Ahoj všem,

nedávno mi byla diagnostikována panická porucha. Problémy jsem začala mít už v květnu letošního roku, ale v poslední dva měsíce se to zhoršilo tak, že jsem nebyla schopná normálně fungovat, a proto jsem vyhledala pomoc psychiatra. Ten diagnostikoval panickou poruchu a nasadil antidepresiva Cipralex. Při první návštěvě i na kontrole po týdnu jsem doktorovi říkala, že se absolutně nedokážu soustředit na práci. On mi řekl, že mám do práce chodit a tvářit se, že něco dělám. Vážně rada na zlato. Tak jsem se snažila, co nejvíc zabojovat, ale některé dny jsem fakt nebyla schopná něco dělat, i když jsem se snažila a to se teď začalo projevovat, takže se na mě valí aktuálně jeden průšvih za druhým. Sice začínám psychoterapii a vypadá to, že i léky začínají pomaličku zabírat, ale pořád to není ono a já začínám mít strach, že o práci přijdu . Přemýšlela jsem, že bych o svém problému řekla nadřízenému, ale na druhou stranu si říkám, že pokud se můj pracovní výkon nezlepší, tak je výpověď stejně nevyhnutelná a je to tedy zbytečné.... Už jsem přemýšlela, že bych sama dala výpověď, abych pak z práce neodcházela s ostudou a jako flink, co nezvládá svoje povinnosti. Navíc strach, že přijdu o práci ve mě vyvolává další stres a úzkosti a já nevím, co mám dělat .
Zajímalo by mě, zda máte zkušenosti, že jde s panickou poruchou plnohodnotně pracovat? Začínám mít strach, aby mi toto onemocnění kompletně nezničilo život. Stačí, že už ho v mnoha aspektech hodně omezuje

Normálně tvému tělu chybí hořčík a vápník, jakkoli to zní banálně.
Kup si v DM calcium + D3 - 300 tbl. a hořčík Magnex 375 mg + B6 - 180 tbl a užívej 3x denně 2 tablety vápníku a 1 jeden hořčík.
Už za pár dní se to začne lepšit.
Vím o čem mluvím. Měla jsem panickou poruchu přes dvacet let a přitom řešení bylo tak jednoduché.
Pokud AD bereš krátce, tak je rozhodně vysaď, ale postupně!

arrow
profile_image
Bedla
od 8. 9. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Jak dlouho bereš Cipralex? Trvá většinou minimálně měsíc, než začne pořádně účinkovat. Pak je potřeba naladit správnou dávku, při špatném dávkování je to skoro jako bys nic nebrala. Pokud bereš léky a chodíš na terapii, tak je velká pravděpodobnost, že to zvládneš. Do práce choď, je to sice náročné, ale sedět doma je horší, za chvíli bys samou úzkostí ani nevystrčila nos.

Četla jsi nějaké knížky? Třeba Panická porucha a jak ji zvládat, nebo Když úzkost bolí.

Více máš v SZ
A antidepresiva rozhodně bez lékaře nevysazuj dokud se nevyladí hladina budeš z toho bez jakehokoliv výsledku pouze rozhozená
Take mluvim z vlastní praxe při soužití se socialní fobií

arrow
profile_image
l-u-c-y-e
od 30. 1. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na True: V tom případě jsi neměla panickou poruchu... Ta rozhodně není způsobena nedostatkem hořčíku a vápníku Ale samozřejmě, hodně věcí jde v ruku v ruce spolu, rozhodně však nelze vše paušalizovat.

Jinak účinek citalopramu, stejně jako dalších ATD látek, nastupuje až po několika týdnech pravidelného užívání. Navíc je dávku nutno vytitrovat, popřípadě změnit či nakombinovat terapii. Dala bych tomu možná ještě trochu čas, zkusila se zaměřit na psychoterapie a popřípadě změnit lékaře, pokud by spolupráce s ním nadále nevyhovovala.

Cituji l-u-c-y-e: V tom případě jsi neměla panickou poruchu... Ta rozhodně není způsobena nedostatkem hořčíku a vápníku

Panická porucha jde ruku v ruce s tetanií a tetanii vyvolává deficit vápníku a hořčíku v těle.
Bylo mi to vysvětleno lékařem a od té doby, co užívám Mg a Ca nemám žádnou fobii, panickou poruchu, ani tetanii.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené