Jak nejlépe pojmout Žádost o místo ve firmě, která momentálně žádné místo neinzeruje? Chtěla bych, aby nebyla nějak vtíravá, aby nebyla zahozena do koše, ale zachovala svůj účel a byla uložena pro případ, že by se nějaké volné místo v budoucnu našlo.

arrow
profile_image
laala
od 13. 2. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

posílala jsem takových žádostí loni asi pět, všechno jsem řešila přes mail, sepsala jsem si text, který jsem adresovala přímo řediteli sekce, hned na úvod jsem napsala něco jako "dovoluji se na Vás obrátit s otázkou, zda by u Vás nebyla možnost pracovního uplatnění", pak jsem psala, kde momentálně pracuju a proč hledám práci jinde, dále jakou školu mám vystudovanou a jaká je přesně náplň mé práce, dále jsem zmínila, že v příloze zasílám životopis. Z pěti mi odpověděli snad jen dva, zbytek jsem pak obtelefonovávala, což se mi vyplatilo, na jedno z těch pěti míst vypsali výběrové řízení a přijali mě. Jde sice o státní zaměstnání, ale ať už jde o firmu nebo ne, postupovala bych podobně.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

VIP

Takhle jsem hledala místo pro přítele. Jednoduše jsem napsala, že hledá práci takovou a takovou a více info v životopise, který jsem přiložola. Je fakt, že od všech jsem odpověď nedostala,ale překvapivě došlo i pár nabídek a z jedné takové nabídky se vyklubala práce, kde přítel je už dva měsíce

arrow
profile_image
Jaanaa22
od 25. 3. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

já jsem napsala text: Dobrý den, ráda bych se zeptala, zda nemáte nějaké volné místo nebo nenabízíte brigádu. V příloze zasílám životopis. S pozdravem .....

šla jsem na to přes firmy.cz a náš okres, našla jsem si třeba určitý obor a poslala asi 50 takových žádostí. Z někama se neozvali vůbec, z někama že je vše obsazené. Žádné místo mi to nepřineslo.

arrow
profile_image
teda
od 17. 11. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

cit: Dobrý den, ráda bych se zeptala, zda nemáte nějaké volné místo nebo nenabízíte brigádu. V příloze zasílám životopis. S pozdravem ....

Ahoj, bohužel takovýhle text tě rovnou diskvalifikuje. Adept, který vezme pozici na "nějakém" volném místě, není pro personalisty ten správný šálek kávy.
Volná může být pozice asistentky, ale i uklízečky nebo technika. Ano, posíláš jim životopis...ale:
nemáš žádný sen, žádné ambice, žádnou představu, co bys chtěla dělat??

Nic si z toho ale nedělej, viděla jsem i průvodní dopis, který měl cca 2 věty a jedna z nich zněla: "chci zkusit nějakou jinou práci"... bohužel i to se stává.
Budiž, kdyby ten člověk měl za sebou alespoň nějaký kurz v oboru, kam se hlásil, ale nic, prostě pole neorané.
S takovou opravdu neprorazíš. Zkus si zjisti bližší info o firmách, kam píšeš a průvodní dopis stylizovat firmě na míru - budou to sportovní potřeby, sportuješ, tak k nim chceš, protože xy... když budou válcovat ocel, hledáš stabilního zaměstnavatele, je to velká firma, hledáš místo s potenciálem osobního růstu...chápeš, o co jde?

Ty musíš chtít pracovat na konkrétní pozici a pro konkrétního zaměstnavatele, protože on je pro tebe nejlepší z různých důvodů... ne hledat někde něco... je to hra, ale bohužel dle jejích pravidel se hraje.

A to si tady u nás v Čechách nehrajeme zase až tak moc. Hledání slušné práce v zahraničí je opravdu očistec, tam tě diskvalifikuje sebevětší pitomnost v CV, v referencích, vysvědčeních, o motivačním dopisu nemluvě. Zaplať Pánbu za naše personální zvyklosti - i když některé z korporací už taky jedou při výběrových řízeních vcelku tvrdě.

Když tahle personální pravidla porušíš, škodíš jen sama sobě.

Hodně štěstí a dej si s hledáním práce trochu práci Vyplatí se ti to!

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené