Cituji 1EPE: Ježiš co to je za nesmysl? Jak jsem psala, já jsem podala návrh na exekuci z platu a peníze jsem další měsíc měla na účtě, celý dluh, plus pak každý měsíc pravidelně co mu určil soud. Na co čekat dva měsíce? Přece lhůta na odvolání je 15 dní?!

Já tomu nerozumím, ale jestli to nesouvisí s tím, že jsem mezitím podala návrh na zvýšení alimentů, k soudu se jaksi ex nedostavil, takže se rozhodlo bez něj a tak vlastně se podává návrh na exekuci už na zvýšené výživné. Ale samozřejmě lhůta na odvolání už dávno prošla. Jak říkám, vůbec jsem to nepochopila, každopádně za dva měsíce mi nedorazila ani kačka a tak se tam stavím, jestli už hejbli zadkem a vůbec se něco začlo dít. Už z toho fakt rostu.

lollo
Já se v tom taky nevyznám, ale nezkusila jsi zajít třeba na sociálku? Třeba tam by Ti někdo řekl, proč se to takhle protahuje?
Stejně mě tohle fakt nadzvedává ze židle! To jako máme dětem říct, promiň, tenhle měsíc budeme jíst jenom 14 dní, zbylých 14 dní nic nebude, já nemám peníze a otec na tebe kašle? Tak do pr*** kde to jsme?

1EPE
Tak už jsem trochu moudřejší, skutečně to je tak, jak mi to paní na soudu řekla. Tamto jsme sepsali pouze návrh a teď mi přišlo Usnesení o srážkách ze mzdy (po těch dvou měsících, takže mi to řekla dobře) a tam se už nařizuje zaměstnavateli strhávat mu ty alimenty, ale ten dluh (pokud na něj nebude mít příjem), prostě bude vesele stát. No a perlička na závěr - má 15 dní na odvolání, takže zase budu trnout hrůzou, co si vymyslí. Takže vlastně ani nemám zatím radost, táhne se to jak týden před vejplatou.

lollo
Kdo se v tom má vyznat...
Mě to vyřešili během jednoho měsíce, i s dlužnými alimenty. Prostě dluh mu strhli z platu asi na třikrát a pak pravidelně měsíčně jsem dostávala co jsem měla dostávat. Dokud nepřestal pracovat

1EPE
Hm, asi to fakt záleží soud od soudu, tady jsou asi trochu vytíženější nebo laxnější, nebo obojí Bohužel si myslím, že se ještě docela načekám. Chjo.

lollo
Tak mě počáteční radost taky už přešla, protože náš soud sice vydal rozhodnutí o exekuci, ale poslal to k dožádání do Prahy, a mě je úplně jasný, že se asi taky pěkně načekám...

Ale nebudeme to vzdávat! Však ono nám to jednou vyjde a děti konečně dostanou to, co si zasloužej

1EPE
Tak to je síla, jsem myslela, že už to máš v pohodě. Škoda.

lollo
No soud rozhodl, ale bohužel náš místní a exekuci má na starost soud v místě jeho trv. bydliště a v Praze je to vždycky na dlouho

Cituji 1EPE: v Praze je to vždycky na dlouho

No o tom ti můžu vyprávět Tak držím pěsti, asi to tam půjdu po novém roce prostřílet

lollo
Díky. A kdybys potřebovala pomoct, děj vědět!

Cituji 1EPE: Díky. A kdybys potřebovala pomoct, děj vědět!

Půjdem to tam prostřílet spolu, jo?

lollo
No že váháš! A myslím, že by se přidala ještě veliká spousta mamin co si o alimentech můžou nechat leda zdát.

1EPE
Tak mám nové zprávy, přišla první exekuční srážka, načež mi přišel dopis ze soudu, že můj vychytralý ex dal výpověď a momentálně se pátrá po jeho novém zaměstnavateli. Takže milý ex, vím, že si to tu čteš, dostaneš brzo asi na budku!

lollo
Tak pak jedině jestli je ten dluh už vyšší, tak tu exekuci na majetek.

Ale je fakt, že já jsem se radovala předčasně, protože soud sice rozhodl ale poslali to na dořešení k soudu do Prahy a od té doby se neděje vůbec nic

Cituji 1EPE: tak tu exekuci na majetek

Žádný nemá.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené