arrow
profile_image
netík
od 1. 7. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Holky jsem lehce zoufalá,
jsem učitelkou v mateřské škole. Děti mě milujou vše je v pořádku, až na to, že je učím jednou týdně anglicky (pak jdeme hrát na počítače) a v tom plavu. Nevím jakou formou to dělat. Nikdy jsem neučila v MŠ, vždy jen starší děti (takže normální formou jsem učila). Všude píše že mám učit hrou, ale nevím jak. Snažit se, aby ta slovíčka opakovali? Nebo zpívat písničku, které nerozumí? Nebo tu písničku jim přeložit a zpívat jí v angličtině? Prostě nevím jak na to. Naučila jsem je barvičky tím, že jsem měla loutku a ta s nima mluvila anglicky a učila je barvy, ale to je moc dlouho nebavilo. Nevím jak na to. Nemáte zkušenosti?

Nejsem učitelka, ale třeba bych si našla nějakou básničku nebo písničku v angličtině, aby se týkala nějaké činnsoti, kteoru ty děti můžou při té písničce dělat. Třeba v češtině: paci,paci,pacičky, to jsou moje ručičky, ručičky jsou na dělání, nožičky jsou na běhání, pusinka je na papání a nosánek na čuchání. Je to sice pro hodně malé, ale uvádím to jako příklad. A něco podobného najít v angličtině. Třeba bych jim ty slovíčka pro začátek přeložila, ale stejně si to zapamatují, až když si to spojí s tou činností. Nebo něco o skákání, běhání, tancování a tak.
Nebo hrát nějaké jednoduché hry, co hrajete česky, tak je hrajte v angličtině.

Ještě z mé zkušenosti, můj syn také chodil na angličtinu v MŠ, a že by se něco naučil, jen pár slovíček, nějaké barvy, něco málo zvířátek. Spíš asi jde to, aby si děti, které nevyrůstají ve dvojjazyčném prostředí, zvykly na cizí jazyk. Teď je v první třídě a mám pocit, že za ty dva měsíc se naučil víc než za celé dva roky v MŠ.

arrow
profile_image
dorota.
od 4. 6. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

šokem. Já si dosnes pamatuju německá slovíčka ze školky, protože ta učitelka byla zlá a meli jsme z ní strach... naštěstí brzo vypadla.=( Záleží co je učíš za slovíčka jestli části těla tak ukazovat na sobě nebo obrázky zvířátek atp., líp se to pamatuje

arrow
profile_image
netík
od 1. 7. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na True: Ne-e tohle je jako kroužek, není to součástí přímo MŠ (nemám na to školu, jen prostě dobře mluvím anglicky a s dětma to umím).
Děkuju jinak za odkazy určitě pomůžou

Reaguji na sartre: Ano dnes jsme dělali zrovna ty poskoky, běh apod. a mluvila jsem anglicky jako jump (a my skákali) sit down (a my si sedli) a nakonec to děti uměly na povel dělat takže super. Jinak oni opravdu děti se nenaučí nijak extra slovíčka, ale je to o tom, aby k tomu měly vztah a aby se to v hlavičce ukořenilo jako, že to je jazyk jim blízký a ne nic čeho by se měly bát. Takže není důležitý aby samy uměly mluvit nebo na povel říkaly slovíčka, jen aby k tomu měly kladný vztah a nemyslely na to jako na další školní předmět, ale na něco, co může být legrace.

Reaguji na dorota.: Ježíš šokem to nee. Já je zbožňuju a oni mají rádi mě, takže jen kladně )). Jj vše budu ukazovat na všem - musím se do toho dostat - nejde mi o to co učit, ale JAK TO UČIT - to mi chvíli potrvá. Vždy jsem učila anglicky toho co uměl alespoň psát, ale ne děti, který jsou zvyklý si jen hrát a po obědě spát, takže udrží pozornost tak 10 minut.

Ale k tomu se nějak dopracuju Měla jsem teprve druhou hodinu a na závěr jsem jim pustila za odměnu pohádku a dětem se to líbilo, mluvily o tom moc hezky. Takže jsem na dobré cestě.
Díky za příspěvky

arrow
profile_image
dorota.
od 4. 6. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Dobrý nápad je pouštět jim nějaké jednoduché anglické pohádky

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

nejdůležitější je děti namotivovat..například..můžeš propojit rozcvičku s AJ..téma greetings každý pozdrav děti naučíš propojit s pohybem..ráno se protahujeme, v poledne obědváme, večer jdeme spát + uvítání se s dětmi hello, zamávání na rozloučenou bye bye, můžeš využít dětem známých her, které rády hrají a tvz. nasadit na to AJ..učila jsi je barvičky, stačí přidat slovíčko car, dát dětem do ruky barevné kroužky v MŠ bývají dřevěné, nebo vyrobit, nahradí dětem volant...každé z dětí dostane jeden "volant" a roztřídí se do "garáží" podle barviček a ty dáváš dětem pokyny jak mají "auta" jezdit, slow fast, rychlosti se naučíte předem s předvedením, aby moc nejančily a pak stačí říkat red cars a děti vyjedou, dáš pokyn, aby se vrátily a vyjela jiná autíčka, můžeš kombinovat několik barev, nebo je plést a říct barvu, kterou ani neznají...je toho spousta..frázi I am Lucka, I am Petr atd jsem děti naučila formou hry: ,, horká brambora" hot potatoe a pěkně jsem si tím naběhla, protože děti nechtějí hrát nic jiného nže hot potatoe vezme se malý míček, nejlépe pěnový, sedí se v kruhu a děti si míček přehazují jako horkou bramboru a u toho ,křičí" I am Lucka, atd...pak se to může zvýšit o level My name is..

ale nejvíce osvědčené jsou jim známé hry poupravené na AJ...to samé s výukou AJ, činnosti jim známé najednou udělat v AJ..přiměřeně situacím..

Cituji dorota.: jednoduché anglické pohádky

Teletubbies v angličtině

arrow
profile_image
netík
od 1. 7. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

A nemáte nějakou stránku na říkadla v angličtině nějaká lehká (jako paci paci pacičky, nebo zlatá brána otevřená...) - našla jsem jen hlava ramena kolena palce... nic vícReaguji na earth88: super horkou bramboru využiju zítra

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené