Tohle je hodně individuální a záleží na tom, jestli bude dcera dostávat opravdu jen kapesné na celý měsíc tzn: pokud s ním nevyjde nic víc nedostane a bude muset počkat do dalšího kapesného a nebo dostane kapesné a v případě potřeby dostane další peníze navíc...
Každopádně já myslím že 500,- je pro 16- letou dívku dostačující

Tak to je hodně individuální podle toho, co vše by si z toho měla platit a samozřejmě kolik máte peněz.

arrow
profile_image
ahojky15
od 26. 8. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Melismeg: myslím že 500,-

Mně je 15 let a dostávám 100kč měsíčně (+ na autobus) . Ale co jsme se bavili s holkami ve třídě, tak je to dost individuální.

arrow
profile_image
Blacky
od 23. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Mě je skoro 18 a od rodičů dostávám cca 4000,- na měsíc. 2500 Kč z toho dám na dopravu (autobus, MHD) a zbytek tak různě - kosmetika (když něco potřebuju), nákup jídla (přítel má vlastní byt a nechci být jak příživník, tak když k němu jdu většinou něco nakoupím), pak nějaká ta zábava jako jednou za čas nějaký klub, posezení s přáteli, večeře, kino.. Oblečení každý měsíc nekupuji a když potřebuju něco jako např. bundu či boty, tak mě to zaplatí rodiče ze svých peněz. Navíc když si řeknu, tak mě dá i táta něco navíc(pošle na bank. účet) , protože nenosím celou tu částku v peněžence a tak se stane, že v pátek když zůstávám po škole rovnou u přítele až do neděle, zjistím, že mám např. jen stovku. Takhle to je od té doby, co jsem na střední, samozřejmě na základce jsem tolik peněz nepotřebovala, ani jsem pravidelné kapesné nedostávala, spíš tak nárazově když jsem si řekla

arrow
Neprodává v Bazaru

Reaguji na želva59: jak už bylo řečeno- podle finanční možnosti rodiny a podle toho, co vše by si sama platila z kapesného. Sama jsem dostávala kapesné s nástupem na střední školu a rodiče mi dali 2500 jako fixní částku, se kterou jsem musela vyjít. Platila jsem si autobus (cca 60 Kč denně), věci do školy, kupovala jsem si svačiny do školy. Co zbylo měla jsem na zábavu. Podle mě je ideální, aby se naučila hospodařit s penězi a neměla kapesné jen na utrácení za hadříky apod., ale na opravdu potřebné věci. Trvalo mi asi půl roku, než jsem se naučila s touto částkou vyjít, rozpočítat si, co si můžu dovolit, co ne... A teď za sebe v dospělosti můžu říct, že se mi to maximálně hodilo a nevím co to znamená nevyjít s příjmem.

arrow
Neprodává v Bazaru

Pokud si nemusí platit dopravu, svačiny a potřeby do školy a bude to mít opravdu jen na zábavu a třeba kosmetiku, těch 500 je akorát.

arrow
profile_image
Rehny
od 13. 5. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Záleží na vaší fin. situaci, co všechno by měla kapesným pokrýt a částečně i na náročnosti dcery (někteří nade mnou např. Blacky tady píšou pro mě nepředstavitelné částky a to na tom naše rodina není finančně nijak špatně, ale nikdy moc peněz nepotřebovala), takže to možná i částečně konzultovat s dcerou, kolik by si představovala/potřebovala.
Já jsem celou střední dostávala 200 na týden a z toho si platila autobus (75 - 150 kč týdně, podle toho kolikrát jsem jela s někým autem do práce) a vlastně všechno ostatní. Rodiče mi dávali jen peníze na obědy, školní výlety a případně se mnou kupovali oblečení. Všechno ostatní šlo z mých peněz, bohatě mi to vystačilo a peníze mi dokonce i zbývaly (o prázdninách jsem nedostávala nic).

arrow
profile_image
Blacky
od 23. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Rehny: někteří nade mnou např. Blacky tady píšou pro mě nepředstavitelné částky a to na tom naše rodina není finančně nijak špatně, ale nikdy moc peněz nepotřebovala

Táta má firmu, máma nepracuje, takže celou rodinu živí on. Pro mě je tato částka tak akorát, jak píšu, na základce jsem peníze takřka nedostávala, teď utratím více jak 2/4 za dopravu a zbyde mi asi 1500-2000 Kč, což mám, jak jsem psala, na zábavu, jídlo, atd.

arrow
profile_image
Rafaelka
od 26. 6. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Syn ide teprve do prvej triedy a kapesné bude dostávať. 200 kč na mesiac. Budem ho od mala učiť nakládať s peniazmi. Už teď sme sa bavili o tom, že si bude šetriť do prasiatka a pak porozmýšlame ako peniaze využije. Od mala ho učím, že peniaze sú za prácu a odkiaľ sa berie jedlo, oblečení a hračky. A ako neplýtvať na blbosti, kde sa dá ušetriť a čo sú to zbytočné náklady. Koľko dávať slečne je vec individuálna. Moj v 16 rokoch bude chodiť na brigády, buď u nás nebo inde, v tomto veku je úplne normálne si privyrobiť prácou.

arrow
profile_image
taffi79
od 26. 6. 2017
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Letos jsem s tím taky začala. Mám holky v 1. a 3. třídě a dostávají 50,00 na týden. A není to automatické, sbírají razítka za plnění běžných úkolů. Třeba ráno nejdřív hygiena a oblíknout, odpoledne úkolky, drobný úklik nebo pomoc v domácnosti, a pod. Není to nijak striktně nastavené, jsou to běžné věci, ale když se hádají nebo trucují, tak razítko škrtnu. Pak musí udělat něco navíc, aby měli dostatek na kapesné. A jednou za 14 dní je výplatný den. Zatím to funguje bezvadně. Teď si například s nadšením zaplatily kino. Po výdajích v září mi toho moc nezůstalo a holky se dokonce těšily, že si můžou kino zaplatit za vlastní vydělané peníze. Jsem s nimi sama, tak to fakt není snadné. Učíme se takto hospodařit společně

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené