Ahoj všem. Známá má problém a chtěla bych Vás moc poprosit, jestli někdo nezná řešení. Před 2 lety se seznámila s mužem, který za ní začal docházet domů a časem nadhodil, že by chtěl nějaký podnájem, tak mu navrhla, aby šel bydlet k ní (vlastní velký rodinný dům). Napsal si tam tedy trvalé bydliště. Nájem neplatil, ale podílel se na chodu domácnosti (občasné nákupy, pelety na topení - v součtu však nic moc). Po 3 měsících si však přestali rozumět a nežili spolu, ale vedle sebe. Problém je v tom, že se známá rozhodla, že takový vztah nemá cenu a že by chtěla, aby ten muž odešel, ale on nechce. Pořád se ohání tím, co všechno do baráku dal atd., tak mu řekla, ať si klidně všechno vezme, ale hlavně, ať už jde pryč, ale řeší to už od nového roku a pořád nechce odejít. Nevíte tedy prosím, jestli mu jde zrušit bez souhlasu trvalé bydliště? Moc děkuji za odpověď.

arrow
profile_image
sexy_woman
od 28. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ano,určitě to jde pokud je ona majitelka domu.Ale myslím že to chce 2 svědky,ale to bylo v případě matka-syn.Jak je to v partnerském vztahu nevím.Ale určitě to zrušit jde,stačí se poptat na úřadech.

Bude potřebovat doklad z katastru, že ona je majitelkou, musí zažádat na úřadě, že chce té a té osobě zrušit trvalé bydliště z toho a toho důvodu. Podpis tuším 2 svědků je potřeba. A až se ta žádost dostane do správných rukou, tak budou oba předvoláni před "komisi" (v mým případě to byla jedna úřednice), která se jich bude ptát na nějaky věci a napíše o tom záznam a udělá se rozhodnutí. Je to celkem zdlouhavej proces...Ale to taky záleží na tom, z jakýho je města a jak moc tam toho řeší....

arrow
Neprodává v Bazaru

Reaguji na simcasarmik2: Kamoš řeší to stejné,BEJVALKA SE NECHCE ODHLÁSIT.Musí jít na evidenci obyvatel,vypíše papír o odhlášení trvalého pobytu a musí napsat duvod.A taky dva svědky kteří mu dosvědčí že tam ona opravdu už nebydlí.Pak ty svědky předvolají a pokud dosvědčí že opravdu v bydlišti kde je hlášená není tak ji odhlásí a přihlásí na Městský uřad.Je to ale komplikované a zdlouhavé papírování.Já jdu jako svědek tak jsu zvědavá co po mě budou chtít

Cituji Tamara79: Pak ty svědky předvolají

v mým případě si předvolali jen mě a osobu, které jsem trv.bydliště odhlašovala... Ty svědky jsem tam psala spíš jen pro věrohodnost a pro to, aby bylo jasné, že to nebylo pod nátlakem. Ale nikdo je nekontaktoval. Tak možná to všude probíhá jinak.

Cituji Tamara79: .Musí jít na evidenci obyvatel,vypíše papír o odhlášení trvalého pobytu a musí napsat duvod.

jj a ještě před tím, ať si na katastru vyžádá list vlastnictví... stojí to cca 100Kč a dokládáš to k té žádosti o zruš. trv.bydliště. Pokud je tedy opravdu majitelkou, jak zakladatelka píše.

arrow
profile_image
Maui
od 20. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

No tady je ale problém s tím, že on tam evidentně stále bydlí, ne?

Cituji Maui: No tady je ale problém s tím, že on tam evidentně stále bydlí, ne?

jn, to je taky dost blbá okolnost, protože to že tam má věci naznačuje to, že ten byt užívá, tím pádem vznikem trvaleho bydliště mu vzniklo i uživatelské právo...
Ale po pravdě, já bych se s tím lidově nes..... Pokud spolu nevýchází, tak bych ho prostě od tama dostala stůj co stůj...

Promiňte, že píši až teď. Bohužel tam ten muž pořád bydlí a nejde ho prostě vystrnadit. Když to známá zkoušela přes to, že tam třeba dovedla dalšího muže (aby tamten odešel), tak řekl, že si tam taky bude vodit ženské. No prostě příšerné chování.

Reaguji na simcasarmik2:
tak to asi bude muset holt řešit soudně...jestli je byt opravdu její a nemají žádné děti atd. tak proč by si na to měl dělat nároky...
Ale teda divím se, jak jsou i v dnešní době lidi naivní...Já bych žádnýmu chlapovi, se kterým se seznámím nedovolila napsat si trv.bydl. ke mně po tak krátké době... Asi je to pěknej z.metek a moc dobře věděl, co se chystá udělat.

Cituji 5Peta: soudně

minimálně ať si jde nechat poradit, bude jí to něco stát, ale aspoň bude vědět, jak v takové situaci postupovat, protože tenhle člověk od tama asi jen tak sám od sebe neodejde.

To máš naprostou pravdu. Taky se divím, že mu dovolila napsat si tam trvalé bydliště, nechápu. A ona se už právě byla ptát na úřadě a tam ji řekla paní, že zrušit trvalé bydliště se dá jenom pokud s tím ta osoba souhalsí, což mi přijde jako naprostá volovina. Ona má hlavně strach, že když to bude řešit soudně, tak to nakonec dopadne tak, že ho bude muset třeba ješetě nějak vyplatit, ikdyž do toho baráku nedala vůbec nic

Cituji simcasarmik2: že ho bude muset třeba ješetě nějak vyplatit

to ne, to nemá nic společnýho s tím, jestli tam něco dal nebo ne. Tady jde o to, že mu to dovolila a teď ho prostě nemůže jen tak bezdůvodně vykopnout. Ono totiž v případě, že člověk podepíše nájemní smlouvu, tak mu automaticky vzniká nárok na zřízení trvalého bydliště, ale musí s tím souhlasit majitel. No a pak vznikají tyhle problémy, že dotyčnej nechce vypadnout. Já osobně bych se s tím fakt nepárala a řešila bych to soudně. Sice ji to bude stát peníze a čas, ale lepší než ho to mít.

arrow
profile_image
farahh
od 22. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na simcasarmik2: opravdu je to velice složité a zapelité často dosti neřešitelné.
Já jsem takto nemohla dostat ze svého bytu exmanžela, a musela jsem ho raději prodat. Byt ovšem není dům...

Jinak, na hrubý pytel hrubá záplata - napadá mě ne moc košer možnost....co se pohádat, poprat, zavolat policii a řešit napadení?

Určitě co nejdřív navštívit DOBRÉHO právníka!

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené