem podobný průběh jako ty. Chci se tě zeptat, jak dlouho ti trvala rekonvalescence atd.? Dík za rady.

arrow
profile_image
stepule
od 30. 6. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Ahoj já jsem byla na operaci minulou středu se slepým střevem, akutní zánět, a přijela sem asi do slova za 5min 12. Měla sem navíc srůsty s vaječníkem, tak mi to ihned odstranili. Chtěla bych reagovat na to vynechání pečiva..přijde mi to jako hloupost, tělo potřebuje nějakou vlákninu aby správně fungovala peristaltika střev..mě při propouštění před dvěma dny řekla sestra, že mám dodržovat dietu, nesmím nic, co nadýmá, ani bublinkovou vodu jen neperlivou a nic kořeněného a pikantního.Můj stav je asi takový že od propuštění nemůžu spát, bolí mě strašně záda, a celé břicho od jizvy až dolů směrem k pohlavním orgánům, mám taky modřinu až tam, jak mi stéká krev a hojí se to. Jinak několikrát denně chladím břicho ledovým, protože mi rána neskutečně hoří. V pátek mě čeká kontrola tak jsem zvědavá.
A co se týče lázní..je pouze na doktorovi zda je nabídne nebo ne, ale říká se, že ženy před těhotenstvím by lázně měly dostat aby neměly problém s otěhotněním. Jinak rekonvalescence je různá podle typu těla a osoby..mě napsal doktor rekonvalescenci a neschopnost práce do konce srpna.

arrow
profile_image
Issis2011
od 3. 8. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Ahojte, jsem 4 dny po operaci slepého střeva a průběh rekonvalescence mi přijde naprosto pohotový. Včera mě pustili z nemocnice, i když jsem se jim tam nevykakala a jakmile jsem přijela domů, všechno šlo naprosto hladce. S tím pečivem bych byla obezřetná. Já prozatím jím pouze kašovitou stravu nebo vývar s trochou zeleniny a masa. Vše jen malé porce a víckrát denně. Také pevně doufám, že budu brzy těhotná, držte mi palce!

Cituji E3len: prý se doporučují po slepáku lázně kvůli gravitidě?

graviditě?
Mě tam neposlali, i když jsem byla komplikovaný případ. Tak jsem zvědavá co těhotenství. Ještě žádné děti nemám.
Doporučuji zvážit snášenlivost pšenice. Mnoha lidem dělá ve střevech zle. Jsem jedna z nich. A rohlík by mě "roztrhal"...

Já jsem měla též komlikovaný slepák - doktoři to pěkně zkur*** a zanesli mi do slepáku kožní infekci - po měsíci a půl jsem odešla z nemocnice už docela ok (doma jsem musela ještě sama 3x denně čistit ránu) ale co se jídla týče, tak jsem nejdřív mohla jen jídlo "tekuté" - takže jsem měla pořád jen dom. vývary a tpd... Pak jsem měla možnost jíst i jogurty, na kašičku ovoce, a tak dál... Chce to hlavně čas..

A ano, tenkrát byly doporučovány Frant. lázně - na měsíc, kde ti to hradilo zdrav. poj. (bohužel, teď je to zavřený, takže kdyby si tam chtěla jít na nějaký zábal tak jen ze svojí kapsy a to je fííha dost =/ ) ale než jsem ten pobyt dostala, tak jsme se museli rvát min. půl roku aby nám dali to povolení - přičemž doktor mi řekl, že bych měla mít správně dva pobyty kvůli té infekci ale bohužel dostala jsem jednu - od té doby mam v pytli menzes (pouze na 3 dny a slabý) a špatně fungující vaječníky - takže budu ráda i za to jedno dítě, teda pokud se to povede... =/

Cituji Miskulka: Já jsem měla též komlikovaný slepák - doktoři to pěkně zkur***

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené