Ahoj. Potřebuji poradit. Absolvovala jsem zahraniční placenou stáž v trvání 3 měsíců a vydělala si v přepočtu kolem 50 tisíc korun. Nevím, zda a jak je zdanit. Smlouvu mám nazvanou jako Traineeship agreement. Na internetu jsem našla vždy rady ohledně brigád s dohodou o pracovní činnosti nebo vykonání práce. Jsem studentka závislá na rodiči (matka je podnikatelka - nemá i ona uvést v daňovém přiznání, že jsem měla příjem?). Nevíte někdo? Děkuji.

Jde o to, kde jsi stáž absolvovala, jestli jsi tam odvedla daň, jestli máme s tou zemí smlouvu o zamezení dvojímu zdanění apod. Jako tady ti to podle mě nikdo neřekne, leda by měl někdo tu samou zkušenost. Jinak ideálně se zeptej daňového poradce.

Jo, a matka nic uvádět nikde nemusí.

arrow
profile_image
T3r3zka
od 3. 3. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na AlmaSinger:
Souhlas. Smlouvu o zamezení dvojího zdanění máme snad se všemi členskými státy EU.

Pracovala jsem v Belgii v evropských institucích... Jen jsem podepsala smlouvu, odpracovala, dostala peníze. O nějakém zdanění nic nevím.

arrow
profile_image
luckameli
od 18. 8. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Napiš mail přímo do traineeship office, ale osobě si myslím, že to nijak danit nebudeš. Já jsem momentálně na stáži u Evropské komise v Luxu a na začátku nám bylo řečeno, že jelikož je odměna formou stipendia, doma se už nijak nedaní.

Reaguji na myšička p: Heleť a proč máš pocit, že bys něco měla platit? Já bych to upřímně řečeno vůbec neřešila...

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené