arrow
profile_image
ycul
od 25. 5. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Dobrý den dámy,

chtěla bych se zeptat, zda některá nemáte zkušenosti s tím, jak si zařídit porod císařským řezem. Na koho se obrátit (případně s obálkou) nebo jestli neexistuje v ČR nějaká soukromá klinika, kde by to dělali. Případně bych byla ochotna císařský řez podstoupit i v zahraničí, ale nedaří se mi najít, v jaké zemi v rámci EU dělají císaře na přání. Pokud nechcete psát veřejně, klidně napište soukromou zprávu. Velice ocením jakoukoli radu.

Ač plně respektuji názor každého člověka na to, zda je lepší přirozený porod či porod císařem, tak Vás na oplátku prosím, abyste Vy respektovaly ten můj a neměnily toto vlákno na debatu o tom, který porod je lepší ať už pro matku či pro dítě. Informovaná jsem, nebojte.

Děkuji.
ycul

V Anglii v nějaké soukromé nemocnici by to asi šlo, ale připrav se, že to není laciná záležitost, tak minimálně 5 tisíc liber, spíš víc. Koukla jsem na stránky Westminster and Chelsea Hospital a tam to stojí 8 tisíc (jedna noc v ceně). Pak samozřejmě připočítej minimálně náklady na pobyt v zemi, neboť od 37týdne nemůžeš létat. Radši se zkus domluvit se svou doktorkou,

arrow
Neprodává v Bazaru

Jsem četla někde na netu v diskuzi, že pokud měly ženy hodně veliký strach z porodu, tak to narovinu řekly, že jsou z toho fakt na prášky a že jim vyhověli...Myslím, že říkaly že vstřícní jsou v Uherském Hradišti a ještě někde, zkus pohledat.

arrow
Neprodává v Bazaru

Přesně tak, lze to uhrát na veliký strach z porodu, hysterii..pak je to indikace k SC.

Reaguji na ycul:
Prof. Aleš Roztočil, primář gynekologicko-porodnického oddělení nemocnice v Jihlavě píše že císařský porod kvůli strachu možný je.

Protože ne všude vám ho (císařský řez) udělají na požádání. V některých porodnicích musíte před komisi.

Pravidla pro provedení císařského řezu u nás v podstatě nejsou, takže to není císařský řez na přání, ale my tomu říkáme císařský řez z psychologické indikace. Pokud má žena úzkosti, říká se tomu „mateřská úzkost“, lékař většinou císařský řez neodmítne. Komisi mají v pražském Ústavu pro péči o matku a dítě v Podolí. Tam jim lékař vysvětlí asi dvakrát rizika císařského řezu, a když to ta žena vydrží a absolvuje ještě pohovor s psychologem, tak jí nakonec ten císařský řez taky udělají.
http://www.vitalia.cz/clanky/epidemie-cisarskych-r ezu/

arrow
Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

zkus se domluvit se svým gynekologem, oni mohou přímo napsat požadavek na císař. řez a pak v kterékoliv porodnici se domluvit

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Není to ani měsíc, co rodila jedna známá v Praze, ale teď si vůbec nejsem jistá jestli v Motole nebo Podolí, ale spíš asi ten Motol.. Při příjezdu do nemocnice se jí lékař zeptat, zda chce císaře nebo rodit normálně. Tak se zkusit informovat třeba .

Reaguji na ycul: Můžu se zeptat, proč chceš toho císaře? Nebudu samozřejmě psát o kladech klasického porodu, to asi všechno stejně víš, jen by mě zajímalo, z jakých důvodů si tento způsob porodu ženy přejí.

arrow
profile_image
ewellyn
od 21. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na ycul: Doporučení gynekologa nemusí porodník sdílet. Na to bych nespoléhala. V Praze zkus centrum MEDA. Osobní zkušenost nemám.

arrow
profile_image
ycul
od 25. 5. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na pinky: děkuji, asi jsem špatně googlila no já bych za to dala všechno, abych měla někde jistého císaře, proto pokud by se mi nepodařilo si to dojednat tady v ČR, tak jsem ochotná i platit v zahraničí. Jelikož mám z porodu panickou hrůzu už od chvíle, co jsem kdy slyšela, že něco takového existuje, tak je pro mě jistota císaře asi jediný způsob, jak kdy mít dítě. A jelikož děti chci, tak mi prostě nezbývá nic jiného. Zejména mě děsí všechny ty komplikace, které ženy kolem mě po porodu mají - někdy i několik let či do konce života.
Reaguji na Caisy: Díky moc, podívám se po tom.

Reaguji na True: No vidíš, tak kdyby opravdu stačilo tohle, to by bylo úplně bezvadné.

Reaguji na ChoccoShake: Ok, dík, ten Motol a podolí zčeknu

Reaguji na ewellyn: toho se právě bojím, jelikož jsem slyšela už i takový příběh, že známá měla od gynekologa doporučení na sekci (malá pánev, velké dítě) a v porodnici jí ji prostě odmítli udělat a má z toho teď komplikace do konce života... Děkuji za tip

arrow
profile_image
ewellyn
od 21. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na ycul: Vetšinou to ale dohodnout jde, já měla od gynekologa doporučenou sekci (při prvním porodu prasklá spona) a porodník mi sekci udělat odmítl s tím, že dítě bude cca 3 kg a že to zvládneme. Vybrala jsem si jinou porodnici ve stejném městě, kde porodník po vyslechnutí proč bych sekci chtěla pochopil a rodila jsem sekcí. Bohu díky! Myslím, že pokud nenarazíme na totálního ignoranta tak to dohodnout jde. Případně prý zafunguje doporučení z očního, že má rodička velký nitrooční tlak.....
Ale osobně bych dala přednost lidské domluvě.

arrow
Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Cituji ycul: Zejména mě děsí všechny ty komplikace, které ženy kolem mě po porodu mají - někdy i několik let či do konce života.

jako z klasického porodu? Jaké doživotní komplikace? Ty bývají spíš u císaře

Cituji ycul: toho se právě bojím, jelikož jsem slyšela už i takový příběh, že známá měla od gynekologa doporučení na sekci (malá pánev, velké dítě) a v porodnici jí ji prostě odmítli udělat a má z toho teď komplikace do konce života... Děkuji za tip

Kamoška měla od dr doporučení a v Brně u Milosrdných jí to udělali bez problémů

arrow
profile_image
Tiakia
od 1. 4. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Moňas: jako z klasického porodu? Jaké doživotní komplikace?

Třeba únik moči,hemeroidy,šitá hráz a podobně.Žádná hitparáda.Po sekci tyto problémy nejsou a pochva je stále ve stavu jako před dětma.

arrow
profile_image
Kikulina
od 28. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Tiakia: Po sekci tyto problémy nejsou a pochva je stále ve stavu jako před dětma.

zato takové veselosti jako srůsty, oslabená jizva, nemožnost donosit další dítě, ruptura dělohy při dalším těhotenství, inkontinence se též vyskytuje, neustálé bolesti v podbřišku...
CS je velká břišní operace se všemi riziky, chápu, že když se někdo bojí klasického porodu, tak je to řešení, ale není to tak, že by to byla procházka růžovým sadem a mělo to samá pozitiva
krom toho jsou i studie, že to má vliv na postnatální vývoj dítěte a to ne zrovna pozitivní
ale nesoudím, někdo se bojí pavouků, někdo porodu

arrow
profile_image
pralinka.23
od 28. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na Kikulina:

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené