arrow
profile_image
Týna7
od 3. 10. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Ahoj,
máte někdo zkušenosti s přijímáním zaměstnanců? Hledám práci v administrativě, mám SŠ ekonomického směru, komunikativní AJ, praxi v oboru pouze na brigádě, cca 1 rok, jinak práce na pozici servírky.PC uživatelsky, Word, Excel. Právě jsem před zkouškami pro získání ŘP. Když mě pozvou na pohovor, vždy se najde někdo lepší. Jak mám zapůsobit? Myslím že mám dobré vystupování, oblékám se vhodně.Nevím čím zvýšit naděje, čemu se vyvarovat, o jaký si říci plat? Děkuji za příspěvky.

arrow
profile_image
AnnabellApple
od 3. 10. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj, hele mám ten samej problém...vždycky si myslím, že se najde někdo lepší.
Hlavně si věř,ale popřádku....vyber vhodné,nevyzývavé oblečení, lehce se namaluj a navon...
Snaž se být v klidu, představ se,posad se az te vyzvou, podej ruku silnější stisk je podle mě nejlepší, žádný alá leklá ryba... bud pohotová, reagovat na otázky, mluv pomale a srozumitelně, usmívej se, žádný otrávený výrazy, nespisovná řeč a podobný slangy a hantýrky(ale to je snad každému jasné).. plat si připrav jaký si myslíš, že je vyhovující,ani né moc ani né málo, stejne ti dají takový plat, jaký mají na tu pozici připravený, rozluč se a vyčkej.

arrow
profile_image
AnnabellApple
od 3. 10. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

jo a taky abych nezapomnela žádný přehananý doplnky jako obří naušnice, masivní náramky, monstrozní prsteny, spíš jemné decentní nebo vubec žádné a hodne bych si dala záležet na čistote oblečení,bot a upravě rukou

arrow
profile_image
Izzi
od 26. 1. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já si především myslím, že takových lidí je moc. Kolik výjde lidí z obchodních akademií a kolik jich chce dělat v administrativě? Je jasný, že uspět bude zkrátka těžší a v některých případech dokonce nulový. Taky bych si do firmy vzala rači člověka se zkušenostma, než člověka bez praxe co zrovna vyšel ze školy. Na druhou stranu sama vím jak je těžký takovou práci najít, tak proč nedát příležitost nové krvy.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

jsem teď na mateř. dovo. ale pracovala jem pro firmu na admin pozici skoro 5 let, byla jsem několikrát i u pohovorů na tuto pozici, jelikož naše kancelář měla i mini zasedačku kde se takové pohovory dělaly.
šlo hlavně o nevyzívavé oblečení, né moc léčení a příjemné vystupování.. hlavně si běž za svým a nenech se zastrašit když ti budou říkat jaká by byla tvoje náplň práce (občas přehání a čekají na reakce uchazečky).. na tomhle často slečny vyhoří..
Jinak nevím jak na tuhle pozici ale u nás se dělaly testy na Word a Excel + také rozhovor v AJ pokud AJ považují za nutnost. Doporučuji se tedy připravit i na tohle
Hodně štěstí

arrow
profile_image
Moomee
od 9. 10. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Bohužel na tyhle pozice je v současné době přetlak, já ač jsem měla několikaletou praxi z administrativy, tak mi dělalo problém vůbec se k pohovoru dostat..
Absolovala jsem jich x, většinou takové ty klasické otázky, co na pohovorech padají, zkouška z cizího jazyka, napsat obchodní dopis, udělat tabulku v Excelu..
Nakonec to vyšlo po 3 měsících, takže neztrácej naději a na pohovor jdi vždycky s tím, že to vyjde, to dělá hodně

arrow
profile_image
adelll.k
od 30. 8. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj, taky jsem to zkoušela hned po škole a vyšlo mi to napoprvý a díky tomu se teď můžu účastnit pohovorů na pozice k nám do firmy Jak píšou holky - důležitý je oblečení a být upravená, ale nic vyzývavého a výrazného, žádný výrazný makeup a výrazné barvy, čísté boty a upravené ruce. První dojem už uděláš stiskem ruky a když se dotyčnému podíváš do očí, žádné uhýbání. Mluv nahlas a srozumitelně a hodně se ptej, oni třeba i potom, co něco řeknou, dají prostor pro dotazy - tam je nejlepší ptát se třeba, jaká je možnost dalšího vzdělávání, postup atd. ať vidí, že máš nějaké ambice. Hodně sepersonalisté ptají na otázky, co jsou silné a slabé stránky- slabou stránku máš jedinou a to je nedostatek praxe, žádná jiná nepřichází v úvahu. Nám často na pohovorech lidé říkají, že jsou nedochvilní, líní a podobně, ale takové lidi nepotřebujeme. Každý má něco, to je jasné a může to být pravda, ale lepší je to neříkat Ten nedostatek praxe je sice slabá stránka, ale hned potom můžeš dodat, že právě proto se hlásíš na tuhle pozici, aby si praxi získala, získala nové zkušenosti a ráda se naučíš něčemu novému. A plat u nás třeba funguje tak, že člověk dostane kolik si řekne (samozřejmě pokud je to v rámci možností , na tom je vidět na kolik si vážíš svojí práce a sama sebe - nejlepší je si zjistit, jak je to s platovým ohodnocením ve městě, kde se o práci ucházíš a jaký je průměrný plat na takovou pozici. A to nejdůležitější - zjisti si dobře všechno o firmě, kam se hlásíš. My dáváme lidem otázky, co o firmě ví, jaké máme produkty, odkud pochází apod. a když tohle neví, tak letí hned a můžou být v ostatním sebelepší. Samozřejmě pokud chtějí angličtinu, znalost MS office apodobně, tak se připrav i na tohle, ale to už by mělo být v inzerátu a je to snad samořejmost. To co píšu jsou spíš takové všeobecné věci, se kterými jsem se setkala ( a to už to dělám skoro rok) a fungují Držím palce ať to vyjde! Je pravda, že se hlásí na tyhle pozice hodně lidí, ale ty tam musíš jít s tím, že jsi nejlepší a ne že tam je určitě někdo lepší než ty ! Držím palce ať to vyjde!

arrow
profile_image
Lady Flame
od 17. 12. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Ahoj, začnu asi tím, že na administrativní pozice je obrovský přetlak, protože lidí, kteří mají OA, umí jazyky a mají uživatelskou znalost PC jsou mraky. Jak jsem uspěla já? Náhodou. Bylo mi řečeno, že jsem byla nejsympatičtější a taky je zaujalo, že mám VŠ peďák, kombinace ČJ-AJ, protože můj nadřízený potřeboval někoho na korektury a stylizace textů. Jinak myslím, že holky ti tady daly spoustu skvělých rad, tak si je určitě pročti, ale počítej s tím, že to na každém pohovoru chodí trošku jinak a ne vždy jsou personalisté příjemní... bohužel, kolikrát jsem narazila na blbce...

arrow
profile_image
Lady Flame
od 17. 12. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Jinak ještě další mé zkušenosti z těchto pohovorů - někde mi dali jazykový test, jinde jsme vedli pohovor přímo v AJ. Také jsem se setkala s ekonomickým testem. A jinde mě zase posadili před počítač a zkoušeli mě z Wordu (např. nastylizovat obchodní dopis) a z Excelu (dle zadání vytvořit tabulku a vypočítat chybějící hodnoty atd.). Takže na to se určitě připravit.

arrow
profile_image
Carolinee
od 15. 9. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Tak já osobně mám takový problém, že na pozice kde je vyžadována SŠ mě nechtějí kvůli VŠ vzdělání - důvod mi je vždy sdělován jako to, že se od VŠ očekávají vyšší ambice, očekává vyšší plat což se jim nevyplatí a riskují, že jim člověk při každé lepší příležitosti po zaškolení pláchne ... s tímto jsem se setkala za poslední měsíc u každého potencionálního zaměstnavatele na personální otázky odpovídám pravdou, na to mi nedávno kamarádka řekla, že při otázce na to, jak si představuji svůj profesní život v budoucnu (do 5 let) neexistuje jiná odpověď, než že budu pracovat právě pro jejich firmu, což jsem bohužel nikdy neřekla ...

arrow
profile_image
Sandrate mojeid
od 3. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Carolinee: mě nechtějí kvůli VŠ vzdělání

Zkus si to smazat ze životopisu. Úplně stejnou situaci zažívala kamarádka, měla sice "jen" Bc., ale bylo to tam uvedené. Jakmile si tento údaj vymazala (na danou pozici), tak ji asi na 4. pohovoru přijali. Ono někdy to může i uškodit.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené