Ahojda, jak vypadá pozitivní ovulační test? Beru HA, ale zkusila jsem si udělat test, abych zjistila, jestli mi antikoncepce funguje. V příbalovém letáčku píší, že aby byl pozitivní, musí být čárky stejně silné nebo v testovací oblasti silnější. Zároveň píší, že pokud žena užívá HA nelze se na výsledek spolehnout..Co si pod tím mám tedy představit? Děkuju za příspěvky

arrow
Neprodává v Bazaru

moderátorka

Jestli ccheš testovat, zda HA funguje, tak doporučuji spíše měření bazální teploty, měla bys mít anovulační cykly (tj. ne dvoufázovou křivku s nárůstem teplot po ovulaci). Ovulační test si asi nebdueš dělat každý den a opravdu nemůžeš 100% odhadnout, který den přesně by ovulace měla přijít.

Reaguji na bakalářka: Děkuju za tip Zkusím si o tom něco přečíst

arrow
Neprodává v Bazaru

moderátorka

Když do googlu zadáš "měření bazální teploty", tak Ti vyjedou docela relevantní výsledky. Ve zkratce to funguje tak, že si každý den měříš hned po probuzení ve stejnou dobu po minimálně 5-6 hodinovém spánku teplotu (někdo měří v pochvě, ale úplně stačí v puse pod jazykem). Neměla bys před měřením vstávat, aby bylo tlo na klidové teplotě, takže teploměr mít ideálně hned u postele. No a pak si tato měření zanášíš do grafu. pokud máš normální cyklus s ovulací, pak by měla být křivka měřených teplot dvoufázové - po MS je období nižších teplot a v druhé půlce cyklu se teploty skokově zvýší a drží se zase nějakou dobu před MS vysoko - den před tímto skokovým zvýšením proběhla ovulace. Pokud ale měříš v průběhu celého cyklu +/- stejné teploty, pak k ovulaci nedochází.

Docela dobrý popis metody i s ukázkami klasických a anovulačních cyklů najdeš tady: http://www.rodina.cz/clanek3694.htm

Pokud si tedy chceš ověřit fungování HA, pak dle mého jeden měsíc měření v klidu stačí, zjistíš, zda ovuluješ/neovuluješ a hotovo..... Já bych se tedy účinnosti HA nebála, ale chápu, že chceš mít jistotu.

Je to lepší, než investovat do ovulačních testů a dělat si je na blind, protože ovulaci nemusíš mít přímo uprostřed cyklu a taky může být každý cyklus trochu jiný den....... Takže testy si pak můžeš dělat v době, kdy vlastně ovulaci vůbec nemáš/neměla bys ji mít....

Reaguji na bakalářka: Tyjo, děkuju moc za odkaz) Jsi zlatá!

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené