arrow
profile_image
DanielaM
od 10. 9. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Jsem téměř abstinentka. Schválně píši téměř, protože občas si dám nějaké 2 dcl vína nebo něco hodně sladkého - vaječný likér, metropol apod., ale vše jenom ve velmi malém množství a ostatní alkohol (pivo, vodka, fernet, slivovice, becherovka etc.) mi vůbec nechutná. Přijde mi všechno buď hrozně silné, hořké nebo kyselé. Když to musím vypít, tak se hodně přemáhám a někdy mě z toho natáhne na zvracení. Taky se mi nelíbí pohled na opilé lidi a i ono samotné "opití do nálady" mi nepřijde nikterak příjemné jako většině populace - cítím se v tomto stavu méně obezřetná a méně zodpovědná.
Jenže: dnešní doba fandí lidem, kteří alkoholu holdují (v přiměřené míře). Alkohol je socializační prostředek a láme ledy. Možná proto mi na všech oslavách všichni nutí panáka. Když už se mi podaří ten nedobrý mok se zaťatými zuby vypít, hned mi nalévají další. Po příchodu mezi lidi, které neznám, hned dostanu na přivítanou panáka (u nás na Valašsku tedy slivovici) a když odmítnu, jsem považována za osobu namyšlenou, která ostatními pohrdá. Dost často se setkávám i s nepochopením a lidé mě často díky tomu označují jako holku, se kterou není vůbec žádná sranda a která se neumí odvázat. Z toho důvodu taky nemám příliš kamarádů, protože většina mých známých chodí pravidelně pít do hospody, kde se pak domlouvají i další NEalkoholové akce, ale jelikož u toho nejsem, tak se o ničem nedozvím, tudíž mi unikají i výlety do ZOO, na koupaliště, na prohlídky města apod. Navíc i chození do hospod a utrácení za alkohol mi přijde jako vyhazování peněz, za to bych si mohla pořídit něco na sebe, kosmetiku nebo knížku, z čehož bych měla mnohem větší radost než z alkoholu. Možná mi řeknete, ať chodím s kamarády do hospody a dávám si kofolu - to jsem taky zkoušela, ale není to ono. Ostatní vždycky pijí pivo a když já mám kofolu, z které se neopiju, tak vlastně nejsem na stejné vlně jako ostatní, a to člověka taky hodně vyřazuje z kolektivu. Nemůžu se vymlouvat ani na to, že řídím, protože jsem neřidič a nemám ani auto, což všichni ví. Navíc i přítel si chce někdy otevřít večer víno s tím, že budeme mít romantický večer, ale většinou to dopadá tak, že si dám jeden doušek nebo jednu skleničku piju 3 hodiny.
Máte to někdo taky takhle? Podařilo se vám s tím nějak vyrovnat a žít jako abstinenti bez toho, aniž byste byli vyřazeni ze společenského života? Já bych ráda něco podnikala, chodila ven, ale bohužel bez alkoholu už to snad ani nejde.

arrow
profile_image
wmichaela
od 8. 7. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

49

My máme v práci jednu kolegyňku, co vůbec nepije, chodí s námi do hospod a na akce běžně a špatně se necítí.

Reaguji na DanielaM: mám to uplně stejně- slivovice a všechny tyto panáky mě nechutnají, pálí mě po tom žáha. pivo mi vůbec nechutna( jedině Frisco- to vypiju jedno a konec) Nidky jsem nebyla opilá a ani mě to neláká nepotřebuji pít. Aj když jdu s kámošema někam sednout povetsine si dám džus nebo bonaquu a niikomu to nevadí, je to jen na mě. Víno piju uplně stejně jako ty Jinak co mi začalo chutnat samozřejmě tak 1-2 drinky je Sex on the beach kde mas dzus grenadinu (takový sirup obvocný) a teda vodku ale povewtsine tam nejde ani cítit a ještě je docela dobré Cuba libre kde je bílý rum a coca cola + limetky. tak to si občas někdě dám A ještě také Martini extra dry ale to piju jen kvuli tem olivam

arrow
profile_image
DanielaM
od 10. 9. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na wmichaela:
A jaký máte věkový průměr v práci? Věřím, že třeba kolem té třicítky nebo po třicítce už lidi nemají takové nezřízené chlastačky a neřádí po alkoholu tolik jako studentíci do 25 let - to už je pak abstinentovi opravdu v takových situacích šoufl, když je jediný střízlivý

Taky skoro nepiju a žiju si normálně. Občas nějaká zatěžkávací zkouška od všetečných lidí, ale normální člověk respektuje, pochopí. Občas si alkohol dám, ale nedělá mi dobře, ani není moc chuť. Když jdu třeba do hospody s někým, s kým si opravdu ráda popovídám, tak si dám nealko a stejně se docela bavím. S lidmi, kteří se dostanou do silně opilého stavu často a pravidelně, se nestýkám.
Neříkám, že jsem se někdy neopila, ale je to za mnou. Užila jsem si. Fajn. Stačí.
Jinak kapička alkoholu při romantickém večeru proč ne, ale když se dva přitahují, alkohol netřeba.

arrow
profile_image
Midlinkaaa mojeid
od 26. 4. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Piju jen občas. Na oslavě, když jdeme jednou za měsíc někde do klubu a nebo občas doma si otevřeme třeba vinko.
Na abstinenty se vůbec nedívám jako na nějaké "podřadné" lidi a vůbec si myslím, že bez alkoholu se člověk nemůže bavit.
Někdy se sejdeme bez alkoholu a o zábavu není nouze.
To spíše Ti "alkoholici" by se nad sebou měli zamyslet, že Tě takhle napadají, než aby ses ty zamýšlela nad sebou a hledala chybu v sobě!

arrow
profile_image
Rabbit Heart
od 19. 8. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Jsem na tom stejně - výjimečně si dám Mojito nebo sklenku Martini, ale to tak, že to cucám celý večer a kolikrát se "dopracuju" jenom do půlky. Jiné věci nepiju, protože mi to nechutná. Lidi, kteří mě znají, mě berou takovou, jaká jsem, a nikdy mi nic nenutí. Mockrát se mi stalo, že se mi kvůli tomu lidi posmívali, pořád mi něco strkali, tvrdili mi, že se mnou není zábava, když jsem odmítla slivovici, strašně se urazili - no jo, abstinent to má na Valašsku těžké Ale s takovými lidmi se prostě nesocializuju a hotovo. Jestli potřebujou berličku v podobě alkoholu k tomu, aby se dokázali bavit, tak je lituju. Já jsem na svoje abstinentství hrdá

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Jak se žije mě bez alkoholu ? Naprosto normálně, jenom mě ráno nebolí hlava.
ale vážně - nepiji 8 let, a to ani na silvestra. Vůbec se necítím nějak divně a nepotřebuji nikomu vysvětlovat, že nepiji. Odmítnu a dál se o tom nebavím.
Nikomu do toho nic není, je to moje naprosto soukromá věc.
a taky jsme na Valašsku.

arrow
profile_image
wmichaela
od 8. 7. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

49

Cituji panda08: Nesnáším, když mi nutí panáka, nebo přípitek na oslavách, jak mě vichni přemlouvají a nestačí říct jen "děkuju, nechci"

No tohle já nesnáším taky. A to jsem úplně normální píč alkoholu. Jen tvrdý piju jen velmi velmi příležitostně, když mám opravdu chuť. Ale panáky z povinnosti prostě nepiju. A když do mě kvůli tomu prudí, prostě zvýším hlas, že "opravdu ne!" a je klid.

Já tedy taky nemusím tvrdý alkohol,pivo spíše ochutnávám,a hlavně vzhledem k tomu,že jsem studovala kvalitu potravin tak spíše z hlediska kvality mě zajímá co jaké je.ˇuctu mám k vínu,víno mě baví,miluju ho,baví mě studovat jak se snoubí s pokrmy jaké má zdravotní aspekty v malých dávkách,ráda navštěvuji košty,jsem z Jížní Moravy kde to má tradici,i na VČ jsem psala BP a DP o víně,ale jakmile chce někdo na akci do mě lít tvrdej chlast,či slivovici,micháný likáry,vlastně i koktejly kde je třeba rum či tak něco ,ne.neříkám,že nikdy,ale nemám to ráda.Ale myslím si,že dneska je spíš právě doba,kdy je abstinentů víc než dřív a když jdeš do hospody a dáš si nealko je to dle mne normální.Stejně tak jak v mém okolí byli dřív samí kuřáci,teď většina mých přátel nekouří,vastně mě ani teď nenapadá kdo z mých známých kouříTakže si myslím,že můžeš s nimi do hodpody aniž bys pila,když jsou to kamarádi,tak je jim přece šumák co Ti stojí na stole před čumákem

omluva za překlepy

arrow
profile_image
Moniii
od 12. 4. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Moje kamarádka je abstinent - je jí 20! Neměla ani kapku alkoholu už čtyři roky. Vůbec to neřeší. Samozřejmě, že s tím měla problémy, ale když prostě řekne, že nepije, že je abstinent, tak jí už nikdo nenabízí. Třeba se zeptá, proč nepije a začne se vyptávat, ale to je asi tak všechno. Navíc nepije sladké nápoje, takže když jdeme do restaurace, tak si dává vodu. V dnešní době je to ale čím dál běžnější, takže nevím co řešíš .) Prostě musíš na rovinu říct, že si abstinent a ne "děkuju, ale nedám si". "Abstinent" zní líp a slušný člověk by to měl respektovat. .) A buď trošku splachovací, nesmíš ostatní tolik řešit. Když to bude tobě jedno - že ty máš před nosem džus a oni pivo - tak věř, že jim taky. ,)

arrow
profile_image
Majiiinka
od 29. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Řekla bych, že jsem stejná abstinentka jako ty a vždycky jsem byla - alkohol mi prostě nechutná, pivo přímo nesnášim, to je fakt hnus a víno mi teda taky nijak nejede - je pro mě prostě trpké.. Stejně jako panáky - prostě v nich cítím ten alkohol - líh, jestli chápete jak to myslím.. Jediné co vypiju je např. mojito nebo takové ty drinky, kde je ten alkohol skoro přebytý ostatním.. ale třeba ve vodce s džusem to taky cítím a to mi taky moc nechutná.. Vlastně často jsem potom pila gumové medvídky - zlatý pushkin se spritem, to je mňamka hrozná a alkohol tam vůbec necítím a je to sladké .. a na svatbě jsem pila i cinzano - když už alkohol, tak aspoň sladký

Cituji DanielaM: Máte to někdo taky takhle? Podařilo se vám s tím nějak vyrovnat a žít jako abstinenti bez toho, aniž byste byli vyřazeni ze společenského života? Já bych ráda něco podnikala, chodila ven, ale bohužel bez alkoholu už to snad ani nejde.

Já jsem se dříve chodila "bavit" pravidelně, každý víkend s přáteli a nikomu nevadilo, že jsem nepila nebo nepila tolik.. Já si teda vždycky dala za večer aspoň jeden nějaký kokteil - většinou když mě někdo zval na drink a když mě někdo pozval na panáka, tak jsem si dávala třeba jahodu, ta ješla šla, tam to bylo spíš o tom, že jdu s někým pokecat na bar aspoň na chvíli.. Jinak sama za sebe piju třeba colu nebo džusy, voda to už si příjdu někdy divně .. Teď už se pravidelně chodit nebavím, takže jsem vyřazená ze společenského života, ale není to vinou abstinence, ale toho že mě ten celkový život paření už nebaví..

Cituji DanielaM: Navíc i přítel si chce někdy otevřít večer víno s tím, že budeme mít romantický večer, ale většinou to dopadá tak, že si dám jeden doušek nebo jednu skleničku piju 3 hodiny.

Tohohle se jednou bojím, abych nenarazila na někoho, kdo to u mě bude brát jako problém ://.. Naštěstí to u mě zatím chápali, že se to nějak vyřešilo, ale taky bych někdy chtěla sedět v restaurací nad lahví vína, šampusu s někým, hrozně se mi to líbí ve filmech a tak, ale bohužel (..

Je mi 25, alkohol nepiju vůbec. Nepozřu víno, pivo nebo rumovou pralinku, natož něco tvrdšího, protože mi to nechutná... stačí jen ucítit ten odér . Když si dám třeba mojito, tak bez alkoholu, protože mi alkohol mi prostě chuť akorát zkazí. Nikdy mi ale nepřišlo, že by mě abstitence vyřazovala z kolektivu. Většina mých přátel si občas alkohol dá, ale není to tak, že by byli věčně v lihu..všeho s mírou Hospody moc často nevyhledávám (peníze raději utratím smysluplněji a tisíckrát raději budu abstinent než abych trávila večery v zakouřené hospodě u piva ) Když někam ale jdeme, dám si džus nebo kofolu a jsem spokojená.

Ahoj,
tak já jsem v životě měla alkohol jednou a to kdyz mi babicka dala kousnout do rumovy pralinky. Od té doby jsem nikdy ani kapku jakýhokoliv alkoholu neochutnala. Je mi taky pod 25, nemám žádný kamarády, jsem považovaná za největšího suchara, protože nepiju. A víte co? Je mi to fáááákt víte u čeho. Místo vysedávání v hospode radši jsem doma a přemýšlím, vymýšlím nový byznys a realizuju ho. Jen se bavím nad tím, jak jsem občas někam pozvaná a už dopředu vím, že to je proto, že lidi budou chtít odvozy domu. Ale tak zas chápu, že ne každý je introvert jako já. Nevím, co bych dělala být společenská, lidi jsou tak prostě nastavený a na jiný vlně jako abstinent prostě jsi, to je fakt. Ale rozhodně se jim nepřizpůsobuj, bud osobnost, jakou jsi.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené