arrow
profile_image
Alfina
od 7. 3. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Prosím o radu.. Jak zařídit, aby se pejskovi co nejméně stýskalo?
Příteli zemřel blízký příbuzný, který byl z daleka. Jedeme na pohřeb a vyřídit pozůstalost, cesta autem trvá jen tam asi 2 dny, z čehož vyplývá, že budeme pryč cca 8-10dní, ale protože to bylo tak náhlé, nemůžeme vzít našeho pejska (roční pražský krysařík) s sebou, nepustili by ho přes hranice bez příslušných dokladů, což mi bohužel veterinář potvrdil. Pejsek proto zůstane těch pár dní v péči mé rodiny (rodiče a prarodiče), zná je, nebojí se, ale je výrazně fixován na přítele. Když můj přítel není na blízku, kňučí, hledá svého páníčka. (pozn. přítel jej jako štěňátko našel polozmrzlého u popelnice v krabici).

Jak postupovat, na co nezapomenout, abychom to tomu našemu trpaslíkovi co nejvíce ulehčili? Kromě jeho misek, granulí, hraček a jeho pelíšku... Máme tam nechat i něco svého? např. tričko, aby nás "cítil"... nebo raději ne?

arrow
Neprodává v Bazaru

ahoj, tak to je prekérie...moc tedy nevím co vám veterinář řekl za blbost, ale normálně můžete jet za hranice, když máte pas zvířete ten může vystavit veterinář ihned a očkovací průkaz. možná by ještě na místě mohl psíka veterinář prohlédnout zda je zdraví a dát vám nějaký papírek potvrzení..
nic složitého to není...jen veterinář je asi pitomec..

aby se mu nestýskalo...nelze to zařídit. určitě se mu bude stýskat. nechte mu tedy nějakou svojí věc ze které vás bude cítit (ale kdyby jí zničil tak ne potrestat) a hlavně aby si s ním hráli. stejně vás asi bude hledat a bude smutný..v noci může plakat. hlavně mu k nim dát pelíšek, hračky a tak.je možné že bude odmítat i jíst..

proto radši kdyby bylo možné obětovat jedno odpoledne u veta a může jet také..

arrow
Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Já mám trochu jiný problém,ale s názvem tématu se to shoduje.
Potřebovala bych poradit,jak naučit štěňátko,aby se mu co nejméně stýskalo,když je přes den (cca 6-8h) samo doma.Když odcházím do práce,strašně kňučí,brečí,mě to rve srdce.Ale nějak se to naučit musí.
Na veterině nám radili,každý den mu tam dát jinou hračku,kterou bude mít jen když je samo doma,před odchodem do práce ho unavit,vyběhat nebo tak,dát mu třeba starou krabici,aby s ní řádilo,prostě ho co nejvíc zabavit.To děláme,jenže stejně jakmile vidí,že zavírám dveře,ječí
Nemáte někdo nějaké další rady a tipy? Díky.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Luciene1
My když jsme si pořidili naše miminko, tak to bylo opravdu drsné, protože taky plakal, kdykoli se zavřely dveře.. Ale nemohlo se jinak, já hold musela do školy a ostatní do práce.. Takže hold se to musel naučit a ted když odejdeme, tak je rád a hned běží spinkat do postele Ale občas má taky stavy, že brečí a chce s náma, tak jde

arrow
Neprodává v Bazaru

Luciene1
ahoj, to je nesmysl každý den jinou hračku..za chvíli byste byli jak ve skladu hraček chce to vzít si tak týden dovču a pomalu odcházet na chvilky. naše holčina se to naučila tedy sama a neknučela..už je ráda že může spinkat.

ale prostě bud s ním doma a normálně dělej co jindy, ale pak se třeba zavři na wc když jdeš..a pak po té chvilce vylez a nevítej se nijak razantně. prostě ho pochval. prostě třeba jít na 5minut jen za dveře. nebo kratší chvíli, ale aby byl klid. pak tu dobu prodlužovat. my jsme takhle chodili kolem baráku často a naučila se to. nyní když máme dovolenou je naštvaná že se nevyspí
hlavně se přehnaně neloučit, neodcházíme navždy, ale prostě aby přijal že to bude jeho nový režim..zvykne si..

arrow
profile_image
Vaneska
od 3. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Luciene1: Potřebovala bych poradit,jak naučit štěňátko,aby se mu co nejméně stýskalo,když je přes den (cca 6-8h) samo doma.Když odcházím do práce,strašně kňučí,brečí,mě to rve srdce.Ale nějak se to naučit musí.

mám stejný problém...hlavně jsme se nastěhovali do nového a už ted sousedi říkají zatím s úsměvem, že pláče a štěká, když odejdeme..nevim co s tím..je to taková citlivka. myslela jsem si, že se to odnaučí, ale už je jí osm měsíců.
Alfina
nedá se nic dělat pejskek to prostě musí vydržet...v létě plánujem dovolenou a prostě to bude muset taky nějak přežít u rodičů. Žádná lepší rada na to není..

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Vaneska: ale už je jí osm měsíců.

Fakt?? Tak to nevím, jestli se to odnaučí, to už je celkem dlouho..

arrow
Neprodává v Bazaru

Vaneska
Luciene1
prostě to pamalu zkoušet na krátko odcházet a vracet se..neloučit se, a přehnaně nevítat..on si zvykne..ta naše si zvykla po 14 dnech..
ono je právě otázka že ted to sousedům nevadí, ale začne..psíci vydrží sami, jen není dobrý mít je na sebe navyklý až moc...to pak trpí..ale zvládnou to..mamka takhle hlídá několika majitelům dycky dyž sou na dovče, a vše v pohodě..Kaaaciii
brát pejska sebou je to nejhorší..to bych pak taky měla vše na háku. páč si řekne oni můžou mě vzít sebou, tak proč to nedělají? pak v tom mají chaos.
prostě ho pomalu zvykat.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji jersey: brát pejska sebou je to nejhorší..to bych pak taky měla vše na háku

Ale vždyt my ho necháváme doma, ale když chce jet, tak jede a jedeme třeba k babičce na zahradu, tam jezdí pravidelně, miluje to tam Já jsem spoky, že mě doma nekňučí, je to miláček..

arrow
Neprodává v Bazaru

ale to ho bereš sebou cíleně, nebo prostě knučí tak ho proto vezmeš?
já mazlinku taky beru všude sebou. chodí s náma na nákupy, výlety, zalezlá v tašce je skokojená..
jen právě do práce to nejde no..
i když vím, že někdo to řeší tak, že má třeba starší rodiče či tak a pejska dá jakoby na hlídání jim..něco jako au-pair)taky dobré řešení)

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Nene, on právě vůbec nekňučí Ale když jedeme k babi, tak ho bereme automaticky, on se už v autě strašně těší..
Ale když jedeme třeba další den na nákupy,tak on příjde ke dveřím a pak hned utíká do postele

arrow
Neprodává v Bazaru

Kaaaciii
aha, já jsem to pochopila špatně, to se omlouvám. myslela jsem právě že třeba jdete někam a on má být doma. ale chce taky a kníká, tak ¨ho vemete. moje chyba..to ashleynka (hafík) u mojí babičky dycky sbírá drobečky
u nás stačí dát na zem její cestovní taštičku a šup je vní abysme jako nezapoměli, nebo se posadí ke dveřím
a tuhle jsem jela z návštěvy (bydlíme s přítelem ale on tam musel zůstat a já s ní sme sami odjížděli. ) balila sem věci do tašky a šup ona mi do toho sportovního báglu furt skákala abych asi nezapoměla. páníček nepáníček)

arrow
Neprodává v Bazaru

Cituji Vaneska: už je jí osm měsíců.

to určitě zvládne..zkuste trénovat třeba pokud máte ted o vánočních svátcích volno..pomallu jí zvykat že bude chvíli sama a tu chvíli pak prodlužovat..

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

jersey
To je hezký ) Jsou to miláčkové, vid?
Já jsem už tady do edné dizkuze psala jak je muj Čip rozmazlený, pořád mu musím hladit bříško a pořád chce nosit

arrow
Neprodává v Bazaru

Kaaaciii
a co máš za psíka?
moje holčina je už tak rozmazlená, že když ted sme doma sami, tak mi drze hází na monitor notasu plyšáka. a dokud si s ní prostě neházíš kdy chce ona nemáš šanci tomu se vyhnout..furt hází..a to je to prcek 4kg psíček

doufám, že holky výše zkusí moje rady..mě se to oplatila. pejsci nejsou hloupý, pochopí co po nich chceme a udělají si svůj režim.
já tvrdím, že ani pejsci ve vyšším věku nejsou nepoučitelní. (viz pes přítelových rodičů, kterýmu je 13 let. nikdy ho nechodili venčit a pes se venčí doslova po celom bytě..je to fakt lahoda dycky šlápnout do louže nebo mít och.c.a.ný věci..chjo ale prý se s tím nedá nic dělat...chjo...prostí lidé..

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené