Byla bych ráda, kdyby napsal někdo, kdo má s výchovou dvou psů zkušenost.
Máme dvě čivavy.
Tu první když jsme si pořídili a měli ji samotnou, tak jsme se snažili ji naučit ke mně, sedni, zaštěkej, dones. Prostě základy. Docela se nám dařilo.
Teď, když přibyla ještě jedna fenka - štěně, tak první úplně přestala poslouchat, dělají si co chtějí, žijou spíš jako smečka a moc se nějak nedají ovládat. chodí se mazlit , to jo, ale jinak poslechnou, jenom když mám v ruce nějaké jídlo.
Budu ráda za každou radu, jak postupovat.

Zkus je cvičit odděleně.. Taky to teď řeším páč nám přibyla k mému tosímu psíkovi ještě fenka krysaříčka.. A když jdeme třeba ven, tak na to taky moc neslyší a všímá si spíš druhýho pesana.. Ono to asi bude chtít je prvně cvičit individuálně a pak postupně je dát k sobě a ať si zvykají poslouchat, i když jsou spolu.

Místo tak na to neslyší tam má být na povel Ke mě moc neslyší A psa bez psa cvičit nelze, to je nejdůležitější povel Takže u tohohle se snažím začít. Stejně jako jsem začala u prvního psa, který už základní poslušnost má.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

VIP

Ahoj, máme dvě bullterierky - jsou od sebe tři měsice. Druhá je neslyšici a je to s ni tězsi. Ale chápe kdyz ji ukazujeme - jako na misto, atd.

arrow
Neprodává v Bazaru

U první "přitvrďte" a buďte důslední, cvičte kdykoliv a kdekoliv a malá to od ní rychle okouká. Velká neposlouchá proto, že se víc věnujete malé, má víc pozornosti a ona jí chce také. Je to jak u dětí....

Marissa1985
díky za odpověd - odděleně, to už mě taky napadlo, ted je to těžší, protože je zima a nechodíme s nima ven, jenom chviličku vyčurat a už se třepou. takže všechno se odehrává doma.

Bona
děkuju za odpověd - máš krásné psy! my jsme taky chtěli dobrmana nebo rotvíka, ale do bytu........ani bych neřekla, že se víc věnujeme malé než velké, ony jsou totiž velikostně zhruba stejné a když se mazlíme s jednou druhá hned přiskočí a chce taky ))
ale fakt to chce asi přitvrdit u té starší ........ budu ráda, za každou radu!

tywee
naše jsou od sebe taky tři měsíce. a ta starší docela už uměla základy, ke mně - sedni - dones a ted co máme malinkou, tak se vrátila zpět a jenom lítá a blbne . předchozí pes - bolonák - byla chudinka taky hluchá a i slepá, ale to až ke konci života a to jsme se jí to už snažili jenom co nejvíc ulehčit, žádné cvičení. tak hodně trpělivosti a síly.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

VIP

[quote=bobulinka] My tu starši máme vytrénovanou, prave proto, ze je bulik, takže ta má ode me školu. Mladši Angel - mam někdy pocit, je až moc přešlechtěná.

arrow
Neprodává v Bazaru

bobulinka
děkuju za odpověd - máš krásné psy! my jsme taky chtěli dobrmana nebo rotvíka, ale do bytu........
Nemáš zač...i já děkuji...a máš také krásné, jen na mě strašně maličkééé........jinak vůbec není problém, velkého psa mít v bytě, pokud ho pořádně zaměstnáš a unavíš, je pak doma tak hodný, že se nají a pak už o něm skoro nevíš.....problém to je, pokud je na něj málo času.....

arrow
profile_image
Chudobka
od 6. 1. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Bona
My máme doma taky dva psy- jsou od sebe rok. Prvního jsme docela vycepovali a na druhého jsme nemuseli sáhnout, protože ho vlastně vychoval ten starší.

u nás je asi ta chyba, že než jsme pořádně naučili něco tu starší, tak jsme pořídili malinkou a pak už to moc nešlo.....starší má půl roku a malá tři měsíce.
Bona
a jak dlouho se jim věnuješ denně, aby se fakt unavili? asi to nebude žádná sranda. já bych kolikrát chtěla většího psa a vyrazit s ním na pořádno procházku, protože naše malé mršky se hned klepou zimou....ale zas když se mi nechce, tak s nima nemusím a to by u velkého psa neprošlo

Tak mě dnes napadla otázka, jak zvládáte soužití velký pes s malým psem, kdo má.. Ten můj na malou občas šlápne, mám docela strach, aby jí něco neudělal..

Marissa1985
to je super dvojka ! jsou rozkošní oba )
jako první jste měli krysařici nebo toho velkého?
a jak se navzájem snášejí?

bobulinka
Díky. Prvního jsem měla toho velkého-Tosa inu. Jinak on je takový dobrák, málokterý pes ho dokáže vytočit a na tu naši je zatím super. Poprvé, když se viděli tak na něj štěkala, ale co si u nás zvykla tak si zvykla i na našeho pejska a už spolu blbnou, dovádějí, je to fakt le pší než televize se na ně koukat Ona mu třeba usne na hřbetě, to je mazec. Jen jak je velký a ona je rychlá, tak občas na ni šlápne nebo tak, tak mám strach..

Marissa1985
a jak je to u krysaříků, mají srostlou hlavičku, nebo mají otevřený fontanely jak některý čivavy?
pokud má srostlou, tak si myslím, že by se nic zásadního stát nemělo, oni jsou ty psi hrozně pružní , ti malí a odolní ))

bobulinka
no, krysaříci pokud vím mají hlavičku normální.. Já chtěla původně taky čivavu - dlouhosrstou, aby bylo co ňuchňat, ale nějak se to zvrtlo a po pár návštěvách množitelů čivav mám doma právě tu naši krysáří slečnu Sic mě mrzí, že nemá dlouhé chlupy(chtěla jsem změnu proti tomu našemu hladkosrstému velkému malého chlupáče na klín), ale ona se mi líbí povahově takže je to jasné Ale to jsem se rozepsala mimo
A s tou fontanelou u čivav to máš jak ? Někde v čivaví diskuzi kdosi psal, že když jí spadne něco na hlavičku, tak že to nemá kryté a může se jí stát něco vážného, je to tak?

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené